جامعه

پرهیز از سفرهای غیرضرور و استفاده کمتر از خودرو شخصی

معاون حمل و نقل شهرداری تهران با صدور بیانیه ای از شهروندان تهرانی خواست با توجه به بازگشایی کامل مراکز آموزش و پرورش، سفرهای خود را تا حد امکان مدیریت کنند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و کمتر از خودروی شخصی استفاده کنند. تقاضا نام.

به گزارش امروزنگار، در این اطلاعیه آمده است:
شهروندان همانطور که می دانید؛ بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا از روز یکشنبه 14 فروردین ماه تمامی مراکز آموزشی اعم از دانشگاه ها و مدارس خدمات آموزشی به دانش آموزان ارائه می کنند.

البته این تصمیم باعث افزایش ترافیک شهری و جهش قابل توجه تقاضای سفر در تمامی سیستم های حمل و نقل عمومی و شبکه های جاده ای شهری خواهد شد.

متاسفانه عدم توجه به توسعه حمل و نقل عمومی در سال های اخیر منجر به ضعف جدی در موقعیت های مختلف حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس، مترو و تاکسی شده و منجر به کمبود ظرفیت خدمات رسانی در این ناوگان شده است.

این در حالی است که شهرداری تهران در ماه های اخیر با تمام امکانات مالی، فنی و عملیاتی خود تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در سیستم های مختلف حمل و نقل عمومی آمادگی لازم را داشته باشد. نوسازی 5000 تاکسی، هماهنگی با آموزش و پرورش برای ساماندهی و از سرگیری سرویس مدارس، تعمیر و نگهداری و ارتقای تعداد ناوگان احتمالی، نوسازی برخی اتوبوس های بخش خصوصی و خصوصی، تعویض مخازن CNG ایستگاه های اتوبوس، تعمیرات بهبود واگن های مترو و افزایش حجم کار رانندگان اتوبوس و اپراتورهای قطار مترو، ارتقاء تجهیزات کنترل ترافیک از جمله دوربین‌های نظارت ترافیک و ثبت تخلفات، بهینه‌سازی برنامه‌ریزی چراغ‌های راهنمایی، تجهیز و تجهیز علائم جاده‌ای و تجهیزات ایمنی در مناطق حادثه خیز و دریافت غرامت. عقب ماندگی در بهره برداری از خدمات حمل و نقل عمومی بخشی از اقدامات شهرداری تهران برای افزایش ظرفیت مسافر در حمل و نقل عمومی و افزایش ایمنی ترافیک شهری به منظور استفاده از منابع مالی، فنی و عملیاتی است. ، برای جبران عقب ماندگی فعلی تا حد امکان.

اما شکاف بین تقاضای شهروندان برای حمل و نقل عمومی و منابع موجود و تمامی دستگاه های اجرایی اعم از مدیریت شهری، دولت و دستگاه های اجرایی است. مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع رسیدگی کند.

در کوتاه مدت علاوه بر اقدامات شهرداری تهران، دو برنامه دیگر نیز در نظر گرفته شده است.
یکی از مهم ترین اقداماتی که می تواند وضعیت ترافیک شهری را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، توجه شهروندان تهرانی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی و همچنین استفاده از حالت پیاده روی و دوچرخه سواری و همچنین استفاده از سوارکاری است. به معنی استفاده از ماشین مشترک برای سفرهایی با گذرگاه مشترک بین اعضای خانواده یا آشنایان.

موضوع دیگر بحث افزایش محدودیت تردد شخصی است که با تصویب شورای ترافیک شهر تهران، در صورت بازگشایی کامل مراکز آموزشی، ساعات محدودیت طرح ترافیک به ساعت 6:30 صبح تا 19 افزایش می یابد. پس از این تصمیم تصمیم گیری خواهد شد.اطلاعات نهایی ارائه خواهد شد.

شهرداری تهران از شهروندان تهرانی می‌خواهد به موارد فوق، کمبود ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی و همچنین پیش‌بینی ازدحام ترافیک شهری از امروز به‌ویژه از روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس به دلیل عدم تشکیل کامل مدارس توجه کنند. ترافیک را مدیریت کنید و از ترافیک غیرضروری خودداری کنید و از خودروهای شخصی کمتری استفاده کنید تا بتوانیم به دیدن شرایط ترافیکی بهتر در شهر کمک کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا