جامعه

کریمی فیروزجایی: حذف معلمان مهرآفرین از رتبه‌بندی مغایر با قانون شناخته شد

یکی از اعضای کمیته رهبری شورای اسلامی گفت: کمیسیون بررسی و تنفیذ مصوبات دولت با آیین‌نامه مجلس، حذف معلمان آنلاین آفرین از آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان را خلاف قانون دانست و آنها نیز باید بر این اساس باشند. در رتبه بندی گنجانده شود.

به گزارش امروزنگار، علی کریمی فیروزجایی در خصوص سرنوشت بررسی اصلاحات آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان در هیات تطبیق شورای اسلامی، گفت: هیات تطبیق مصوبات مجلس تشکیل شده است. برجسته و با تجربه وکلا به گفته آنها، مشخص شده است که بخشی از آیین نامه رتبه بندی خلاف قانون است و باید اصلاح شود.

وی تصریح کرد: بر اساس نظر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات و قوانین دولت که در شورای اسلامی کشور تدوین شده است، حکم «اجرای رأی رتبه بندی منوط به تکمیل کارگزینی مطابق با قوانین و مقررات» خلاف قانون تشخیص داده شد و دولت باید آن را اصلاح کند.بنابراین طبق نظر هیئت مدیره عدم شمول آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان شامل معلمان مهرآفرین است. طرح خلاف قانون است و اگر باید اصلاح شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره روند اصلاح این آئین نامه نیز گفت: با توجه به اینکه این قسمت از آیین نامه خلاف قانون است، رئیس مجلس رئیس جمهور، هیات دولت را به صورت رسمی بر روی اطلاع رسانی فرا می خواند. اصلاح و بازنگری این آئین نامه جهت بررسی به مجلس ارسال شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا