جامعه

کمبود منابع آب برای حیات وحش برخی مناطق تهران/ پاکسازی مستمر آبشخورها

به دنبال خشکسالی در کشور ، مشکل کمبود آب و علوفه مورد نیاز حیات وحش یکی از اصلی ترین مشکلات در زمینه محیط طبیعی است. رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان تهران می گوید: تأمین آب و تصفیه آب چهار چاه در استان تهران به طور مداوم انجام می شود و تا به امروز در هیچ یک از مناطق استان تهران نیازی به حفاظت دستی از حیات وحش نبوده است. .

محمد کرمی در گفت وگو با امروزنگار وی با اشاره به اینکه دوستداران محیط زیست به طور مداوم در چهار استان تهران آب چشمه آشامیدنی تمیز و تأمین می کنند ، اظهار داشت: بندها در بازدید از چهار منطقه ، در صورت لزوم همه چشمه های آب آشامیدنی را تمیز و تصفیه می کنند.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان تهران ، با بیان اینکه در هیچ یک از مناطق چهارگانه تهران نیازی به حیات وحش دستی نیست ، اظهار داشت: به نظر نمی رسد در این فصل حتی با وجود قانون خشکسالی ، نیاز به حیات وحش وجود داشته باشد. چهار منطقه هنوز به اندازه کافی علوفه خشک برای تغذیه حیات وحش دارند. با این حال ، مشکل اصلی پیش روی ما در شرایط فعلی کمبود منابع آب و مشکلات تأمین آب آشامیدنی به ویژه در مناطق جنوبی استان تهران از جمله منطقه حفاظت از صحرا در شهرستان ورامین است.

وی ادامه داد: در مناطق جنوبی استان تهران به ویژه منطقه حفاظت شده کویر ، آب به چاه های آب و از طریق تانکرهای آب منتقل و در آنها تخلیه می شود و نگهبانان هر روز یا هر چند روز یکبار بر اساس ضرورت این اقدام را انجام می دهند.

به گفته کرمی ، تأمین آب مورد نیاز حیوانات وحشی در مناطق شمالی تهران از جمله لار ، شمیرانات و فیروزکوه مشکلات کمتری نسبت به مناطق جنوبی تهران دارد ، به دلیل وجود رودخانه های جاجرود ، لار و … این مناطق در از نظر منابع آب وضعیت خوب

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا