عمومیمعرفی کسب و کار

چگونه وام فرزند آوری را پیگیری کنیم

مشاهده وضعیت وام فرزند آوری برای همه کسانی که جهت دریافت این تسهیلات نام نویسی کرده اند، به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه در نظر گرفته شده به همین منظور امکان پذیر است. در سال های اخیر به دلیل وضعیت اقتصادی نابسامان و فشارهایی که به دلیل تحریم ها به مردم وارد شده، نرخ فرزند آوری هم با کاهش چشم گیری رو به رو بوده است. با توجه به اهمیت رشد جمعیت جوان کشور، مجلس و دولت طرح های گوناگونی را برای تشویق مردم به فرزند آوری ارائه داده اند.

ve.cbi.ir | سامانه وام فرزندآوری | ورود به سایت ثبت نام

یکی از جدیدترین طرح ها در این حوزه که هم اکنون اجرایی شده، طرح وام فرزند آوری است. به این ترتیب که والدین کودکان تازه متولد شده می توانند برای دریافت تسهیلاتی در قالب وام اقدام کنند. این افراد ابتدا باید درخواست شان را به صورت اینترنتی از طریق سایت قرض الحسنه مربوط به تسهیلات فرزند ارائه دهند. در ادامه امکان پیگیری وام فرزند آوری هم در همین سامانه برای آن ها وجود خواهد داشت.

برای استفاده از تسهیلات فرزند آوری شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده و متقاضیان باید واجد این شرایط باشند. در صورتی که برخی از این شرایط برای شما صادق نباشد، پس از بررسی درخواست تان توسط مسولین مربوطه، تقاضا رد خواهد شد. هم چنین گاهی اوقات ممکن است برخی اطلاعات را به اشتباه وارد کرده باشید که این هم می تواند موجب رد درخواست تان گردد. به همین دلیل، استعلام وام فرزند آوری بعد از ثبت تقاضا از اهمیت فراوانی برخوردار است.

چرا که شما با انجام این کار می توانید از آخرین وضعیت درخواست تان مطلع شده و در صورت وجود مشکلی در این زمینه، نسبت به رفع آن اقدام نمایید. با توجه به این که تعداد زیادی از مردم کشور جهت استفاده از این تسهیلات نام نویسی می کنند، در این مطلب نحوه پیگیری وام فرزند آوری را به صورت کامل برای تان توضیح می دهیم. در نتیجه به راحتی می توانید نسبت به آگاهی از آخرین وضعیت درخواست تسهیلات تان اقدام کنید.

نحوه پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

با توجه به این که افراد زیادی در کشور مشمول دریافت تسهیلات فرزند آوری هستند، سامانه ای مخصوص به این فرآیند اختصاص پیدا کرده است. از این رو متقاضیان به راحتی می توانند تمامی اقدامات مربوط به دریافت این تسهیلات را به صورت انلاین انجام دهند. مشاهده وضعیت وام فرزند آوری هم یکی از خدمات مهم این سامانه محسوب می شود. آن دسته افرادی که نام نویسی شان را برای دریافت وام فرزند آوری انجام داده اند، با مراجعه به این سایت می توانند از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

بنابراین در صورتی که پس از بررسی های لازم توسط مسولین مربوطه درخواست شما رد یا تایید شود، امکان آگاهی از این موضوع را دارید. در نتیجه می توانید متناسب با وضعیت درخواست تان، اقدامات بعدی را انجام دهید. با توجه به این موضوع، در ادامه نحوه پیگیری وام فرزند آوری را برای تان توضیح می دهیم تا در صورت ارائه درخواست برای استفاده از تسهیلات مربوطه، امکان مشاهده وضعیت آن را داشته باشید.

جهت پیگیری درخواست های ثبت شده در سایت تسهیلات فرزند آوری لازم است یک سری مراحل را به صورت گام به گام پشت سر بگذارید. این مراحل مورد نیاز برای استعلام وام فرزند آوری شامل موارد زیر می باشند.

  1. ۱در ابتدا باید نشانی اینترنتی سامانه تعیین شده برای تسهیلات فرزند آوری یعنی را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو نمایید. جهت استفاده از این سامانه برای مشاهده وضعیت وام فرزند آوری می توانید از طریق سیستم های رایانه ای یا گوشی موبایل اقدام کرده و از این نظر با محدودیتی مواجه نخواهید بود.
  2. ۲ بعد از این که آدرس فوق را سرچ کردید، اولین سامانه بالا آمده در لیست نتایج گوگل با همین نشانی و عنوان را کلیک کرده و وارد شوید.
  3. ۳در ادامه وارد صفحه جدیدی شده و دو گزینه «سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج» و «سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند» را مشاهده می کنید. برای پیگیری وام فرزند آوری باید دومین گزینه در این قسمت را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید.
  4. ۴سپس به صفحه اصلی سامانه در نظر گرفته شده برای تسهیلات فرزند آوری وارد خواهید شد. در سمت راست آن منویی وجود دارد که شامل گزینه های متعددی است. از این منو بر روی گزینه «مشاهده وضعیت» کلیک کنید.
  5. ۵در مرحله بعد به پنجره ورودی استعلام وام فرزند آوری در سامانه تسهیلات قرضالحسنه فرزند می رسید. در این قسمت هم از شما درخواست می شود تا یک سری اطلاعات را وارد کنید. این موارد شامل شماره ملی پدر، شماره ملی فرزند و کد رهگیری می شوند. پس اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد کرده و گزینه «مشاهده وضعیت» در قسمت پایین صفحه را بزنید.
  6. ۶در نهایت به پنل کاربری خود در این سامانه وارد شده و امکان مشاهده وضعیت وام فرزند آوری تان را خواهید داشت.

با انجام این مراحل ساده می توانید درخواست وام خود را به صورت غیر حضوری پیگیری کرده و از نتیجه آن مطلع شوید. در ادامه مراحل بعد از مشاهده وضعیت را هم بیان می کنیم تا متناسب با وضعیت درخواست تان بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

برخی از گروههایی که در روزنامه ها آگهی های خرید و فروش منتشر می کنند، ادعای مشاوره وام بانکی دارند و عنوان می‌کنند که در بخش تسهیلات بانکی به متقاضیان مشاوره می دهند و حتی ادعای دریافت وامهای کلان از بانکها را نیز دارند.

پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی

افرادی که واجد شرایط لازم برای استفاده از تسهیلات قرض الحسنه فرزند بوده و نام نویسی شان را انجام داده اند، امکان پیگیری آخرین وضعیت درخواست خود را با استفاده از کد ملی خواهند داشت. این شرایط هم برای پیگیری نام نویسی اولیه و هم برای نام نویسی نهایی فراهم است. در صورتی که با گذشت دو هفته از ثبت اطلاعات و نام نویسی در سامانه ve.cbi.ir پیامک تایید و مراجعه به بانک را دریافت نکردید، می توانید جهت پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی اقدام کنید.

هم چنین اگر نام نویسی تان را به صورت نهایی انجام داده و با گذشت مدتی، هنوز وام به حساب تان واریز نشده است، باز هم امکان مشاهده وضعیت درخواست تان با استفاده شماره ملی وجود خواهد داشت. به طور کلی، امکان پیگیری تسهیلات فرزند آوری با کد ملی، به دو صورت آنلاین و حضوری وجود دارد. با توجه به اهمیت استعلام وام فرزند آوری با کد ملی برای بسیاری از متقاضیان، در ادامه هر دو روش را توضیح داده ایم.

پیگیری آنلاین وام فرزند آوری با کد ملی

اولین روشی که متقاضیان وام فرزند آوری می توانند از آن جهت پیگیری درخواست شان استفاده کنند، شیوه آنلاین و مراجعه به سایت تسهیلات قرض الحسنه فرزند است. در این روش می توانید با استفاده از کد ملی سرپرست و کد ملی فرزند، آخرین وضعیت درخواست وام تان را مشاهده کنید. البته غیر از شماره ملی های سرپرست و فرزند، به کد رهگیری هم نیاز خواهید داشت. این کد مورد نیاز جهت مشاهده وضعیت وام فرزند آوری پس از تکمیل نام نویسی آنلاین، در اختیارتان قرار می گیرد.

در صورتی هم که آن را فراموش کرده باشید، هیچ لزومی به نگرانی نیست. چرا که امکان بازیابی آن از طریق همین سامانه وجود دارد. پس به منظور پیگیری آنلاین وام فرزند آوری با کد ملی، باید به سایت ve.cbi.ir وارد شده و از منوی اصلی آن، گزینه «مشاهده وضعیت» را انتخاب نمایید. به این ترتیب، امکان پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی سرپرست، فرزند به علاوه کد رهگیری، برای تان فراهم خواهد شد.

پیگیری حضوری وام فرزند آوری با کد ملی

اگر چه شیوه پیگیری آنلاین تسهیلات فرزند آوری ساده تر می باشد، اما تنها روش موجود برای انجام این فرایند نیست. بلکه متقاضیان می توانند به صورت حضوری و با مراجعه به بانک انتخابی خود هم آخرین وضعیت درخواست شان را مشاهده نمایند. در این شیوه دیگر نیازی به کد رهگیری هم وجود نداشته و تنها کد ملی سرپرست یا نهایتا فرزند، کفایت می کند. پس در صورتی که قصد استعلام وام فرزند آوری با کد ملی را داشته باشید، باید در ساعات اداری به بانک انتخابی خود مراجعه نموده و درخواست تان را ارائه دهید.

به این ترتیب، کارکنان بانک از شما درخواست ارائه کد ملی خواهند داشت. با اعلام کد ملی، بررسی های لازم پیرامون تسهیلات شما انجام گرفته و اطلاعات مربوطه در اختیارتان قرار می گیرد. بنابراین مشاهده وضعیت وام فرزند آوری با کد ملی به شما کمک می کند از هر گونه ایراد یا نواقص اطلاعاتی مطلع شده و نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید.

 

 

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا