جامعه

کاهش ۴۶ درصدی تعداد و مساحت آتش‌سوزی‌ جنگل‌های کشور

رئیس یگان حفاظت مدیریت منابع طبیعی و مدیریت دروازه ها با اشاره به کاهش 46 درصدی آتش سوزی جنگل ها از نظر تعداد و مساحت، گفت: کاهش آتش سوزی ها ناشی از مدیریت در چهار مرحله بوده است. ”

به گزارش امروزنگار، سرهنگ رضا اکبری وی در نشست خبری که امروز در پرتال و سازمان مدیریت منابع طبیعی برگزار شد، با اشاره به آمار آتش سوزی منابع طبیعی، گفت: مدیریت آتش نشانی فقط مربوط به زمان اطفای حریق نیست، یگان پدافند دارای چهار مرحله است. در سال 1400 اقدامات خوبی با همکاری سایر سازمان ها در زمینه پیش بینی انجام شد.

رئیس یگان پدافندی سازمان مدیریت و پرتال منابع طبیعی گفت: نقشه خطر و پتانسیل آتش سوزی داریم و به ما کمک می کند تا 24 ساعت قبل حریق را پیش بینی کنیم. سامانه پیش بینی با همکاری سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و مرکز پایش و هشدار منابع طبیعی به ما در شناسایی نقاط بحرانی کمک می کند.

وی افزود: اقدامات گسترده ای برای جلوگیری از آن انجام شده است. ما 137 میلیون هکتار منابع طبیعی داریم که به 110 بلوک تقسیم شده است. ما 1250 واحد گشت خودرو و 1500 واحد موتور سیکلت داریم و 6000 نفر نظارت و نظارت دارند. همچنین اقداماتی برای چرای دام سبک و آتش نشانان انجام شده است. در فصل آتش سوزی با استفاده از ساعت های آتش نشانی ردیابی حریق را تسهیل کردیم و از 50000 همیار طبیعت نیز کمک می گیریم.

اکبری در پایان گفت: در بحث اطفای حریق یک آتش نشان هوایی و زمینی متشکل از 30 فروند بالگرد و دو فروند هواپیما با 40 هزار لیتر آب تحت کنترل عملیاتی داریم و همچنین از 12 فروند بالگرد به 30 فروند بالگرد رسیدیم. طی سه سال گذشته 100 هزار قلم تجهیزات آتش نشانی بین یگان پدافند و سیمان و 10 هزار دستگاه تجهیزات در سال 1400 توزیع شده است که فاز نهایی آن 23 اسفند است. حوض بالگرد نیز یکی از ماست. سایر اقدامات.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا