سلامت و تندرستی

چرا پزشکان به فکر تغییر نام برخی سرطان‌ها هستند؟

گروهی از پزشکان در ایالات متحده می گویند که زمان آن رسیده است که نام برخی از سرطان های خوش خیم مانند سرطان های خوش خیم پروستات را تغییر دهند تا از ترس بیماران از سرطان جلوگیری شود.

به گزارش امروزنگار، سرطان برای بسیاری از بیماران ترسناک است و پزشکان آمریکایی معتقدند با تغییر نام انواع خفیف سرطان پروستات در مردان می توان از جراحی های غیرضروری و پرتودرمانی پیشگیری کرد.

دانشمندان می گویند که با افزایش سن، اکثر مردان سلول های سرطانی پروستات ایجاد می کنند، اما اکثر انواع سرطان پروستات بی ضرر هستند.

اسکات آگنر، متخصص دانشگاه شیکاگو در ایالات متحده می گوید: «نوعی از سرطان پروستات وجود دارد که خفیف و کمتر تهاجمی است. در عمل، این نوع سرطان نمی تواند علائمی را در فرد مبتلا ایجاد کند یا بیماری را به سایر نقاط بدن منتقل کند.

تأکید می کند که عبارت «شما سرطان دارید» تأثیر روانی عمیقی بر بیماران دارد. او معتقد است که ترس از بیماری عملاً منجر به واکنش بیش از حد برخی از بیماران و مراجعه غیرضروری به جراحی یا پرتودرمانی می شود.

دیوید پنسون، کارشناس دانشگاه وندربیلت، می گوید: «اگر اضطراب را کاهش دهید، بسیاری از درمان های (غیر ضروری) را کاهش می دهید.

او همچنین می گوید که بیماران با شنیدن نام سرطان به این نتیجه می رسند که باید آن را درمان کنند، حتی اگر آن نوع سرطان نیاز به درمان نداشته باشد.

به گزارش یورونیوز، برخی از سرطان های خوش خیم مثانه، دهانه رحم و تیروئید قبلاً توسط دانشمندان تغییر نام داده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا