سلامت و تندرستی

چند توصیه برای پیشگیری از ریفلاکس اسید معده

رفلاکس اسید معده یکی از شایع ترین مشکلات در میان بزرگسالان در ایالات متحده است و افراد بیشتری به دلیل استرس و وزن ناشی از شیوع ویروس کرونا از این عارضه رنج می برند.

به گزارش امروزنگار ، حتی قبل از همه گیری کووید -19 ، نتایج یک نظرسنجی آنلاین در سال 2019 روی بیش از 71000 بزرگسال نشان داد که علائم دردناک رفلاکس معده حداقل برای یک هفته تأثیر می گذارد و در نتیجه برخی از محتویات معده در مری باز می گردد.

علائم شایع رفلاکس اسید معده

برخی از علائم رایج این عارضه شامل احساس سوزش در قفسه سینه ، توده در گلو ، نفخ و بازگشت غذا به دهان است. رفلاکس می تواند بر سیستم تنفسی نیز تأثیر بگذارد و منجر به گرفتگی صدا ، خس خس سینه ، سرفه یا آسم شود.

اما رفلاکس مداوم اسید می تواند بیش از یک وضعیت آزاردهنده باشد. اگر این عارضه به طور مکرر رخ دهد و به مدت طولانی ادامه یابد ، مخاط مری ممکن است فرسوده شده و خطر سرطان مری افزایش یابد.

5 راه برای کاهش ریفلاکس معده

وزن سالم را حفظ کنید

مطالعه ای در سوئد نشان داد که بیماری رفلاکس معده (GERD) حدود 22 درصد از افراد دارای اضافه وزن را درگیر می کند ، در حالی که حدود 14 درصد از افراد غیر چاق. بعد از غذا خوردن ، ماهیچه ای در انتهای مری باز می شود تا غذا وارد معده شود ، سپس بسته می شود تا از حرکت به عقب جلوگیری شود. شکم بیش از اندازه می تواند فشار بیشتری به این عضله وارد کند و ممکن است از بسته شدن آن در مواقع ضروری جلوگیری کرده و اجازه ورود محتویات معده به مری را بدهد.

ترک سیگار

مطالعات نشان می دهد که سیگار کشیدن می تواند غذاهای اسیدی را از مری خارج کند. بررسی 30 مطالعه نشان می دهد که بیماری رفلاکس معده حدود 20 درصد از افراد سیگاری را درگیر می کند در حالی که این میزان در حدود 16 درصد از افراد غیرسیگاری است.

ورزش

افرادی که روزانه 30 دقیقه ورزش می کنند کمتر در معرض بیماری رفلاکس معده قرار دارند.

مصرف قهوه ، چای و نوشابه را محدود کنید

افرادی که از خوردن بیش از دو فنجان قهوه ، چای یا نوشابه در روز اجتناب می کنند ، کمتر در معرض ابتلا به بیماری رفلاکس معده قرار دارند.

از رژیم غذایی سالم برای قلب پیروی کنید

افرادی که از رژیم مدیترانه ای غنی از میوه و سبزیجات ، حبوبات ، ماهی ، طیور و غلات سبوس دار پیروی می کنند ، کمتر دچار رفلاکس اسید می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا