جامعه

کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

به گفته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، عصرها در برخی نقاط تهران وضعیت ناسالم برای گروه های حساس پیش بینی می شود.

به گزارش امروزنگار ، بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، صبح روز جمعه (4 سپتامبر 1400) به دلیل کاهش تردد خودروها در روزهای تعطیل و وزش باد کارآمد و انتشار آلاینده ها در ساعات کاری ، کیفیت هوا در اکثر مناطق در محدوده قابل قبول خواهد بود. خرج کرد

علاوه بر این ، در طول روز و همچنین افزایش ناپایداری جوی ، سرعت باد افزایش می یابد و شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود ، اگرچه این احتمال وجود دارد که انتشار گرد و غبار در مناطق آسیب پذیر و جاذب گسترش یابد.

علاوه بر این ، اگر عوامل کافی در چند ساعت عصر وجود داشته باشد ، آلاینده های ازن تولید می شود که منجر به وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق می شود.

کاهش سرعت باد تا صبح شنبه (4 سپتامبر 1400) همراه با افزایش تردد صبحگاهی در اولین روز هفته باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کیفیت هوا در مناطق پر تردد در مناطق ناسالم با گروه های حساس می شود.

ادامه این شرایط جوی در طول روز از انتشار آلاینده ها جلوگیری می کند و با افزایش دما ، به دلیل تولید و افزایش آلاینده های ازن در برخی مناطق ، پتانسیل کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

به گفته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، با جو نسبتاً آرام و بدون وزش باد موثر تا آخرین ساعات روز شنبه ، پیش بینی می شود که غلظت ذرات معلق افزایش یافته و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در شلوغ ترین مناطق ایجاد شود.

به گزارش امروزنگار ، آلاینده شاخص هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته “ذرات کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 81 بود و کیفیت هوا در پایتخت در شرایط قابل قبولی قرار داشت. آلاینده ها در حال حاضر از شاخص های “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 79 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول تشکیل شده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا