فرهنگ و هنر

پشت پرده مناظره ها در گفت وگو با محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی نیاز به اقتدار کافی برای مجری بحث را یکی از الزامات اجرای چنین برنامه هایی ذکر کرد ، در عین حال خاطرنشان کرد که رادیو اغلب برای بسیاری از برنامه ها محدودیت اصلی به عنوان بحث برای پرسیدن سالات است. .

حیاتی که سال ها به عنوان مجری خبر با صداوسیما همکاری داشت و اخبار مهم و تاریخی بسیاری را به بینندگان تلویزیون منتقل می کرد ، در گفت وگو با امروزنگار در مورد انتخاب مجری مناسب برای مناظره های انتخاباتی ، گفت: مجریان محدود هستند و من شخص خاصی را نمی شناسید که بتواند تشخیص دهد که آیا می تواند این کار را انجام دهد یا خیر. اما در پایان ، این به شرایط و میزان باز بودن دست مجری در برابر س dependsالات بستگی دارد. بگذارید و بپرسید و بتوانید س questionsالات چالش برانگیزی را بپرسید.

حیاتی گفت: صدا و سیما بسیاری از برنامه ها مانند مناظره را محدود می کند. مجری این برنامه ها معمولاً بر اساس س questionsالاتی که از طرف پخش کننده یا نامزدها پرسیده می شود ، س questionsالاتی را مطرح می کند. در چنین حالتی ، مجری ، هر چقدر با استعداد باشد ، وقتی اختیار کافی نداشته باشد ، خودش را محدود می کند.

یک مجری سابق اخبار تلویزیون تأکید کرد که زن یا زن مجری بحث هیچ تفاوتی ندارد و مهم این است که مجری از ظرفیت لازم و اختیار کافی برخوردار باشد ، در این زمینه: مجری باید از اهمیت شناخت و شناخت مشکلات روز ؛ هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد.

وی گفت: “تجربه بسیار مهم است.” یک سخنران باتجربه هنگام رویارویی با نامزد ریاست جمهوری اعتماد به نفس خود را از دست نمی دهد. دانش و آگاهی مجری باید در سطح نامزدها و حتی بیشتر باشد.

وی گفت: “سواد رسانه ای ، اطلاع رسانی عمومی ، آگاهی از مشکلات مردم و بسیاری از عوامل دیگر برای مجری بحث ضروری است ، اما مسئله مهم این است که ما به مجریان چقدر فضای اختصاص می دهیم.” اگر مجری تمام ویژگی های لازم را داشته باشد ، اما محدودیت هایی داشته باشد ، مهم نیست که مجری چه کسی باشد. هرکسی می تواند این کار را انجام دهد.

به گزارش امروزنگار ، مناظره های تلویزیونی نامزدها از روز دوشنبه 17 خرداد از شبکه اول تلویزیون جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود و تاکنون صدا و سیما به طور رسمی نام مجری برنامه را اعلام نکرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا