جامعه

کاهش دمای استان تهران تا ۸ درجه سانتیگراد/ کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

دمای استان تهران تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد و تمرکز برخی از آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (7 مرداد) پیش بینی می شود.

به گزارش امروزنگار طی چهار روز آینده ، آسمان ابری تا حدی صاف همراه با وزش باد و در نیمه شمالی طی چند ساعت با افزایش ابر ، وزش باد شدید و گاهی رگبار باران و احتمال رگبار برای استان تهران پیش بینی می شود.

به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران ، از عصر امروز تا جمعه شب (7 تا 8 مرداد) وقوع بارش پراکنده و احتمال رعد و برق در سایر نقاط استان پیش بینی نمی شود. در این مدت در نیمه جنوبی استان وزش باد شدید در چند ساعت با احتمال افزایش موقت گرد و غبار پیش بینی می شود. تا روز شنبه (9 آگوست) کاهش نسبی دما در مناطق شمالی 4 تا 8 درجه سانتیگراد و در نیمه جنوبی 3 تا 5 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که کیفیت هوا در بیشتر مناطق به دلیل کمبود باد موثر و تجمع در صبح (7 آگوست) در مناطق ناسالم برای گروه های حساس در صبح خواهد بود. در ساعتهای اخیر آلاینده است.

پراکندگی نسبی سرعت باد در طول روز باعث پراکندگی آلاینده ها می شود ، اما به دلیل وجود عوامل کافی برای تولید آلاینده های ازن ، غلظت این آلاینده باعث کاهش کیفیت هوای عصر و افزایش سرعت باد تا افزایش غلظت ازن می شود. این آلاینده اواخر پنجشنبه پیش بینی می شود که غلظت ذرات معلق کاهش یافته و حالت قابل قبولی در اکثر مناطق ایجاد شود.

کاهش وزش باد شدید تا فردا صبح (8 آگوست) باعث افزایش غلظت آلاینده ها می شود و ایجاد شرایط نامساعد در برخی از مناطق پرتردد پیش بینی نمی شود. در طول روز ، باد به تدریج افزایش می یابد و شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می کند ، اما در بعد از ظهر ، امکان تولید و افزایش غلظت آلاینده های ازن می تواند کیفیت هوا را در برخی مناطق کاهش دهد.

بر اساس این پیش بینی ها ، بی ثباتی جوی تا آخرین ساعات روز جمعه همراه با رشد ابری و ساعات پراکنده باران ، غلظت ذرات معلق را کاهش می دهد و در نتیجه گسترش آلاینده ها و کیفیت هوا قابل قبول در اکثر مناطق را پیش بینی می کند.

به گزارش امروزنگار ، آلاینده هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 97 بود و کیفیت هوا در پایتخت در شرایط قابل قبولی قرار داشت. آلاینده ها در حال حاضر از شاخص های “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 97 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول تشکیل شده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا