فرهنگ و هنر

چرا مردم به یک مجری اعتماد نمی کنند؟

غلامعلی پیرایرانی ، مجری و گزارشگر پیشکسوت رادیو و تلویزیون ، معتقد است مجری و برنامه های رادیو و تلویزیون وقتی اعتماد به نفس دارند که سوالات مجری سوالات انسانی از فرد مقابل باشد و از قبل تعیین نشده باشد ، اعتماد به نفس دارند.

پیرایرانی در گفت وگو با امروزنگار ، در مورد ویژگی های مجری بحث ها اظهار داشت: تجربه این عزیزان دوره های مختلفی را می طلبد. وقتی یک مجری در کنار یک نامزد قرار می گیرد ، باید اطراف او را با موضوعاتی جسورانه جلوه دهد و بتواند از مردم س askال کند. در غیر این صورت ، نمی توانیم به این مجری اعتماد کنیم.

وی ادامه داد: حتی یک مجری نیز نباید قبل از مصاحبه با داوطلب س questionsال کند ؛ بهتر است در طول مصاحبه س askال کنید و با دستان کامل در مقابل مصاحبه کننده بنشینید و اگر می بیند مصاحبه کننده اشتباه می کند این است مکانی که مردم بتوانند به چنین مجری ها و برنامه ضبط شده اعتماد کنند و ایستگاه رادیویی به مردم برنامه ای نشان نمی دهد که مدتهاست مورد توجه قرار گرفته است.

پیرایرانی سپس با ذکر مثالی در این زمینه گفت: در این دوره آقای ظهوریان انتخاب شد. آنها خبرهای خوبی می دهند ، اما من نمی دانم که آیا آنها به مسائل ملی مربوط می شوند یا خیر. اما من صد در صد می دانم که آنها به دلیل ناتوانی و تواضع آقای ظهوریان نمی توانند برخی از نامزدها را تحمل کنند و باید گفتن نامزد را با گفتن بله طی کنند. این مسائل به برنامه و مجریان آسیب می رساند.

سخنران پیشکسوت گفت: “من توصیه می کنم مجریان ابتدا پررنگ باشند.” ثانیاً ، آنها باید از همه مسائل کشور آگاه باشند و ثالثاً ، سعی کنند س theالات مردم را بپرسند و در آخر ، با دقت گوش دهند و از نامزدهای پیشنهادی خود س questionsال کنند. عدم تعیین س questionsالات از پیش تعیین شده برای آنها و سپس پرسش از مجری در همان محور.

وی همچنین در مورد لزوم آموزش مجریان متخصص در صدا و سیما اظهار داشت: ما باید مجریانی از اقشار مختلف جامعه و تلویزیون و تلویزیون داشته باشیم و مجریان خود سعی کنند گامی در جهت تخصصی خود بردارند. اگر یک مجری بخواهد همه رشته ها را تحت پوشش قرار دهد ، صدا و سیما در حضور مجریان خبره ضعیف خواهد بود و مجریان خود نمی توانند در جامعه اعتبار کسب کنند. بنابراین ، هر سازمانی مانند صداوسیما هنگام استخدام مجریان یا سخنرانان باید به اصل موضوع بپردازند و استعداد خود را کسب کنند. ببینید در چه زمینه هایی می توانند کار کنند و سپس آنها را در همان زمینه پیگیری و استخدام کنید.

پیرایرانی در پاسخ به این سوال که چرا از مجریان زن کمتر برای اجرای برنامه های سیاسی استفاده می شود و چرا تاکنون از مجریان زن برای انجام بحث استفاده نشده است؟ وی گفت: “نمایندگانی از كشور ما در دفاتر رادیو و تلویزیون در كشورهای مختلف حضور دارند ، اما از ابتدا من زنان استخدام شده در این زمینه را ندیده ام. زنان بیشتر روزنامه هستند. تعداد زیادی از فرستنده های خارجی هنگام صحبت با مردم با مسائل مربوط به همه کشورها آشنا هستند. به عنوان مثال ، من می خواهم به خانم کریستین امانپور اشاره کنم ، که فکر می کنم بیشتر از بسیاری از ر headsسای کشور در مورد جزئیات مسائل ملی خود آگاهی دارد و می تواند س questionsالاتی را بپرسد که شخص می تواند از خود بپرسد و به دلیل برخی اصلاً پاسخ ندهد. مسائل امنیتی. اینجاست که می توانیم نمونه خوبی از یک خبرنگار خوب را ببینیم. امیدوارم از زنان در این زمینه استفاده شود. البته ، یادم هست یکی دو بار خانم شریفی مقدم جلوی آقای روحانی نشست و س askedالاتی را مطرح کرد ، اما از این که س questionsالاتی به اندازه روز آشکار است ناراحت شدم. زنان خودشان باید سخت کار کنند و مطالبات روز سیاسی کشور را مطالبه و آگاه کنند. برای مردم برنامه داشته باشید ، به میان مردم بروید و ببینید مردم چه می خواهند تا بدانند اگر قرار است در آینده بر سر نامزدها بحث كنند ، از آنها چه سالی می كنند.

پلامعلی پیر ایرانی

این گزارشگر و سخنران پیشکسوت ورزشی همچنین در مورد لزوم طرح سوالات جدی و چالش برانگیز از سوی مجریان اظهار داشت: ما ترجیح می دهیم در قبال برنامه هایی که باید اجرا کنیم ، مسئولیت پذیر باشیم و فقط وظایف خود را انجام ندهیم. س questionsالاتی بپرسید که حداقل نیم متر بالاتر از مسائل سیاسی مردم باشد.

وی گفت: “من خودم سعی می کنم این مسائل را به کلاسهای قصه گویی و اجرا تقسیم کنم و به خانمهایی که می خواهند حضور داشته باشند و حضور دارند اشاره می کنم ، حتی وقتی در خیابان قدم می زنید ، سعی می کنم گزارش دهم. به عنوان مثال ، از حوادث ، تصادفات یا حتی ریختن زباله و غیره. هنگام توصیف این موارد ، از جملات و افعال مختلف استفاده می کنیم و سطح سوالات را در جامعه تغییر می دهیم.

پیرایرانی در قسمت پایانی گفتگوی خود با امروزنگار ، در مورد وضعیت فعلی و تأثیری که کرونا بر زندگی شخصی و شغلی وی گذاشته است ، اظهار داشت: سعی می کنم گزارش های مربوط به این برنامه را در هر کجای ایران که هستم ارسال کنم. من همچنین برنامه “روح قهرمانی” را در شبکه ورزش داشتم که حدود 30 برنامه را پخش می کرد. بعضی اوقات برای تهیه گزارش از جنگ به شبکه ورزش سیما و رادیو ورزش می روم.

وی ادامه داد: در این یکی دو سال کرونا ما بیشتر با خانواده در خانه بودیم اما من جمعه بدون استثنا به کوه می روم و در کوهستان چون فضا ارزان است من از ماسک استفاده نمی کنم اما من سعی کنید مراقب باشید. “به دلیل تغییراتی که در شبکه رخ داده است و هد شبکه تاکنون دو یا سه بار تغییر کرده است ، اما من هرگز به هیچ یک از رهبران شبکه مراجعه نکرده ام تا بگویم که من می توانم به شبکه خدمت کنم اما من من منتظر تهیه کنندگان هستم و اگر من بتوانم همکارانم می توانند با من صحبت کنند تا بتوانم با آنها کار کنم.

پیرایرانی گفت: “تورها به پایان رسیده اند و سازمان صداوسیما برنامه های راه اندازی را به تعویق انداخته است ، اما من سعی می کنم در رشته های مختلف ورزش بخوانم و همچنین ورزش می کنم.” من پیاده روی و گشت و گذار و اجرای برخی کلاس ها را انجام می دهم برای رادیو مرکزی اردبیل. “در این مدت ، سعی می کنم در فضای مجازی از راه دور با عزادارانی که قصد دارند بیایند و در سراسر کشور صحبت کنند و برنامه اجرا کنند صحبت کنم و آنچه را که آموخته ام با آنها در میان بگذارم.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا