جامعه

کشف بیش از ۶۰۰ هزار عدد موادمحترقه در غرب تهران/ جلوگیری از توزیع ۴۰ کیلوگرم مرفین

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران از کشف 633 هزار انواع مواد محترقه و 40 کیلوگرم مرفین در دو عملیات جداگانه پلیس خبر داد.

به گزارش امروزنگار، سردار کیوان ظهیری در تشریح جزئیات این خبر گفت: با اقدامات اطلاعاتی و اخبار واصله مشخص شد افرادی با دو دستگاه خودروی سواری مقادیر زیادی مواد قابل احتراق غیرمجاز را از یکی از استان های غربی منتقل می کنند. کوی که بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان اسلامشهر قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با بررسی و شناسایی وضعیت نگهداری نامحسوس خودروهای فوق، پس از هماهنگی قضائی متهم را حین انتقال مواد محترقه از خودروهای خود به خودروی سواری ساینا در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند. ماموران در بازرسی از خودروهای توقیفی بیش از 633 هزار نوع مواد محترقه کشف کردند.

ظهیری با بیان اینکه در این رابطه چهار نفر نیز دستگیر شدند، گفت: سه خودروی متهم نیز دستگیر شدند. متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

به گفته رئیس پلیس غرب استان تهران، ارزش زباله سوزهای کشف شده بر اساس برآورد کارشناسان بیش از دو میلیارد و 200 میلیون قانون است.

وی همچنین از کشف 40 کیلوگرم مرفین در شهرستان شهریار خبر داد و گفت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر فعالیت فردی در شهریار در زمینه قاچاق مواد مخدر، بررسی موضوع در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت. افسران پلیس . و اقدام به کنترل، تعقیب و رصد تحرکات قاچاقچی مواد مخدر کردند که مشخص شد متهم اخیرا محموله مواد مخدر را از همدستان خود دریافت کرده و به منزل آورده است.

ظهیری ادامه داد: در این رابطه ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر غرب تهران و استان تهران بزرگ در عملیاتی مشترک با هماهنگی مراجع قضایی متهم را در منزلش در شهریار دستگیر کردند. در بازرسی از منزل قاچاقچی مواد مخدر دو کیسه حاوی 40 بسته مرفین به وزن هر کدام یک کیلوگرم و در مجموع 40 کیلوگرم کشف و ضبط و توزین شد. قاچاقچی دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی و ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا