جامعه

چند راه ساده برای افزایش سرعت اینترنت

اگر می خواهید در مورد این راه حل ها بدانید، با ما همراه باشید.

روتر را حرکت دهید

آیا روتر خود را در کمد قرار داده اید؟ این اصلا ایده خوبی نیست. دیوارها، کمدها و حتی قفسه‌های کتاب می‌توانند سیگنال‌های Wi-Fi را کاهش دهند. بنابراین حرکت فیزیکی روتر می تواند بر سرعت دریافتی و سیگنال وای فای تاثیر زیادی بگذارد. بنابراین، قبل از خرید اولین بهترین مودم همراه 5G از نمایندگی، به موقعیت روتر توجه کنید، حتی اگر مودمی که می خواهید تهیه کنید قیمت مناسبی دارد.

ببیشتر بخوانید:

مکان صحیح روتر به خانه شما بستگی دارد، اما سعی کنید روتر را در گوشه ای، زیر کمد یا کشو پنهان نکنید. هر چه روتر مرکزی تر و بالاتر باشد، نتیجه بهتر است. هدف این است که دستگاه های اصلی خود از جمله لپ تاپ، کنسول و غیره را تا حد امکان به روتر نزدیک کنید.

از کابل اترنت استفاده کنید

ما گاهی فراموش می کنیم که سیم ها هنوز آنجا هستند. اتصال روتر سیمی معمولاً بهتر از اتصال بی سیم است، زیرا اتصال سیمی سریعتر و پایدارتر است و نمی تواند با دستگاه های دیگر تداخل ایجاد کند. تنها نقطه ضعف این راه حل این است که مکان قرارگیری دستگاه های شما را محدود می کند و ممکن است به اندازه اتصال بی سیم راحت نباشد. با این حال، اگر به اینترنت پرسرعت نیاز دارید، کابل اترنت می تواند انتخاب خوبی باشد. برخی از روترها دارای پورت اترنت هستند و برای اتصال به آنها فقط به کابل اترنت نیاز دارید.

کانال یا باند را تغییر دهید

سیگنال های Wi-Fi به کانال ها تقسیم می شوند. روتر شما از یک کانال Wi-Fi مجزا برای برقراری ارتباط با دستگاه‌های موجود در خانه شما استفاده می‌کند. اگر همسایگان نزدیکی دارید که از همان کانال Wi-Fi استفاده می کنند، ممکن است همه چیز به سرعت شلوغ شود. در این صورت با تغییر کانال می توان این مشکل را حل کرد. هر روتر دستورالعمل های مختلفی برای این کار دارد و برای تغییر کانال، بهتر است ابتدا در مورد نحوه انجام آن با توجه به روتر خود تحقیق کنید.

روتر خود را ارتقا دهید

روترها از نظر عملکرد و قیمت بسیار متفاوت هستند. اگر مناطقی در خانه شما وجود دارد که سیگنال Wi-Fi به خوبی نمی رسد، ممکن است لازم باشد مکان و زمان پخش Wi-Fi را تغییر دهید. اگر خانه شما بزرگ است، ممکن است نیاز به استفاده از روتری داشته باشید که می تواند سیگنال ها را به نقاط اطراف خانه ارسال کند. معمولا خانه ها و آپارتمان های کوچکتر به سیستم ساده تری نیاز دارند.

یک رمز عبور برای Wi-Fi بگذارید

احتمالاً نیازی نیست این نکته را به خاطر بسپاریم، اما تعیین رمز عبور برای وای فای اجباری است. این روش برای دور نگه داشتن هکرها و همسایگان از استفاده از اینترنت شما ضروری است، زیرا همسایگانی که از اینترنت استفاده می کنند می توانند سرعت روتر وای فای را کاهش دهند. مطمئن شوید که از رمزگذاری AES استفاده می‌کنید، که هم امن‌ترین و هم سریع‌ترین گزینه امنیتی است.

دستگاه های بلااستفاده را از اینترنت جدا کنید

اتصال همزمان بسیاری از دستگاه ها به اینترنت می تواند مشکل ساز باشد. بنابراین، تمام دستگاه های نیاز به اینترنت را به Wi-Fi متصل کنید و دیگر دستگاه ها را وصل نکنید. روترهای خوب معمولا اولویت ها را برای دستگاه ها یا خدمات خاص کنترل می کنند. این روش یک راه حل مفید است و به شما کمک می کند هنگام تماشای آنلاین فیلم، اینترنت شما از کار بیفتد.

کامپیوتر خود را بررسی کنید

این نکته مختص رایانه ها است: اگر اینترنت رایانه یا لپ تاپ شما کند است، اما دستگاه های دیگر اینترنت پرسرعت دارند، Task Manager یا Activity Monitor را باز کنید و ببینید کدام برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند. برخی از برنامه‌ها قابلیت به‌روزرسانی خودکار دارند، اما واقعاً به آن نیاز ندارند. اگر این برنامه ها به طور مداوم در پس زمینه به روز می شوند، سرعت اینترنت شما کاهش می یابد.

با ISP خود تماس بگیرید

اگر همه این راه ها را امتحان کرده اید و اینترنت شما همچنان کند است، همیشه می توانید با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید. آنها ممکن است یک تکنسین را به خانه شما بفرستند تا مشکل را برطرف کند یا به شما کمک کند علت اصلی کندی اینترنت را تشخیص دهید. بنابراین اگر تمام راه های ذکر شده را امتحان کرده اید و در عین حال از سرعت اینترنت راضی نیستید، حتما با ISP خود تماس بگیرید.

در نهایت، مرور اینترنت یک مشکل بسیار رایج است که خوشبختانه راه حل های زیادی دارد. با 10 روش ذکر شده در این مقاله می توانید سرعت اینترنت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و بهره وری خود را افزایش دهید. بنابراین، اگر از سرعت روتر وای فای خود راضی نیستید، این نکات را در نظر داشته باشید.

5858

دکمه بازگشت به بالا