جامعه

کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می‌شود

امروزنگار/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می شود.

علی سالاروند امروز 4 آذرماه در نشست مشترک با مدیران کارخانه سیمان شهرستان دورود برای رفع مشکلات زیست محیطی این واحد صنعتی که در محل اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد، گفت: کارخانه سیمان دورود. یکی از صنایع بزرگ استان است و با توجه به موقعیت مکانی که دارد، ساخت و ساز در محدوده شهری باید با ارائه راهکارهای مناسب و موثر، برای رفع دغدغه های شهروندان راهکارهایی ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه مرحله 3 این کارخانه به دلیل استفاده از دو الکتروفیلتر پشت سر هم به دلیل نوسانات برق دچار شوک شده و می تواند آلودگی ایجاد کند، گفت: محیط زیست لرستان آماده دریافت تسهیلات برای این صنعت برای رفع مشکل است. . به صندوق توسعه ملی محیط زیست کمک کنید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از پیگیری های لازم برای تامین گاز مورد نیاز این صنعت در فصل سرد سال برای جلوگیری از استفاده از سایر سوخت های آلاینده هوا خبر داد.

در ادامه این جلسه مدیرعامل کارخانه سیمان شهرستان دورود گفت: کارخانه سیمان دورود آمادگی پاسخگویی مناسب به الزامات زیست محیطی را دارد و ملزم به رعایت الزامات زیست محیطی می داند.

ساکی افزود: با پیگیری های انجام شده، بخشی از اعتبار مرحله جدید فیلتراسیون 3 سیمان تامین شده است و با کمک صندوق ملی محیط زیست، مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان در مدت کمتری به طور کامل حل می شود. بیش از 18 ماه

به گزارش امروزنگار، در پایان این جلسه مقرر شد کارخانه سیمان دورود با همکاری و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، فاز 3 این کارخانه را در مدت 18 ماه برای جلوگیری از برق رسانی به روز رسانی کند. و اغتشاشات متناوب و فیلتر موثری برای این منظور تهیه و اجرا و دغدغه شهروندان را در این زمینه به طور کامل رفع کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا