جامعه

چشم پوشی بر وضعیت زیست مهاجران، کارتن خواب‌ها و زباله‌گردهای تهران ظلم به شهر است

شهردار تهران همچنین درباره وضعیت معیشتی مهاجران، کارتن خواب ها و زباله ها در تهران گفت: بی توجهی به این جمعیت 21 هزار نفری ضربه خورده در حق شهر و این بخش از شهروندان ظلم است.

به گزارش امروزنگار، علیرضا زاکانی در اولین نشست هشت معاون شهردار در حاشیه بازدید سرزده خود از مصالح فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: شهر تهران باید با توجه به بافت شهری و مفاهیم اسلامی هویتی فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

شهردار تهران با شناخت مشکلات فراروی رفاه اجتماعی و فرهنگی گفت: تهران این پتانسیل را دارد که در عرصه های فرهنگی و هنری، شعر و ادب، ورزش و علم و فناوری، هویتی مستقل و منتخب داشته باشد و این در حداقل ممکن است. زمان ممکن با مدیریت دقیق

زاکانی افزود: تهران در تعدادی از حوزه ها مانند سلامت، آسیب های اجتماعی، ورزش و سایر مسائل اجتماعی و فرهنگی در وضعیت بحرانی قرار دارد.

وی در پیشنهادی با محوریت رفاه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: امروز می توان از بضاعت نخبگان در محلات و مساجد تهران برای سوق دادن وضعیت به وضعیت ایده آل استفاده کرد. علاوه بر این، ایجاد گروه های ادبی و فرهنگی در مساجد و محلات موجب ارتقای منابع موجود برای فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در شهر تهران می شود.

شهردار تهران در خصوص اهمیت مدیریت فرهنگی در محله پایتخت افزود: تهران دارای 353 محله است که می توانیم بر هم افزایی هر محله تمرکز کنیم، می توان هم افزایی هر یک از این محله ها را با معاون وزیر در امور استان مشاهده کرد. امور اجتماعی و فرهنگی سایر شهرهای جهان اسلام باید از پایین به بالا مدیریت شود.

به گزارش سایت شهر، زاکانی همچنین درباره وضعیت زندگی مهاجران، کارتن خواب ها و زباله ها در تهران اظهار داشت: بی توجهی به این جمعیت آسیب دیده 21 هزار نفر در حق شهر و این بخش از شهروندانش ظلم است. برای حل مشکلات این شهروندان آسیب دیده باید یکسری مشکلات حل شود: شناسایی، سم زدایی و درمان، بازیابی هویت و شخصیت و در نهایت اشتغال و تحصیل.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا