ورزشی

ژاپن برای سومین بار قهرمان شد/ ایران به نایب قهرمانی بسنده کرد

ژاپن برای سومین بار قهرمان شد/ایران به مقام دوم بسنده کرد

تیم والیبال نوجوانان ژاپن در فینال مسابقات قهرمانی زیر 18 سال آسیا با غلبه بر تیم ایران به مقام اول دست یافت تا شاگردان محمد وکیلی به مقام دوم بسنده کنند.

به گزارش خبرگزاری امروزنگار؛ تیم های والیبال نوجوانان ایران و ژاپن امروز دوشنبه 10 مرداد 1401 در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی مردان زیر 18 سال آسیا در تهران به مصاف هم رفتند.

محمد وکیلی سرمربی تیم نوجوانان ایران مانند بازی های قبل از این بازی از طاها بهبود نیا، عمران گوگالی، محمد مانی علیخانی، محمدرضا الجلیل، سیدمتین حسینی، آرمین قالیچینی و سید مرتضی طباطبایی (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ایران که سهمیه مسابقات جهانی را نیز به دست آورده بود، به نظر می رسید فشار روحی زیادی را تحمل کرده و نمی توانست دستورات تیم فنی را اجرا کند و در نهایت ایران در سه ست متوالی با 25 نتیجه شکست خورد. 22، 25-22 و 25-23.، و به سکه نقره بسنده کردند.

به این ترتیب ژاپنی ها برای سومین بار پیاپی قهرمان پسران زیر 18 سال آسیا شدند.

در ست دوم به دلیل مصدومیت بازیکن ایرانی در هنگام برگشت توپ و در اواسط رالی داور دستور تکرار سرویس داد که سرمربی ژاپنی به این موضوع اعتراض کرد.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و محمد پولادگر معاون وزیر ورزش به همراه محمدرضا داورنی رئیس فدراسیون والیبال از جایگاه ویژه این دیدار را تماشا کردند.

سفارت ژاپن در تهران برای هواداران این تیم در تهران لباس سنتی ویژه ای تدارک دیده بود که همراه با پرچم ژاپن در اختیار آنها قرار گرفت.

چهار تیم ژاپن، کره، ایران و هند به عنوان 4 تیم برتر این رقابت ها به مسابقات جهانی راه یافته اند.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس رای 0 تعداد بازدیدکنندگان

دکمه بازگشت به بالا