جامعه

چهار محور اصلی برنامه های هلال احمراعلام شد

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه هیات مدیره جمعیت هلال احمر به تشریح برنامه های خود برای مدیریت جمعیت هلال احمر با محوریت چهار محور اصلی امداد رسانی و توجه ویژه به فاز دوم این جمعیت پرداخت. انقلاب، مسائل اقتصادی و بین المللی است.

به گزارش امروزنگار و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ جلسه هیات مدیره هلال احمر صبح امروز با حضور مدیران ستادی در ساختمان صلح و حضور ویدئو کنفرانس مدیر عامل هلال احمر در استان ها برگزار شد.

دکتر پیشنهاد کرد. پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر با اعتماد به رئیس جمهور، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و اعضای شورای عالی گفت:

کولیوند با اشاره به حضور در هفته بسیج و اینکه این هفته یکی از یادگارهای اثرگذار امام خمینی (ره) و مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است، افزود: امیدوارم روحیه انقلابی، شاداب، بسیجی و سبقت برای خدمت در آنجا باشد. رنگ در هلال احمر بیشتر و بیشتر از گذشته است.

وی همچنین از خدمات و زحمات جناب آقای دکتر قدردانی کرد. همتی رئیس سابق جمعیت هلال احمر گفت: دکتر همتی تلاش زیادی کرده است تا فعالیت ها در هلال احمر به بهترین شکل ممکن انجام شود و به مردم خدمت کند.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: با سلام خدمت تمامی اعضای جمعیت هلال احمر؛ امدادگران، داوطلبان و جوانانی را که در شرایط سخت و با روحیه جهادی، بی مزد و بدون توقع خدمت به مردم حضور دارند، به اقصی نقاط ایران بیاورید.

تدوین برنامه 5 ساله هلال احمر با تاکید بر 4 رکن

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله این جمعیت گفت: این برنامه با محوریت 4 حوزه امداد و نجات در بلایای طبیعی، توجه ویژه به بیانیه مرحله دوم انقلاب به دلیل ظرفیت بالا دارد. هلال احمر در این حوزه، مسائل اقتصادی، پزشکی و لجستیکی دارد. عرصه بین المللی هدف قرار خواهد گرفت. وظیفه اصلی هلال احمر امداد و نجات است. در بیانیه مرحله دوم انقلاب، دوستان باید آنقدر سرعت کار را افزایش دهند تا اعتماد مردم و سایر دستگاه ها را جلب کنند. در حوزه اقتصاد، دارو و تامین پزشکی برای بهبود روند کار باید از همه اعضا از کوچکترین امدادگر و داوطلب گرفته تا ارشدترین مسئول کمک گرفت. در عرصه بین‌المللی باید قوی‌تر، رنگارنگ‌تر و درخشان‌تر از همیشه قدم برداریم و در فدراسیون اثر خوبی از خود به جای بگذاریم. ما همچنین باید همکاری های چندجانبه را با سایر کشورها گسترش دهیم.

از توانایی مدیریت زنان در سطوح مختلف بهره ببرید

رئیس جمعیت هلال احمر بیشتر تاکید کرد: کار در جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی است، انتظار دارم بدون توجه به شرایط، فعالیت ها در جامعه با بالاترین استاندارد انجام شود. ما نیازمند روشنگری به سخنان مقدس رهبر انقلاب هستیم و بر اساس بیانات مرحله دوم انقلاب، نیروهای مؤمن، جوان و انقلابی را برای آینده کشور به حرکت در آوریم و تربیت کنیم.

کولیوند گفت: قطعاً انتصاباتی در بین جمعیت و از اعضای جوان وجود دارد تا شادابی و جوانی همیشه در هلال احمر باشد. همچنین باید از توان مدیریتی خواهران استفاده کرد و با نگاه مثبت و جدی به خواهران می توانیم این منبع را ارتقا دهیم.

تقویت ارتباط و تعامل با دستگاه های شریک

کولیوند همچنین بر لزوم گسترش و تقویت ارتباط و تعامل مدیران جامعه با دستگاه های همکار تاکید و خاطرنشان کرد: وی در ارتباط با سایر دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش، نظامی و انتظامی، بسیج و… کمک شایانی کرد. گسترش منظم عملیات مشترک.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید از همه منابع در هلال احمر استفاده شود، افزود: منابع نیرو در هلال احمر فراوان است و باید تا حد امکان از همه منابع نیرو استفاده شود. جمعیت و نیروها و ذینفعان داوطلب، سرمایه و منبع اصلی نیرو در هلال احمر هستند.

در ادامه این ویدئو کنفرانس، مدیران امدادی هلال احمر و سازمان های جوانان گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند. مدیران عامل استان های هرمزگان و خوزستان نیز روند خدمات رسانی به آسیب دیدگان زلزله بندرعباس و اندیکا را تشریح کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا