عمومیمعرفی کسب و کار

چند مدل روبالشی داریم؟

خوابیدن از جمله نیازهای اصلی بشر به شمار می‌آید. در صورتی وجود اختلال در آن بدن با عوارضی همراه می‌شود. همچنین انجام فعالیت‌های روزمره سخت یا حتی غیر ممکن خواهد شد. لازمه داشتن خوابی درست و شیرین فراهم کردن محیطی آرام و اسباب ابتدایی آن است. این اسباب شامل بالش، رو بالشی، تشک و … می‌شود. هر یک از این موارد به نوعی در تعیین کیفیت خواب نقش دارند. بالش از جمله اساسی‌ترین این اسباب به شمار می‌آید.

با انتخاب بالشی استاندارد از بروز مشکلاتی مانند گردن درد، مشکلات ستون فقرات و … جلوگیری خواهید کرد. همچنین با توجه به این که شما حدود ۷ تا ۸ ساعت صورت و موهای خود را به طور مستقیم در تماس بالش قرار می‌دهید، برای جلوگیری از ایجاد مشکلاتی در مو و پوست صورتتان به رو بالشی استانداری نیز نیاز دارید. برای حفظ بهداشت، جلوگیری از ایجاد موخوره در مو و جوش روی صورت باید رو بالشی را به صورت مکرر بشویید.

به همین خاطر کیفیت رو بالشی از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای داشتن خرید روبالشی استاندارد لازم است نکاتی را رعایت نمایید. در این مقاله قصد داریم به معرفی راهنمای خرید رو بالشی بپردازیم. از شما دعوت می‌کنیم برای اطلاع از این راهنما ما را تا پایان این متن همراهی نمایید.

رو بالشی چیست؟

رو بالشی پوششی برای بالش‌ها است که از کثیف و آلوده شدن بافت خود بالش جلوگیری می‌کند. در واقع امکان شستن رو بالشی هر از چند گاهی وجود دارد، ولی بالش را نمی‌توان هر چند هفته یا هر چند ماه شست. به همین خاطر استفاده از رو بالشی توصیه می‌شود. علاوه بر آن با استفاده از رو بالشی می‌توانید بالش خود را زیباتر کنید و آن را با دکوراسیون اتاق ست نمایید.

در حال حاضر رو بالشی‌های متنوع در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی در بازار وجود دارد. انتخاب مدل و رنگ رو بالشی به سلیقه و دکوراسیون اتاق شما بستگی دارد. هر چند که شاید در وهله اول پر چالش‌ترین مرحله خرید رو بالشی انتخاب رنگ و مدل آن باشد، ولی جنس و فاکتورهای دیگری وجود دارند که بیش از ظاهر رو بالشی اهمیت دارند.

اگر تازه عروس هستید و دغدغه خرید رو بالشی را دارید، توصیه می‌کنیم که به کیفیت رو بالشی به اندازه رنگ و طرحش اهمیت دهید. رو بالشی از پارچه‌های مختلفی از قبیل موارد زیر تهیه می‌شوند:

 • حوله ای
 • ابریشمی
 • ساتن
 • مخمل
 • نخی
 • پلی استر

در راهنمای خرید رو بالشی ارائه شده در این متن به معرفی   تمامی پارچه‌های فوق خواهیم پرداخت و مزیت‌ها و معایب هر یک را بازگو خواهیم کرد.

پیشنهاد مطالعه:

بهترین رو بالشی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بسیاری متصور هستند که بهترین رو بالشی گران قیمت ترین آن است، ولی در واقع همیشه گران قیمت ترین رو بالشی بهترین آن نخواهد بود. در واقع رو بالشی بهترین است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 1. چروک نشود.
 2. نرم و لطیف باشد.
 3. رنگ پس ندهد.
 4. پشت و روی پارچه رو بالشی جنس یکسانی داشته باشد.
 5. به راحتی بتوان آن را شست.
 6. جنس پشت و روی پارچه کاملاً با یکدیگر مطابقت دارد.
 7. کیفیت و دوام پارچه بالا باشد.
 8. فروشگاه معتبری آن را ارائه دهد.
 9. به صورت زیپی و به راحتی باز و بسته شود.
 10. برای کودکان حساسیت زا نباشد.
 11. قسمت‌های کنار آن حاوی لبه باشد.
 12. ظاهری زیبا و خاص داشته باشد.

۱۰ نکته که حین خرید رو بالشی باید در نظر داشت

شاید قبل از این که به بازار یا فروشگاه اینترنتی مراجعه نمایید، تصویری از رو بالشی مورد نظرتان داشته باشید، ولی با قدم گذاشتن در بازار و نگاهی به فروشگاه‌های اینترنتی همه چیز تغییر می‌کند. تنوع بالای محصولات ارائه شده از طرفی گزینه‌های انتخاب را بیشتر خواهد کرد و از طرفی دیگر انتخاب را سخت می‌کند. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌دهیم با نکات مطرح شده در متن زیر را به هنگام خرید رو بالشی رعایت کنید.

انواع روبالشی

هر یک از مدل‌های رو بالشی موجود در بازار جنس منحصر به فردی داشته که ویژگی و مزیت‌های خاص به خودش را دارد. انواع رو بالشی‌های موجود در بازار به شرح زیر هستند:

روبالشی مخملی

رو بالشی‌های مخملی لطافت و نرمی قابل توجهی دارند که ظاهری لاکچری به سرویس خواب شما می‌بخشند. خرید رو بالشی مخمل را بیشتر به تازه عروس‌ها توصیه می‌کنیم. شستشوی این مدل از رو بالشی‌ها بسیار راحت است. رو بالشی‌های مخمل درجه یک دوام و کیفیت بالایی دارند.

روبالشی نخی

رو بالشی‌های نخی برای فصل‌های گرم سال مناسب‌تر است. چرا که موجب تعریق شما در هنگام خواب نخواهد شد. همچنین حس راحتی و خنکی را در طول شب القا می‌کند. از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت رو بالشی نخی می‌توان به شستشوی راحت و قیمت مناسب آن اشاره کرد.

رو بالشی ابریشم

گران‌ترین رو بالشی‌ها در سطح دنیا متعلق به رو بالشی‌هایی از جنس ابریشم است. این رو بالشی‌ها کیفیت و ماندگاری بالایی دارند که ظاهر بالش را مجلل می‌کنند. با این حال در حین شستشوی آن باید بسیاری دقت کرد که لکه‌ای روی آن باقی نماند.

روبالشی پلی استر

رو بالشی‌های پلی استر که عامه مردم آن را با عنوان پلاستیک می‌شناسند، ارزان‌ترین رو بالشی موجود در بازار به شمار می‌آید که حس ناخوشایندی را حین خواب ایجاد می‌کند. این رو بالشی‌ها در هنگام خواب موجب تعریق سروگردن شما می‌شود. به همین خاطر خرید رو بالشی پلی استری که با نخ ترکیب شده را پیشنهاد می‌دهیم. این مدل از رو بالشی‌های پلی استر کیفیت بالایی دارند که با قیمت مناسبی به فروش می‌رسند.

ظاهر روبالشی

با وجود این که عملکرد رو بالشی هیچ ربطی به ظاهر آن ندارد، ولی نمی‌توان فاکتور ظاهر رو بالشی را نادیده گرفت. رو بالشی‌ها علاوه بر این که از آلوده شدن بالش جلوگیری می‌کنند، ظاهر سرویس خواب را نیز زیبا خواهند کرد. از این رو به شما پیشنهاد می‌دهیم پس از جنس به زیبایی آن دقت کنید. البته هیچ گاه جنس و کیفیت پارچه را فدای زیبایی و ظاهر آن نکنید. بسیاری از رو بالشی‌ها ظاهری زیبا دارند، ولی پس از چند بار شستشو رنگشان کم‌رنگ می‌شود و ظاهری کهنه پیدا می‌کنند.

سن فاکتوری مهم

سن شما فاکتوری مهم دیگری است که حین خرید رو بالشی باید در نظر داشته باشید. به عنوان مثال رو بالشی پسر یا دختری نوجوان با نوزاد یکسان نیست. بهتر است مدلی متناسب با سن خودتان را انتخاب کنید. این مسئله در خصوص نوجوانان بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. بسیاری مواقع با خرید طرح‌های بچه‌گانه به صورت ناخودآگاه موجب تضعیف اعتماد به نفس نوجوان خود می‌شوید.

توجه به جنسیت

برخی از طرح‌های رو بالشی‌ها جنسیت دارند، همانند لباس‌ها که در طرح‌های مردانه و زنانه تولید می‌شوند. از این رو حین خرید رو بالشی به جنسیت آن نیز دقت کنید. همچنین توجه داشته که طرح آن با تشک و پتویتان ست باشد.

رنگ

رو بالشی‌ها در رنگ‌های بسیار متنوعی طراحی و تولید می‌شوند. هنگام انتخاب رنگ آن به رنگ سرویس خواب، تخت و دیوارهای اتاق نیز دقت کنید.

نحوه باز و بسته شدن روبالشی

رو بالشی‌ها به شکل‌های مختلف باز و بسته می‌شوند که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

انتخاب نوع باز و بسته شدن رو بالشی تا حدی به سلیقه شما بستگی دارد، ولی رو بالشی‌هایی که با زیپ باز و بسته می‌شوند گزینه بهتری هستند، چرا که از ورود هر آلودگی به ایفا خود بالش جلوگیری می‌کنند. همچنین به راحتی می‌توان آن را از بالش جدا کرد و شست.

نوع دوخت

نوع دوخت از جمله نکات مهم دیگری است که حین خرید رو بالشی باید در نظر داشت. نوع دوخت رو بالشی بر ایستایی آن روی بالش تاثیر می‌گذارد. اگر دوخت رو بالشی چین داشته باشد به صورت کیست روی بالش قرار می‌گیرد. همچنین بهتر است که رو بالشی حاوی لبه باشد که بهتری روی آن بنشیند.

قیمت محصول

رو بالشی‌ها در بازه قیمتی وسیعی به فروش می‌رسند. به شما پیشنهاد می‌دهیم که در قدم اول میزان هزینه‌ای که برای آن می‌توانید در نظر بگیرید را مشخص نمایید. با مشخص شدن این فاکتور گزینه‌های انتخابی شما نیز محدود خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه:

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید رو بالشی توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این روبالشی‌ها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.

 

مشخصات

 • سر دوز شده مدل پاکتی مخفیدوخت محکم و مقوام در برابر کشیدنجنس ساتن ابریشمی کش سبک مدل ال ایکسبرای شستشو از اب گرم ۳۰درجه استفاده شود و در صورت تمایل برای اتو کشی با درجه سیلک استفاده کنید

5رو بالشی ملولِی مدل سوپر ساتن ابریشم

مشخصات

 • روبالشتی سوپر ساتن ملولِی در بسته بندی مخصوص برند ملولِی طبق عکس موجود به دست شما مصرف کننده گرامی می‌رسد و مسئولیت هرگونه مغایرت با نحوه بسته بندی متوجه این مجموعه نمیباشد.

7روبالشی کد ۳۴۴ بسته ۲ عددی

مشخصات

 • بدون تغییر رنگ ( شست و شو فقط با مایع لباسشویی)نرم و لطیف (بعد از خرید با یکبار شستن آهار پارچه از بین میرود و کاملا نرم و لطیف میباشد)بدون تغییر سایز ( بدون آبرفت پارچه بعد از شستشو)عدم نیاز به دوخت و دوز و عدم نیاز به دکمه و زیپکیفیت فوق العاده و درجه ۱ پارچهقابل شستشو با ماشین لباسشویی و دستی ( شست و شو با مایع لباسشویی)ضد حساسیت و خارشابعاد استاندارد

8رو بالشی صمیم مدل ساتن ابریشمی کد ۲۰۰۰۱۰۱

مشخصات

 • محصول اصلی صمیم همراه با بسته بندی اختصاصی و لوگو صمیم و همچنین تگ صمیم الصاق شده به خود محصول می باشددر انتخاب رنگ دقت داشته باشید رنگ نمایش داده شده در مانیتور و گوشی با رنگ حقیقی محصول امکان تفاوت ۵ درصدی دارد لذا تمام تلاش صمیم این است که نزدیکترین رنگ را نام گذاری نماید

11رو بالشی آرین مدل آرت بسته دو عددی

مشخصات

 • – دوخت پاکتی – ابعاد استاندارد ۶۸×۴۸ سانتی متر- بدون تغییر رنگ ( شست و شو فقط با مایع لباسشویی)- نرم و لطیف (بعد از خرید با یکبار شستن آهار پارچه از بین میرود و کاملا نرم و لطیف میباشد)

13روبالشی کد ۳۱۰ بسته ۲ عددی

مشخصات

 • بدون تغییر رنگرنگ ثابتبدون نیاز به دوخت و دوزکیفیت فوق العادهقابل شستشوپارچه مرغوبضد حساسیت و خارشابعاد استاندارد

مشخصات

 • روبالشتی های ساتن با رنگ های متنوع و مناسب برای انواع بالشت ها.جنس ساتن به دلیل نوع الیاف به عنوان روبالشتی برای پوست و مو مناسب بوده و آلودگی ها را به خود جذب نمیکند.همچنین به دلیل نوع الیاف و نرمی این روبالشتی ها پوست را زبر نمیکند و باعث نرمی و لطافت پوست میشود

23رو بالشی مدل ساتن ابریشم طرح گل

مشخصات

 • قابلیت شست‌وشو در ماشین لباس‌شویی
 • برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل روبالشی پشت محصول زیپ دوخته شده است و همچنین روی زیپ با پارچه کاور بالش شده تا زیپ موجب آزار صورت نگردد.نکته: ابعاد و وزن درج شده حدودی هستند.

25رو بالشی مدل ساتن گلبرگ کد ۶۳ بسته ۲ عددی

مشخصات

همیشه انتخاب برای خرید پوشاک بانوان چه از سوی خود آن ها و چه از طرف آقایان امریروبالشی از جمله اجزای مهم و اصلی سرویس خواب محسوب می شود که دارای رنگ و طرح های متفاوتی می باشد. با انتخاب یک روبالشی مناسب می توانید به طراحی دلخواه خود دست پیدا کرده و نیز همچنین خوابی راحت را رقم بزنید. قطعا اگر برای طراحی اتاق خواب خود سبک مدرن در نظر دارید، باید از وسایلی از جمله روبالشتی با سبک و طرح شیک و جدید استفاده کنید. همچنین برای اتاق خواب کودک، یا اتاق خواب نوجوان و جوان بهتر است از روبالشتی مناسب با سلیقه و سن و روحیات هر یک از این عزیزان انتخاب نمایید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با گوشه ای از تنوع بسیار روبالشی به نمایش ۵۱ مدل روبالشی خواهیم پرداخت.

 ۵۱ مدل روبالشی متنوع در طرح و رنگ

روبالشی یا روبالشتی علاوه بر نقش اصلی و اساسی خود یعنی مهیا ساختن بستری مناسب برای خواب و استراحت، در دیزاین اتاق نیز سهیم می باشد. و اما چگونه می توان در انتخاب روبالشی موفق بود؟برای دسترسی به این جواب و محقق ساختن آن نیاز است تا برخی از موارد کاربردی آشنا بوده و به کار ببرید.

با توجه به اینکه روبالشتی با پوست صورت شما و چشم و دهان شما در تماس می باشد بهتر است از روبالشی با متریال مناسب همچون ابریشم استفاده کنید. ابریشم درست است که نرم و لطیف می باشد، اما ایجاد حساسیت می کند. متریال تنسل نیز با محیط سازگاری داشته و ضد باکتری می باشد.

متریال روبالشی لازم است در مقابل شستن داخل ماشین لباسشویی و غیره مقاوم بوده و چروک نگردد. کتان یکی از بهترین متریال های روبالشی است که چروک نمی شود.

روبالشی مناسب دارای متریالی می باشد که مولکولهای هوا به سادگی از روزنه های روبالی گذشته و هوا جریان پیدا می کند. در نتیجه اکسیژن کم نخواهیم آورد. روبالشی های ساخته شده از پنبه در این زمینه ایده آل هستند.

در رابطه با رنگ نیز می توان گفت که یکی از ویژگی های مهمی است که باید در نظر گرفته شود. مثلا در اتاق خواب کودک بهتر است از روبالشی های با رنگ های شاد و روشن استفاده شود.

در رابطه با طرح که یکی دیگر از فاکتورهای اصلی در انتخاب روبالشی محسوب می شوند می توان گفت که برای اتاق خواب کودک بهتر است از روبالشی های دارای طرح کارتونی و فانتزی، و برای اتاق خواب بزرگسالان از طرح های پرانرژی و شاد که رسمی تر هستند بهره ببرید.

تنوع بالایی از روبالشی های سنتی، سه بعدی، تک رنگ و چند رنگ، سنتی، ساده و فانتزی در بازار موجود است که متناسب با سلیقه و طراحی اتاق می توانید مناسب ترین آن را بر گزینید. اما در نهایت یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید روبالشی؛ میزان بودجه ای است که برای آن در نظر گرفته اید. چه بسا که گاهی با خرید از فروشگاههای معتبر علاوه بر داشتن یک کالای مرغوب و با کیفیت می توانید در هزینه خود نیز صرفه جویی نمایید.

روبالشی زیبا و شیک برای عروس

 

در این مطلب با همراهی شما توانستیم مطلب اختصاص داده شده به مدل روبالشی را به پایان برسانیم. امیدواریم با استفاده از مطالب ارائه شده بتوانید بهترین انتخاب روبالشی را داشته باشید. در صورت تمایل برای آشنایی با، کلیک کنید.

سخت و پیچیده بوده است؛ زیرا…

 

دکمه بازگشت به بالا