حوادث

پیوست امنیتی و پلیس انتظامی مربوط به ساختمان‌های خاص است/ماده ۱۰۰ نیاز به یک تغییر اساسی دارد

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: پیوست پلیس امنیتی و انتظامی در طراحی ساختمان‌های خاص مانند بانک‌ها دخالت دارد که باید مورد مطالعه قرار گیرد.

به گزارش امروزنگار، مهدی چمران پیش از آغاز هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره اصلاحیه حراست و قانون ماده 100 شهرداری ها اظهار کرد: نمی دانم و نمی دانم دقیقا منظور پلیس چیست.

وی ادامه داد: ضوابط ساختمانی عموما مصوب شورای عالی شهرسازی و شوراهای شهر است و هیچ مورد اجرایی نمی توان اعلام کرد و باید به این موضوع دقت شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: این موضوع نباید شامل همه ساختمان ها شود، به نظر می رسد پیوست های پلیس امنیتی و انتظامی در طراحی ساختمان هایی مانند بانک ها و ساختمان های خاص که نیاز به مطالعه و بررسی دارند دخیل باشد.

چمران در خصوص اصلاح قانون ماده 100 شهرداری نیز گفت: کمیسیون ماده 100 هنوز چندین هزار پرونده بلاتکلیف دارد و با جریمه قابل حل نیست. همچنین احکام خرابکاری صادر نمی شود یا قابل تخریب نیست و جریمه زودتر تعیین می شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اصلاحات مجلس شورای اسلامی در ماده 100 قانون شهرداری ها خوش بینانه نیست و با وجود اصلاحات عمیق نمی توان چندان روی آن استناد کرد زیرا نیازمند ضمانت اجرایی است. ماده 100 مستلزم تغییر اساسی است و از همه مهمتر، علاوه بر صاحب مال متخلف، کسانی که تخلف را اجازه داده و چشم بر تخلف بسته اند و متوجه تخلف نشده اند، جریمه خواهند شد. جای زخم برای سالها روی استخوان

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا