عمومیمعرفی کسب و کار

چگونه روکش صندلی چرمی را تمیز کنیم

چرم یکی از گران قیمت ترین اجناسی می باشد که رویه صندلی قرار می گیرد و حساسیت زیادی در نگهداری آن باید داشته باشید زیرا اگر به چرم رسیدگی چندانی نشود طول عمر آن نیز کاهش می یابد. صندلی های چرم نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر نیاز به تعمیر و رسیدگی بسیار زیادی دارند.چرم یکی از بهترین و لوکس ترین جنس هایی می باشد که برای انواع صندلی ها استفاده می شود. از این رو از نوع چرم طرفداران زیادی دارد. در ادامه به بهترین تمیز کننده چرم خودرو و روش های تمیز کردن آن می پردازیم.

نحوه تمیز کردن چرم صندلی

صندلی ها به خصوص صندلی های ماشین که از جنس چرم هستند به دلیل گرد و غبار، لکه های جوهر، لکه های تیره و یا مواد غذایی کثیف می شوند و تمیز کردن صندلی چرم، به گونه ای که اثری از لکه باقی نماند کار سختی می باشد، اما نگران نباشید برای لکه زدایی بهتر است ابتدا به واسطه جاروبرقی گرد و غبار روی آن ها را تمیز کنید سپس با استفاده از محلول های تمیزکننده چرم اقدام به تمیز کردن صندلی کنید.

اما توجه داشته باشید هیچ گاه از سفیدکننده وایتکس و یا موادی که حاوی آمونیاک می باشند، استفاده نکنید زیرا باعث رنگ پریدگی چرم و ایجاد لکه های اضافی خواهد شد. اگر به محلول های بازاری پاک کننده چرم دسترسی ندارید، می توانید این کار را با محلول آب گرم و صابون و یا مواد شوینده انجام دهید. این محلول می تواند بهترین پاک کننده روکش صندلی ماشین باشد. حواستان باشد زمانی که می خواهید صندلی چرم را تمیز کنید با برس های زبر و خشن روی آن نکشید تا چرم پوسته پوسته نشود.

شماره تلفن و مشخصات تماس با فروشگاه باران کاور شهر تهران به همراه شرایط خرید، شرایط مرجوعی کالا، اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی را با کلیک روی لینک زیر پیدا کنید.

استفاده از خمیر دندان برای تمیز کردن چرم

اگر روی صندلی چرم ماشینتان لکه ای افتاده است و یا به واسطه غذا، سس و یا مایعات چربی کثیف شده اند حتما خیلی سریع نسبت به پاک سازی آن اقدام کنید تا لکه ها باقی نمانند و به درون چرم نفوذ نکنند.

از موادی که می توان برای تمیز کردن صندلی چرم ماشین استفاده نمود، خمیر دندان می باشد. شما می توانید خمیر دندان را روی سطحی که لکه شده است، مالیده و آن ناحیه را با مسواکی نرم بکشید و سپس به واسطه یک پارچه آن را خشک کنید. ماده ای که پس از نیز برای پاک سازی کاربرد دارد.

اگر چرم شما سفید است از خمیر دندان هایی برای تمیز کردن آن استفاده کنید که ساده بوده و از رنگ های دیگر درون آن استفاده نشده باشد. رنگ قرمزی که درون بعضی از خمیر دندان ها استفاده می شود ممکن است باعث ایجاد لکه روی چرم سفید شود.

استفاده از ترکیب آب لیمو و مایع های مخصوص

اگر فکر می کنید خمیر دندان برای تمیز کرد چرم چندان مناسب نمی باشد و یا خمیردندان مناسبی در دسترس ندارید می توانید از آب لیمو و کرم های مخصوص استفاده کنید. مقداری از مایع تمیز کننده چرم و آب لیمو را در حد مساوی درون یک ظرف بریزید و آن را در اطراف ناحیه ای که کثیف شده است، پخش کنید و کمی منتظر بمانید تا لکه بر اثر کند.

بهترین روش برای تمیز کردن صندلی چرم ماشین

این مدت زمان تا ۴۵ دقیقه می تواند متغیر باشد و هرچه لکه عمیق تر باشد باید مدت زمان بیشتری را برای آن منتظر بمانید. حال اگر فکر می کنید لکه از بین رفته است با تکه پارچه ای اقدام به تمیز کردن آن نمایید و با یک حوله تمیز آن را خشک کنید.

اگر شما اقدام به کرده اید نیز این روش می تواند برای پاک سازی مبلمان اداری چرم شما مفید باشد.

جوش شیرین یکی از بهترین مواد طبیعی تمیز کننده چرم

تمیز کردن روکش صندلی ماشین با جوش شیرین یکی از مواردی می باشد که می توان از آن به راحتی استفاده نمود و هزینه چندانی نیز نخواهد داشت. این مورد نه تنها برای صندلی های چرمی بلکه برای هایی که با چرم جلوه داده شده اند نیز، کاربرد دارد.

جوش شیرین یک لکه بر بسیار قوی می باشد و درصورتی که لکه ای روی چرم صندلی خود مشاهده کردید می توانید از جوش شیرین برای پاک کردن آن استفاده کنید. البته استفاده از جوش شیرین باید به گونه ای باشد که ایجاد لکه ها سفید نکند و همچنین از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های چربی و روغن نیز بسیار استفاده می شود.

بنابراین می توانید به خاطر داشته باشید که بعد از چرم دوزی صندلی ماشین، جوش شیرین را می توانید با آب ترکیب کنید و آن را روی سطح کثیف بمالید، این ماده طبیعی می تواند چربی ها را به خود جذب کند و خیلی سریع لکه زدایی کند و بعد از آنکه مدتی منتظر ماندید می توانید به واسطه یک حوله خشک آن را پاک کنید.

استفاده از نرم کننده برای تمیز کردن چرم

بعد از اینکه صندلی های چرم را به واسطه مایع تمیزکننده، تمیز کردید در مرحله نهایی باید از نرم کننده و یا محافظ چرم استفاده کنید. نرم شدن چرم اهمیت بسیار زیادی دارد و باعث افزایش انعطاف پذیری آن و افزایش طول عمر آن خواهد شد.

در این مورد، باید از نرم کننده های باکیفیتی استفاده کنید. این نرم کننده ها نباید حاوی پارابن و یا سیلیکون باشند زیرا باعث تغییر رنگ در آن ها می شوند و صدماتی نیز به چرم وارد می کنند. استفاده از نرم کننده نباید به گونه ای باشد که ایجاد لکه کند و یا اینکه نباید به میزان زیادی از نرم کننده ها برای چرم استفاده کنید و باعث چرب شدن آن ها شوید. باید به اندازه ای استفاده کنید که مواد نرم کننده به درون چرم نفوذ کنند و روی آن اثر بگذارند سپس مدتی منتظر بمانید و بعد با استفاده از یک حوله تمیز روی آن بکشید تا مواد باقی مانده جذب پارچه شوند.

استفاده از موم زنبور عسل برای تمیز کردن چرم

شما برای اینکه چرم را بخواهید تمیز کنید، باید به این نکته توجه کنید که نرم کننده در تمیز ماندن چرم صندلی بسیار حائز اهمیت می باشد و استفاده منظم از آن ها در افزایش طول عمر صندلی چرم تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

موم زنبور عسل یکی از موادی است که می توان به عنوان نرم کننده طبیعی از آن استفاده کرد. ابتدا مقداری موم زنبور عسل را با کمی روغن نارگیل ترکیب کنید سپس آن را رقیق نمایید. برای این کار می توانید از مایکروویو استفاده کنید. در نهایت که به مایع تبدیل شد به آن کمی روغن بادام شیرین اضافه کنید و آن را چند ساعت استراحت بدهید تا سفت شود.

صابون بچه، تمیز کننده ای ملایم

یکی از موادی که برای تمیز کردن صندلی چرم می توانید استفاده کنید و هزینه بسیار کمی نیز دارد؛ صابون بچه می باشد. صابون های بچه بسیار ملایم تر از صابون ها و شوینده های دیگر هستند و می توان از آن برای این کار استفاده کنید.

همچنین صابون های بچه قدرت پاک کنندگی بالاتری نیز خواهند داشت و نرم کننده خوبی نیز می باشند. برای این کار کافی است که یک قاشق پودر صابون را با کمی آب ولرم ترکیب کنید و روی صندلی چرم بکشید اما اگر صندلی ها به واسطه لکه های چربی کثیف شده باشند می توانید به این ترکیب کمی سرکه نیز اضافه کنید تا قدرت پاک کنندگی آن چند برابر شود. برای اینکه نتیجه بهتری را در تمیز کردن صندلی چرم داشته باشید، بگذارید در معرض هوا و به آرامی خشک شوند تا نفوذ بیشتری داشته باشد.

مطالب مرتبط: youtube

 

دکمه بازگشت به بالا