بین المللی

چارچوب هماهنگی: از تمامی اقدامات نخست‌وزیر حمایت می‌کنیم

یک نماینده ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعیان عراق در سخنانی گفت که رهبری این ائتلاف از تمامی اقدامات و تحرکات السودانی و سفر وی به فرانسه حمایت می‌کند.

به گزارش امروزنگار، به نقل از ایرث نیوز، عارف الحمامی، نماینده چارچوب هماهنگی شیعیان عراق (به جز جریان صدر) در پارلمان نسبت به سفر فردا (پنج‌شنبه) محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر این کشور به فرانسه واکنش نشان داد.

الحمامی در این باره اظهار کرد: چارچوب هماهنگی نسبت به تمامی سفرهای السودانی اطلاع قبلی دارد و از اقدامات السودانی برای برقراری روابط میان عراق با همه کشورهای منطقه و جهان در چارچوب منافع کشور حمایت می‌کند.

وی افزود: السودانی از طریق سفرهای خارجی خود درصدد امضای توافقنامه‌هایی است که در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه در زمینه مسائل اقتصادی، سرمایه‌گذاری و پرونده‌های مربوط به انرژی منافعی برای عراق دارد و این موارد مهمترین محورهای گفت‌وگوهای السودانی در پاریس خواهند بود.

این اظهارات پس از آن بیان شد که منابع دولتی در عراق به سایت خبری العربی الجدید گفتند، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در راس هیئتی دولتی روز پنج‌شنبه وارد پاریس خواهد شد و به عنوان هشتمین نخست وزیر عراق از سال ۲۰۰۳ تاکنون با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پرونده‌های امنیتی، تلاش‌های پاریس در قالب ائتلاف بین‌المللی در مبارزه با داعش، اهمیت حمایت فرانسه در جنگ با این گروه تروریستی و حمایتش از توسعه سرویس‌های امنیتی و نیز پرونده خرید تسلیحات پدافند هوایی و سایر تسلیحات از این کشور را بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا