ورزشی

پیروزی مقتدرانه یزدانی و زارع، شکست امامی و عموزاد

به گزارش شفاف ، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان 2021 در اسلو پایتخت نروژ آغاز شد و در اولین روز مسابقات ، رحمان عموزاد در 61 ، یونس امامی در 74 ، حسن یزدانی در 86 و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم شرکت کردند. در برابر رقبای خود به میدان رفته اند.

در وزن 61 کیلوگرم ، رحمان عموزاد اولین جام را مقابل Gozatgadzi Halidov از مجارستان کسب کرد تا به مرحله یک چهارم نهایی برسد ، اما در دور دوم مغلوب توشیهیرو هسگاوا ، قهرمان جهان ژاپن شد و در نیمه دوم 5-1 شکست خورد. 3 سال پیش بود ، او در دقیقه آخر امتیازات زیادی را از دست داد و 9 بر 5 شکست خورد. عدم اعتراض تیم فنی در پایان نیمه اول نیز به حریف ژاپنی یک امتیاز داد.

در وزن 74 کیلوگرم یونس در دور اول مقابل بایامادورج انخبایار مغولستان با نتیجه 12 بر 2 امامی را برد. در دور دوم مقابل نورکجا کایپانوف ، که در قزاقستان مدال نقره را کسب کرد ، با پیروزی قاطع 12 بر صفر به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

امامی در مسابقات جهانی 2019 در قزاقستان کشتی گیر را شکست داد.

اما در مرحله یک چهارم نهایی ، امامی اوتاندی کنچادزه از گرجستان باخت و 10-1 شکست خورد.

در وزن 86 کیلوگرم ، حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول ، در دور دوم به مصاف دولت بیکوف قزاقستان رفت و 12 بر 2 به پیروزی رسید.
دیوید تیلور از آمریکا و جدی ترین رقیب یزدانی در آن سوی جدول قرار دارند و در صورت صعود به فینال به مصاف یکدیگر می روند.

در وزن 125 کیلوگرم ، امیرحسین زارع ، پس از استراحت در دور اول ، در دور دوم به مصاف خرامیانکوف بلاروس رفت و 6 بر صفر برنده شد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. در دور سوم ، وی در یک مبارزه یک طرفه گویازدوفسکی ایالات متحده را 10 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد.

دکمه بازگشت به بالا