جامعه

پروتکل جدید درمان کرونا در حال تصویب / علت ابتلا به کووید با وجود تزریق واکسن

دبیر کمیته ملی علوم کرونا گفت: “برای پیشگیری از بیماری عروق ویروس کرونا قلب و همچنین تزریق دو دوز واکسن ، باید اقدامات بهداشتی را جدی بگیریم و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.”

به گزارش امروزنگار ، دکتر حمیدرضا جماعتی در حاشیه کمیته ملی علوم برای کنترل و مقابله با کووید 19 ، خاطرنشان کرد که این کمیته یک کمیته هفتگی است و 50 متخصص ICU و فوق تخصص ، ریه ، عفونت و زمینه های مرتبط در آن حضور دارند. وی در دیدار با کرونا گفت: امروز جلسه این کمیته در مورد پروتکل های درمانی کرونا و به روز رسانی آخرین درمان های این بیماری برگزار شد.

وی گفت: بحث امروز درباره داروهایی است که برای درمان بیماری عروق ویروس کرونا قلب استفاده می شود و اثربخشی و کارایی آنها است و پروتکل جدیدی بر اساس مراحل مختلف بیماری عروق ویروس کرونا قلب در حال تصویب است.

دبیر کمیته ملی علوم کرونا در مورد علت مرگ برخی از افراد علیرغم تزریق دو دوز واکسن کرونا ، گفت: تزریق واکسن مرگ و میر و بستری شدن بیماران را کاهش می دهد ، اما عموماً واکسنی در جهان وجود ندارد که 100٪ از مرگ یا بستری شدن بیماران جلوگیری می کند.

دکتر گفت. جماعتی همچنین با بیان اینکه بیماری عروق ویروس کرونا قلب و مرگ و میر به بیماری زمینه ای و زمان بیماری بستگی دارد ، می افزاید: مصونیت در برابر بیماری عروق ویروس کرونا قلب دو یا سه هفته پس از تزریق دوز دوم واکسن به بدن انجام می شود. با این حال ، برخی از افراد پس از اولین دوز واکسن یا بلافاصله پس از دوز دوم به بیماری عروق ویروس کرونا قلب مبتلا می شوند.

وی افزود: از دیگر علل بیماری عروق ویروس کرونا قلب می توان به بیماری های زمینه ای اشاره کرد که در آنها سیستم ایمنی بدن این افراد بسیار ضعیف است و واکسیناسیون ایمنی لازم را در بدن آنها ایجاد نمی کند و مانع بستری شدن یا مرگ آنها نمی شود.

طبق اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ، گروهی اعلام کردند که یکی دیگر از عوامل بروز و مرگ و میر این بیماران ، سالمندی افراد مبتلا به بیماری زمینه ای استوی گفت: “گاهی اوقات بیماران زمینه ای در معرض تعداد زیادی از ویروس های کرونا قرار می گیرند و علیرغم تزریق واکسن کرونا ، سیستم ایمنی بدن آنها این بیماری را تحمل نمی کند.”

دبیر کمیته ملی علوم کرونا تاکید کرد: علاوه بر تزریق دو دوز واکسن ، باید اقدامات بهداشتی لازم را نیز انجام دهیم ، از جمله پوشیدن ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی ، اجتناب از نیمکره ها و مسافرت ، به منظور جلوگیری از ویروس کرونا قلب بیماری. به این ایده که واکسیناسیون به تنهایی می تواند از عفونت و مرگ جلوگیری کند یک ایده خام است.

جماعتی در ادامه تاکید کرد: علاوه بر واکسیناسیون و رعایت اصول بهداشتی ذکر شده ، باید مراقب باشیم که خود را در معرض ویروس قرار ندهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا