عمومیمعرفی کسب و کار

کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت دستی

بسیاری از تلویزیون‌های ال‌جی دارای گیرنده های دیجیتال هستند و می‌توان ه کمک این گیرنده‌ها، به راحتی به شبکه های داخلی متصل شد، اما باید نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی به زبان انگلیسی و فارسی را به خوبی بدانید.

تنظیم کانال های دیجیتال تلویزیون ال جی به دو روش خودکار و دستی قابل انجام است و در واقع از اصلی‌ترین اقداماتی است که پس از نصب تلویزیون و تنظیمات آنتن انجام شود.

در این محتوا می‌خواهیم توضیح دهیم که چگونه تلویزیون ال جی را کانال یابی کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

چگونه تلویزیون ال جی را کانال یابی کنیم؟

اکثر تلویزیون‌های ال جی مجهز به گیرنده دیجیتال بوده و می‌توانند شبکه‌ها و کانال‌های داخلی را به راحتی پوشش دهند. متناسب با این قابلیت امکاناتی در سیستم داخلی این دستگاه در مدل‌های مختلف برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی در نظر گرفته شده است.

کانال یابی تلویزیون ال جی در روش‌های مختلف و با توجه به منوی تنظیمات هر مدل تلویزیون قابل انجام است. پس از انجام تنظیمات اولیه، که غالبا توسط متخصصین پس از نصب دستگاه انجام می‌شود، نوبتکانال یابی تلویزیون برای دسترسی به شبکه‌های مدنظر می‌رسد.

در این مرحله، مشکلاتی مثل عدم شناسایی آنتن یا عدم دسترسی به لیست کانال‌های مدنظر در هنگام کانال یابی خودکار و دستی تلویزیون ال جی وجود دارد که با مشاهده راهنمای دستگاه و مشورت از افراد متخصص قابل رفع هستند.

نصب آنتن و برقراری ارتباط بین دستگاه گیرنده تلویزیون و آنتن باید قبل از اقدام به تنظیم کانال تلویزیون ال جی صورت گیرد. در صورتی که نحوه کار کردن با تنظیمات این دستگاه را ندارید، از افراد متخصص مشورت بگیرید.

در این حالت باید به درستی برای دسترسی به شبکه‌های مدنظر و لیست کانال‌های وابسته به گیرنده دیجیتال از منو و بخش تنظیمات تلویزیون ال جی اقدام کنید.

تنظیم کانال تلویزیون ال جی به صورت خودکار

درکانال یابی خودکار، شبکه‌ها بر مبنای آنچه صدا و سیما ارائه می‌دهد و به همان ترتیب دریافت می‌شوند. برای تنظیم شبکه‌ها به صورت خودکار باید به منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید. در واقع ورود به منوی کانال‌ها اولین مرحله برای کانال یابی تلویزیون ال جی است.

 1. آیتم کانال یابی خودکار را انتخاب و روی گزینه شروع کلیک کنید.
 2. دستگاه در وضعیت کانال یابی قرار گرفته و باید تا 100 درصد یافتن شبکه‌های دیجیتال صبر کنید.
 3. پس از اتمام کار لیست کلی شبکه‌ها نمایش داده می‌شود.

کانال یابی خودکار با احتمال ورود کانال‌های تکراری همراه بوده و برای زمانی که دسترسی به پهنای باند کانال‌ها وجود نداشته باشد، گزینه مناسبی است.

کانال یابی دستی تلویزیون ال جی

روش کانال یابی دستی به دلیل یافتن منظم شبکه‌ها بدون در نظر گرفتن کانال‌های تکراری برای تنظیم کانال‌ تلویزیون ال جی روشی مناسب تر می‌باشد. اما در این روش، داشتن فرکانس و شماره دسترسی به هر کانال (پهنای باند) ضروری است. تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان توسط تکنسین های مجرب و آموزش دیده انجام می شود

برای انجام این عملیات به صورت دستی، به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. وارد منوی کانال یابی دستی شوید
 2. عدد مربوط به پهنای باند کانال را در قسمت VHF/UHF CH وارد کنید.
 3. گزینه افزودن(Add) یا به روزرسانی (Update) را برگزینید.

رفع مشکل عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی

یکی از مشکلاتی که در مسیر تنظیم کانال تلویزیون ال جی وجود دارد، مشاهده پیغام عدم سیگنال روی دستگاه است. این ایراد با علائمی مثل عدم امکان افزودن کانال یا به روز رسانی همراه است. بیشترین دلیل بروز چنین مشکلی، عدم ارتباط دستگاه با آنتن و عدم شناسایی آنتن به دلایل زیر است:

 • ایراد در خود آنتن
 • قطعی کابل آنتن
 • مشکل در پورت آنتن تلویزیون
 • زاویه‌ی قرارگیری آنتن

در این شرایط وضعیت آنتن را بررسی و در صورت مشکل با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی نوع مناسبی از آنتن را برای تلویزیون تهیه کنید.

نحوه مرتب كردن كانال هاي تلويزيون ال جي

از رایج ترین مشکلاتی که در هنگام کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی با آن مواجه می‌شویم بهم ریختگی کانال‌ها بعد از این کار است. این ایراد را پس از تنظیم کانال‌ها با دسترسی به آیتم مدیریت یا ویرایش کانال‌ها می‌توان برطرف کرد.

آیتم مدیریت برای ترتیب‌دهی به شبکه‌ها و قرار دادن آنها در یک لیست جداگانه و در دسترس، تعبیه شده است. بیشترین حجم استفاده از این آیتم برای لیست بندی و ویرایش شبکه‌ها پس از کانال‌یابی اتوماتیک است.

در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین نصب تلویزیون در شهر خود دسترسی دارید.

نکات مهم هنگام تنظیم کانال تلویزیون ال جی

در هنگام تنظیم کانال تلویزیون ال جی برای دسترسی آسان و راحت به شبکه‌های مدنظرتان به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • در ابتدا از وضعیت آنتن و سالم بودن سیم‌های ارتباطی آن با گیرنده اطمینان حاصل کنید.
 • وضعیت سیم‌های ارتباطی و فیش‌های انتقال دهنده تصویر به گیرنده تلویزیون را بررسی کنید.
 • کانال یابی را بصورت خودکار یا دستی از قسمت تنظیمات تلویزیون با دقت انجام دهید.
 • اگر مشاهده انگلیسی آیتم‌ها برای شما گیج کننده بوده با منوی فارسی سازی تلویزیون ال جی زبان را تغییر دهید.
 • در کانال یابی دستی حتما فرکانس‌های صحیح شبکه‌ها را در دسترس داشته باشید.
 • اگر عمل کانال یابی تلویزیون ال جی برای شما مشکل بوده از افراد متخصص در این زمینه مشورت بخواهید.

سخن پایانی

در این محتوا به صورت کامل نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی و تنظیم شبکه ها و آنتن این برند را توضیح دادیم. اگر خودتان تلویزیون را نصب می‌کنید که باید طبق مراحلی که گفتیم، روند کار را انجام دهید. اما، اگر از یک متخصص کمک میگیرید، او خودش تمام این مراحل را اجرا می‌کند.

 

دکمه بازگشت به بالا