عمومیمعرفی کسب و کار

چرا قهوه ساز قهوه نمیده

راهکار های حل مشکل خارج نشدن قهوه از قهوه ساز

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب در میان مردم است به همین سبب برای تسهیل در نوشیدن قهوه دستگاه های قهوه ساز تولید شدند. یکی از مشکلاتی که ممکن است در خرید قهوه ساز دلونگی‎ پیش بیاید و موجب کلافگی شما شود،  خارج نشدن قهوه از قهوه ساز با وجود روشن بودن پمپ دستگاه است. به دلیل اهمیت قهوه ساز برای کاربران این دستگاه، ما در این مقاله به بررسی مشکل خارج نشدن قهوه از قهوه ساز و نحوه خواهیم پرداخت. علت های خارج نشدن قهوه از قهوه ساز ما در این بخش به علت های مهمی که ممکن است منجر به خارج نشدن قهوه از قهوه ساز با وجود روشن بودن شود، می پردازیم:

 1. پر نبودن مخزن آب قهوه ساز
 2. باز نبودن شیر ورودی دستگاه در شرایطی که قهوه ساز مستقیما به منبع آب متصل است.
 3. انباشته شدن رسوباتی در قهوه ساز
 4. سختی آب و وجود رسوبات یون های موجود در آب
 5. استفاده بیش از حد از قهوه ساز

پر نبودن مخزن آب قهوه ساز در صورتی که پمپ دستگاه روشن باشد اما باز هم قهوه از قهوه ساز خارج نشود، پیش از هر کاری باید مخزن دستگاه را بررسی نمایید. ممکن است در آب کافی وجود نداشته باشد و یا آب موجود در مخزن بخار شده باشد. این اتفاق منجر به خارج نشدن قهوه از قهوه ساز خواهد شد. برای حل این مشکل تنها کافی است مخزن دستگاه را پر از آب نمایید. چنانچه با پر کردن مخزن قهوه ساز مشکل حل شد، یعنی قهوه ساز مشکلی ندارد. اما در صورتی که مخزن قهوه ساز پر از آب است و پمپ دستگاه نیز روشن است اما باز هم قهوه از قهوه ساز خارج نمی شود، ممکن است قطعات دیگر دستگاه مشکل داشته باشند.

در صورت بروز مشکل در دستگاه خود، را را به متخصصین مجرب روبراه سرویس بسپارید. باز نبودن شیر ورودی آب به مخزن قهوه ساز در صورتی که قهوه ساز مستقیما به منبع شیر آب متصل باشد، برای پر شدن مخزن قهوه ساز باید شیر ورودی آب باز باشد. چنانچه پمپ قهوه ساز روشن است اما قهوه از قهوه ساز خارج نمی شود، و شیر آب ورودی نیز مستقیما به مخزن دستگاه متصل است،  پیش از هر اقدامی بهتر است باز بودن شیر آب را بررسی نمایید. انباشته شدن رسوباتی در قهوه ساز در شرایطی که از آخرین باری که از دستگاه استفاده نموده اید مدت زیادی گذشته است،

علت خارج نشدن قهوه از قهوه ساز می تواند رسوب کردن قهوه در دستگاه باشد. در صورتی که قهوه در قهوه ساز رسوب کرده باشد،  قهوه از دستگاه خارج نخواهد شد. به مرور زمان و با استفاده از قهوه ساز در مدت طولانی، رسوباتی ناشی از شیر، آب گرم و قهوه در دستگاه شما انباشته می شود. انباشته شدن این رسوبات موجب کاهش کارایی و طول عمر قهوه ساز شما و در نتیجه معیوب شدن قطعات و بروز مشکلاتی همچون خارج نشدن قهوه از قهوه ساز می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل لازم است پس از دریافت ۳۰۰ فنجان قهوه از قهوه ساز بوش اقدام به رسوب زدایی دستگاه به وسیله نمایید.

بنابراین برای حل این مشکل باید وجود رسوبات قهوه پر داخل پمپ را بررسی نمایید. چنانچه در رسوباتی وجود داشت، سریعاً اقدام به تمیز نمودن آن کنید. وجود سختی آب و رسوبات یون های آب در قهوه ساز در شرایطی که میزان یون های کلسیم و منیزیم که منجر به سختی آب می‌شوند در آب یک منطقه بالا باشد،  این یون ها به صورت لایه سفید رنگ آهکی ‌در مخزن قهوه ساز رسوب خواهد کرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید از سختی آب محل سکونت خود بکاهید. به همین دلیل به شما توصیه می شود که از آب‌ تصفیه شده در مخزن قهوه ساز خود استفاده نمایید.

استفاده بیش از حد از قهوه ساز چنانچه از قهوه ساز خود بیش از حد استفاده نمایید، در این شرایط ممکن است قهوه در دستگاه شما رسوب کند. برای حل این مشکل باید به دستور العمل استفاده و خود توجه نموده و به مقدار مجاز قهوه را در قهوه ساز بریزید. چنانچه بیش از حد در دستگاه قهوه بریزید، قهوه در دستگاه رسوب کرده و در نهایت این اتفاق مانع از خروج قهوه از قهوه ساز خواهد شد. نتیجه گیری سایت روبراه سرویس در این مقاله به بررسی علت هایی که منجر به عدم خروج قهوه از قهوه ساز می شود پرداختیم. در صورتی که پمپ قهوه ساز روشن بود و باز هم  این مشکل وجود داشت، باید به پر بودن مخزن قهوه ساز و رسوباتی که ممکن است در دستگاه انباشته شده باشد توجه نمایید.

بهتر است هرچه سریع تر اقدام به بررسی و تعمیر این مشکل نمایید تا قهوه ساز کارایی خود را از دست ندهد. در صورت بروز هرگونه مشکل در قهوه ساز بوش، ال جی، زیمنس و سامسونگ می توانید خود را در محل و با کمترین قیمت به متخصصین مجرب روبراه سرویس بسپارید و همچنین می توانید را از سایت روبراه سرویس خریداری نمایید. در روبراه سرویس, و دیگر لوازم خانگی هم به سرعت انجام میوقتی اسپرسوساز را روشن میکنید و قهوه از آن خارج نمیشود یا پمپاژ آب متوقف شده است با این سئوال روبرو خواهید بود که چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟

شاید مشکلی که پیش آمده بخاطر مسئله ساده ای باشد و احتمالاً دستگاه باید رسوب زدایی شود. تجمع آب سخت ممکن است بر توانایی دستگاه اسپرسو ساز شما برای پمپ کردن آب برای تهیه قهوه تأثیر بگذارد. اما ممکن است مشکلات دیگری نیز برای اسپرسوساز شما رخ داده باشد پس بهتر است برای یافتن علت خارج نشدن آب از قهوه ساز در ادامه مطلب همراه مجموعه باشید. این مقاله راه حل کلی برای رفع علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز در تمامی مدل های مخزنی و بویلری با انواع برندهای دلونگی، بوش، مباشی، نوا، فوما، زیمنس، فیلیپس، اسمگ، زیگما و … باشد.

علت خارج نشدن آب از اسپرسوساز

بروز این اتفاق میتواند به دو صورت رخ دهد پمپ دستگاه کار کند و قهوه خارج نشود یا اصلا پمپ روشن نشود پس جواب اینکه چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ میتواند بستگی به نوع مشکلی میباشد که برای دستگاه رخ داده است.

 1. خالی بودن مخزن اب اسپرسو ساز
 2. بیش از حد پر بودن پرتافیلتر
 3. بیش از ریز بودن دانه های قهوه
 4. جرم ناشی از قهوه در مجاری پمپ
 5. وجود سختی بالا و املاح زیاد در آب
 6. اگر آب از شیر ورودی به داخل دستگاه می آید شیر باید باز باشد.
 7. خرابی پمپ
 8. هوا گرفتن پمپ
 9. خرابی شیر برقی

عدم وجود آب در مخزن اگر دستگاه اسپرسوساز شما مخزن آب دارد اولین و ساده ترین قدم بررسی وجود آب در مخزن میباشد. اگر آب داخل مخزن وجود دارد دقت کنید که مخزن داخل قهوه ساز قرار گیرد تا پمپ بتواند وظیفه خود را بخوبی انجام  دهد زیر این مورد نیز یک دلیل ساده در خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز شما میتواند باشد. علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز بیش از اندازه پر کردن پرتافیلتر اگر قهوه ی زیاد را در پرتافیلتر جا داده اید و به سختی آن را به هدگروپ وصل میکنید و از خود میپرسید چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ باید بگوییم که یک دلیل ساده مقدار استفاده زیاد شما از قهوه میباشد. خرابی سوئیچ استارت اسپرسو ساز علت آب نیامدن از اسپرسو ساز چرا از قهوه ساز آب نمیاد؟ خرابی سوئیچ استارت می‌تواند یکی از دلایل مهم این موضوع باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علایم باید این قطعه تعویض گردد.

 1. وقتی که اسپرسوساز روشن نمی‌شود.
 2. دستگاه آب را پمپاژ نکند.
 3. درصورتی‌که دکمه استارت کار نکند.
 4. بدون اینکه دکمه استارت را فشار دهید دستگاه خودبه‌خود شروع به دم‌کردن قهوه بکند.

مسدودشدن فیلتر آب اسپرسو ساز وظیفه فیلتر آب حذف ناخالصی‌های موجود در آب است. این فیلتر که در داخل دستگاه اسپرسوساز نصب می‌شود، به‌ندرت مسدود می‌شود؛ اما در صورت بروز مشکل باید دستگاه باز شده و رسوب‌زدایی شود. علت آب نیامدن از اسپرسو ساز می‌تواند مسدود بودن فیلتر آب باشد. تست پمپ اسپرسو ساز پمپ موجود در دستگاه اسپرسو ساز، آب را با فشار بالا در داخل دستگاه به گردش درمی‌آورد. علت آب دادن دستگاه اسپرسو به بیرون و یا شنیدن صدای خفه از دستگاه، خرابی این قطعه است، زیرا در صورت معیوب‌بودن این قطعه، آب نمی‌تواند به‌درستی جریان پیدا کند.

برای رفع این مشکل بهتر است دستگاه را رسوب‌زدایی نمایید و یا پمپ را تعویض نمایید. دلایل اصلی کم‌شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز می‌تواند ناشی از خرابی واشر گروپ دستگاه، استهلاک واشر گروپ و استفاده مداوم و سرویس نکردن دستگاه اسپرسو ساز باشد. عدم توجه به جرم‌گیری دستگاه، وجود سختی آب، نبود آب در مخزن آب دستگاه درصورتی‌که قهوه ذرات قهوه خیلی ریز باشند، منافذ فیلتر را مسدود می‌کنند و در نتیجه سرعت تخلیه را کند و یا متوقف می‌کنند. نوع فیلتر، برچسب انرژی، فشار بخار دستگاه، برخورداری از نازل و گرم کن دستگاه و پرتا فیلتر

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا