ورزشی

کاروان کاراته ایران با ۳۹ مدال قهرمان آسیا شد/ یک طلا و ۳ نقره در روز پایانی

در روز پایانی رقابت های کاراته قهرمانی آسیا، نمایندگان ایران در بخش انفرادی یک مدال طلا و سه مدال نقره کسب کردند تا در نهایت ایران با 39 مدال در تمامی رده های سنی این مسابقات سکوی نخست آسیا باشد.

به گزارش امروزنگار، در آخرین روز رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا 2021 که در قزاقستان برگزار شد، ذبیح الله پورشیب نماینده ایران در وزن 84- کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کرد و علی مسکینی در وزن 60- کیلوگرم، صالح اباذری را فروخت. دسته سنگین وزن و مبینا حیدری در دسته وزنه برداری. 68- کیلوگرم رقبای خود در فینال مدال نقره را به دست آوردند.

در فینال وزن 84- کیلوگرم، ذبیح الله پورشیب با نتیجه 4 بر 3 ریکیتو شیمادا از ژاپن را شکست داد و مقام اول آسیا را به دست آورد.

پورشیب پیش از این (سه شنبه) در بازی اول ژانیوک بیک از کره جنوبی را 2 بر صفر شکست داد، در بازی دوم در هانتی مقابل انس بشارت از فلسطین پیروز شد و سپس با نتیجه 4 بر 2 مغلوب مازن شد. الدوغیل از عربستان سعودی. به فینال رسیدم.

در فینال وزن 60- کیلوگرم علی مسکینی با نتیجه 2 بر یک مغلوب جردن عبدالله حمد شد و به مدال نقره بسنده کرد.

وی روز گذشته در دور اول بدر الوطای عربستان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و سپس 4 بر 2 سانکار هاری مالزیایی را شکست داد و در سومین بازی با برتری 4 بر 2 مقابل رافائل آکپاروف در قرقیزستان به فینال راه یافت.

اما در فینال وزن 84+ کیلوگرم نیز صالح اباذری با پیروزی 4 بر صفر مقابل طارق حمدی از عربستان (نایب قهرمان المپیک توکیو) به مدال نقره دست یافت.

اباذری روز گذشته در دور اول منگلی بین از کامبوج را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد، سپس عثمان با نتیجه 2 بر یک مجید عراقی را شکست داد و در دور سوم سلیمان المولا از امارات کنار گذاشته شد. تموم بشه

در گروه بانوان مبینا حیدری نماینده وزن 68- کیلوگرم ایران در فینال مقابل کایو سامویا از ژاپن با نتیجه 9 بر 2 شکست خورد و به مدال نقره رسید. حیدری پیش از این در رده سنی امید صاحب مدال طلا شده بود.

وی در دور اول در دور اول لی وونگ چوک از هنگ کنگ را با نتیجه 4 بر 1 شکست داد و سپس با نتیجه 10 بر 2 آسل کانا از قزاقستان را شکست داد و سپس 2 بر صفر فاطمه خصیف از امارات را شکست داد. به فینال رسید.

به گزارش امروزنگار، در پایان رقابت های رده های سنی قهرمانی آسیا در قزاقستان، ایران با مجموع 39 مدال شامل 14 طلا، 10 نقره و 15 برنز به مقام نخست آسیا دست یافت.

قزاقستان با 11 طلا، 8 نقره و 13 برنز دوم شد و ژاپن با 8 طلا، 1 نقره و 1 برنز سوم شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا