عمومیمعرفی کسب و کار

کاربردهای PLC زیمنس

یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی (یا PLC) وسیله ای است که برای تصمیم گیری منطقی در برنامه های کنترلی در یک محیط صنعتی طراحی شده است. PLC بلافاصله در صنعت خودرو پذیرفته شد و اغلب در بسیاری از کاربردها در صنایع مختلف یافت می شود. PLC ها کارهایی را انجام می دهند که قبلاً به رله، الکترونیک قدرتمند یا میکرو رایانه نیاز داشتند. PLC دستگاهی سبک وزن است که بدون فن، هوا یا فیلترهای الکتریکی کار می کند.
اجزای سازنده دلتا PLC
کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی یا دلتا PLC ها مانند همه PLC ها از سه جزء تشکیل شده اند. سه جزء PLC دلتا عبارتند از: پردازنده، منبع تغذیه و بخش ورودی/خروجی (I/O).
پردازنده دلتا PLC
کنترلر یا مغز یک سیستم PLC دلتا، دستگاهی است که برای انجام عملکردهای مختلف تولید، مکانیکی و کنترل فرآیند طراحی شده است. برای انجام این کارها از دستگاه های الکترونیکی معمولی، رله ها و سیم های متصل استفاده می شود. تولیدکنندگان عملکردهای مشابهی را در محدوده وسیع و بسیاری از عملکردهای کنترلی را با تلاش کمتر ارائه می‌کنند، که باعث می‌شود دلتا PLC انتخاب بسیار محبوب‌تری باشد. کنتاکتور هیوندای

دلتا PLC کار می کند
پردازنده با منبع تغذیه ± 5 VDC کار می کند.
برق DC داخلی نیز از طریق پردازنده Delta PLC هدایت می شود و ورودی/خروجی خاصی و دستگاه های متصل به پورت خدمات Delta PLC را کار می کند.
هنگامی که یک برنامه نردبان وارد پردازنده می شود، تا زمانی که کاربر آن را با یکی از دستگاه های برنامه جایگزین کند، باقی می ماند.
این برنامه به دلیل قطع یا خاموشی برق تغییر نمی کند.
منبع تغذیه دلتا SPS
منبع تغذیه کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی دلتا PLC، برق ورودی را به ولتاژ مورد نیاز مدار داخلی تبدیل می کند. در برخی موارد، منبع VDC جداگانه ای برای تغذیه مدارهای ورودی DC، سوئیچ ها و سایر نشانگرها نیز فراهم می کند. منبع تغذیه دلتا PLC بخش مهمی از راه اندازی PLC است. PLC در برخی از ماشین های صنعتی مانند محصولات IMAX استفاده می شود.
ورودی/خروجی دلتا PLC
نویزهای الکتریکی، مانند نوسانات خط برق یا معکوس شدن مواد، به شدت بر مدارهای داخلی PLC دلتا تأثیر می گذارد، زیرا CPU آن در سطوح بسیار پایین کار می کند. اینجاست که بخش ورودی/خروجی (I/O) PLC نقش مهمی ایفا می کند. ورودی/خروجی، هم ورودی و هم خروجی، CPU را از نویز الکتریکی محافظت می کند.
بخش I/O یک Delta PLC جایی است که سیگنال های وضعیت برای حذف نویز فیلتر می شوند، سطح ولتاژ بررسی می شود و تصمیمات CPU گرفته و اجرا می شود. ورودی های PLC دلتا وضعیت خود را به منطقه ذخیره سازی CPU ارائه می دهند و خروجی ها به همان وضعیت ذخیره شده در CPU هدایت می شوند.
PLC Fatak
دستگاه های واقعی مانند دکمه های فشاری، سوئیچ های محدود و سنسورها از طریق ماژول های ورودی در PLC های فاتک متصل می شوند. این ماژول تغییرات در وضعیت سیگنال های ورودی را تشخیص می دهد و تصاویر ذخیره شده را به عناصر ورودی در منطق نردبان ارائه می دهد. عناصر ورودی از کنتاکت های رله کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی Ftak PLC تقلید می کنند.
از نو، کنترل کننده های موتور از طریق ماژول های خروجی در I/O؛ کنتاکتورها، به عناصر خروجی انرژی می دهد که سیگنال خروجی مورد نظر را برای هدایت بارهایی مانند سلونوئیدها و چراغ های پیلوت تولید می کنند. به طور کلی، هر دستورالعمل در منطق نردبانی به یک کلمه از حافظه نیاز دارد. هر دستور PLC بر روی AND مخاطبین سری برنامه ریزی شده و کنتاکت های موازی OR شده است.
برنامه نویسی PLC
برنامه ریزی کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی آسان است. PLC های تایوان از زبان رله نردبانی استفاده می کنند که بسیار شبیه به مدار رله مغناطیسی است. مهندسان، تکنسین‌ها و برق‌کاران می‌توانند برنامه‌نویسی PLC را بدون آموزش یا تجربه گسترده بیاموزند.
مزایای زیادی برای استفاده از کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی نسبت به رله ها یا الکترونیک حالت جامد وجود دارد. در PLC می توان تغییرات را به سرعت و در بیشتر موارد بدون تغییر سخت افزاری در کنترلر انجام داد. PLC قابل استفاده مجدد است و چراغ های نشانگر روی PLC به عیب یابی در نقاط کلیدی تشخیصی کمک می کند.
Fatak PLC قابل اعتماد است، برای محیط های صنعتی طراحی شده و نگهداری آن آسان است. علاوه بر صرفه جویی در هزینه، یک کنترلر PLC انعطاف پذیر انعطاف پذیر است و قادر به انجام چندین کار است.
برنامه PLC زیمنس
PLC زیمنس برای تجزیه و تحلیل سیستم های قدرت، تعمیر و نگهداری و سایر وظایف مهم در نیروگاه ها و شبکه های هوشمند. برای خرید محصولات زیمنس با نمایندگی PLC زیمنس در ایران تماس حاصل فرمایید.
زیمنس PLC برای سیستم شبکه هوشمند برای نظارت و تشخیص عیب استفاده می شود.
در سیستم های تولید، انتقال و توزیع انرژی استفاده می شود.
در بندر، زیمنس PLC می تواند از سیستم خط مونتاژ خودکار استفاده کند.
برخی از دستگاه های الکتریکی (مانند قطع کننده های مدار، خازن های سوئیچینگ) می توانند به طور خودکار توسط PLC کار کنند.
در یک نیروگاه اتوماسیون نفت و گاز، زیمنس PLC به یک سوپاپ برای تعویض سوخت، چراغ نشانگر روشن یا خاموش، بررسی ایمنی شعله، مکانیزم فیلتر روغن و موارد دیگر نیاز دارد.
زیمنس PLC در معادن زغال سنگ زیرزمینی در زمان واقعی یا اندازه گیری سطح آب و تأیید داده ها استفاده می شود.
زیمنس PLC و برنامه های تجاری
ما می توانیم رشد PLC را در کاربردهای کنترل تجاری ببینیم. با یک PLC، برنامه ها را می توان به راحتی با کار فیزیکی یا انسانی کم یا بدون کار اجرا کرد.
سیستم سیگنال کنترل ترافیک هوشمند
سیستم کنترل هوشمند آسانسور زیمنس PLC
سیستم اعلام حریق و سیستم اعلام حریق.
سیستم کنترل اتوماتیک خودرو.
PLC زیمنس در سیستم کارواش اتوماتیک
سیستم اتوماسیون برای سیستم تخلیه چاه
سیستم حمل و نقل چمدان به عنوان مثال، زیمنس SPS در فرودگاه.
کنترل کننده های فشار کاربردهای پمپی متعددی دارند.
سیستم شمارش و بسته بندی ترتیبی یا عددی
برای عملیات توربین بادی؛ PLC سیگنال های سنسورهای سرعت و جهت باد را برای کنترل بهتر توربین بادی تبدیل می کند.
کاربردهای خانگی PLC زیمنس
در اینجا برخی از برنامه های کاربردی خانگی مفید وجود دارد که می توانند با زیمنس PLC خودکار شوند.
سیستم کنترل سطح مخزن آب PLC زیمنس
سیستم شستشو و پارکینگ.
سیستم کنترل نور صاعقه PLC زیمنس
برنامه نظارت از راه دور مانند کمپرسور هوا (AC)، فن.
برنامه های روشن/خاموش مانند چراغ ها، موتورها و بیشتر برنامه های PLC در زندگی روزمره.

کاربردهای PLC زیمنس

دکمه بازگشت به بالا