استانی

پل روگذر شهر آبیک نیمه اول امسال تکمیل می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی امروزنگار از قزوین؛ غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال دو کشور روز یکشنبه با همراهی فرماندار شهرستان آبیک از پروژه پل آبیک – کمال آباد و پروژه ایستگاه راه آهن شهرستان آبیک بازدید کرد.

گلمحسین ولدی مدیر کل راه آهن شمال در گفت و گو با امروزنگار در حاشیه بازدید گفت: خدمات رسانی به راه آهن از وظایف سازمان حمل و نقل ریلی کشور است که هر ساله تلاش می کنیم این خدمات را افزایش دهیم.

وی گفت: سال گذشته اقدامات خوبی برای ساماندهی ایستگاه راه آهن آبیک انجام شد و امسال نیز برنامه هایی اجرا می شود.

ولدی خاطرنشان کرد: ساخت نمازخانه، سرویس بهداشتی و رفع مشکل روشنایی با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان از جمله فعالیت های شرکت راه آهن کشور در ایستگاه راه آهن آبیک بود.

ولدی همچنین از انعقاد قرارداد با شهرداری برای توسعه فضای سبز و زیبایی ایستگاه راه آهن خبر داد و گفت: در بازدید امروز از شهردار آبیک درخواست شد نسبت به توسعه محوطه سازی و فضای سبز ایستگاه راه آهن اقدام کند که وی با آن موافقت کرد. ” .د.

image_2022_4_17-16_23_17_720_2lf

حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک نیز در این بازدید به خبرنگار امروزنگار گفت: تعمیر پل روگذر راه آهن آبیک از سال 1377 آغاز و به دلیل مشکلات مالی متوقف شد.

وی گفت: عملیات ساخت این پل روگذر از سال 93 آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد اما در چند ماه اخیر با حمایت شرکت راه آهن و مدیران شهرستان آبیک شاهد اقدامات خوبی برای رفع مشکلات آن بوده ایم.

فرماندار آبیک یادآور شد: در حال حاضر عملیات ساخت عرشه پل به پایان رسیده و تنها حاشیه آن باقی مانده است که هفته آینده به اتمام می رسد و عملیات خاک رسانی و خاکریزی نیز به پایان رسیده است.

فتوحی ادامه داد: با امضای قرارداد و تفاهم نامه با پیمانکار، شرکت برق از روز آینده شروع به کار می کند و مشکلی از این بابت نداریم.

این مقام مسئول از حل مشکل تملک اراضی مربوط به محدوده پل روگذر خبر داد و گفت: در حوزه تملک اراضی در جلسه ای با آقای ولدی و امیدوارم در مدت زمان تعیین شده از سوی شرکت راه آهن موضوع را حل کنیم. و در نیمه اول سال جاری.» طرح تموم شد

فرماندار آبیک گفت: عرض پل روگذر 21 متر و شامل چهار باند (دو خط رفت و دو باند رفت و برگشت) و دو پیاده رو است که مساحت پل از 18 متر به 36 متر افزایش یافته است. امیدوارم این پروژه در زمان کوتاه تری نسبت به مدت زمان اعلام شده به اتمام برسد.

فتوحی در پایان از افزایش سه برابری تجهیزات و نیروی انسانی برای اجرای این پروژه خبر داد و گفت: در این بازدید مدیرکل راه آهن شمال دو کشور با راه اندازی این پل موافقت کردند و اجرای سریعتر برای افزایش ظرفیت ها تجهیزات و افراد مجری پروژه

پل روگذر راه آهن آبیک – قشلاق – کمال آباد با قدمت 50 ساله در سال 93 کلنگ زنی شد اما هیچ اقدامی برای تعمیر و بازسازی آن انجام نشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا