جامعه

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روزپرستار

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت.

به گزارش امروزنگار- به گزارش وبدا، در پیام دکتر آمده است. بهرام عین اللهی:

” به نام خدا

ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز بزرگداشت مقام پرستار را تبریک و تهنیت عرض می نمایم. چون روز پرستار را روز تولد آن بیمار و مقاومت می نامند، مسئولیت پرستاران عزیز سنگین تر است.

پرستاری فداکاری و کرامت انسان است. آنان که در پرتو ایمان و فداکاری جانی تازه به ارواح مریض و رنجور می بخشند، در کالبد جامعه جان می دمند و این حیات برآمده از ایمان واقعی به خالق و عشق به خلقت را در قالب شریف «پرستار» به نمایش می گذارند.

پرستاران برای آرامش و آسایش بیماران تمام جان خود را فدا می کنند و در این ظلم و ستم سرشار از معنویت، کرامت بانوی عاشورا حضرت زینب کبری (س) را که مظهر صبر و ایثار است آشکار می کنند. در میان زنان جهان

تجلیل از کرامت پرستار محدود به یک روز از سال نیست، بلکه پرستار با تبلور احساس نوع دوستی در پرتو عشق الهی در هر لحظه و هر لحظه به عنوان یک بنده واقعی، حامل این رسالت مهم انسانی است. . خداوند

امروزه پرستاران در نزد مردم ما عزیزتر از همیشه هستند و این لطف و برکت خداوند است. فرشته رحمت، پرستار بیمار است. زیرا هم با جسم و هم با روح بیمار سروکار دارد. آنها به بدن بیمار کمک می کنند و بهبودی را تسریع می بخشند و روح و روان او را آرام و آرام می کنند.

انجام اقدامات درمانی دقیق و حساس، مراقبت از ایمنی بیمار، مدیریت بخش های پر سر و صدا و استرس زا، مراقبت از خود و همکاران زیرمجموعه، به روز رسانی دانش و انجام تحقیقات، مشارکت در فعالیت های اجتماعی و خیریه، راهنمایی و هدایت بیماران، مراقبت معنوی و شفاف سازی نور امید و اطمینان به دل بیماران تهیه گزارش های مختلف و مهم، برنامه ریزی کار بخش و تقسیم کار بین آنها، ارائه گزارش و توصیه در حضور پزشکان و کادر درمانی، هماهنگی و هدایت کادر درمانی. برای رفع نیازهای بیمار، پیشگام در تکریم بیماران به ویژه سالمندان، ارائه الگوی مهربانی و شفقت در برخورد با کودکان مضطرب، کمک به دانش آموزان در آموزش و یادگیری و اداره خانواده و مراقبت از فرزندان، ایفای نقش معلم یک شکارچی و یک مشاور بهداشتی در جامعه که فقط به فردی به نام پرستار تبدیل شده است.

اگرچه فعالیت های ارزشمند پرستاران در شرایط عادی کشور جای قدردانی دارد، اما حضور آنان در حماسه هشت ساله جنگ که اجرا شد و همراهی با مدافعان حرم نقطه عطف و افتخاری برای این عزیزان است. همکاران در میان ما کشور بعد از همه گیری کووید 19 در سه سال اخیر صحنه های دیگری از فداکاری و فداکاری برای پرستاران عزیز کشورمان ایجاد شد و به درستی که در این زمینه شاهد عملکرد ایثارگرانه، محبت آمیز و عالمانه پرستاران در طول دوران بوده ایم. این بار. با سایر کارکنان بهداشتی پرستاران به عنوان خط مقدم مدافعان سلامت، در دوران سخت و طاقت فرسا مقابله با بیماری عروق ویروس کرونا، برگ زرینی از افتخار در تاریخ پرستاری کشورمان ایجاد کردند.

ضمن قدردانی از زحمات متعهدانه و زحمات پرستاران محترم، روز پرستار را به جامعه شریف پرستاری تبریک می گویم و برای سلامتی و تندرستی این ایثارگران فداکار نظام سلامت دعا می کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا