استانی

کمک ۹۴ میلیاردی خیران به کمیته امداد چهارمحال و بختیاری

امروزنگار/ چهارمحال و بختیاری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به کمک های خیریه به کمیته امداد گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 94 میلیارد و 200 میلیون تومان به حساب کمیته امداد استان واریز شد. .

جاسم محمدی 21 آذر در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به تولد کمیته امداد امام خمینی (ره) انقلاب اظهار داشت: کمیته امداد تنها نهادی است که امام اجازه داده نامش بر آستانش باشد. رهبر معظم انقلاب در اولین جلسه در سال 94 بر ضرورت بررسی و شناسایی اشکال فقر و محرومیت در عرصه مادی و معنوی تاکید کردند.

وی با اشاره به حق دریافت خدمات مردم در کمیته امداد، تصریح کرد: این نهاد 48 هزار نفر در چهارمحال و بختیاری را تحت پوشش دارد و کلیه خدمات مادی و معنوی لازم اعم از شغل، مسکن، اشتغال، درمان و آموزش و مرتبط و مناسب را تحت پوشش قرار می دهد. از شرایط روز لذت ببر

محمدی در ادامه با بیان اینکه حفظ کرامت انسانی خود و خانواده های مورد توجه کمیته امداد باید سرلوحه کار باشد گفت: اگر دانش آموزان نخبه در این خانواده ها تحصیل می کنند باید از آنها حمایت های مادی و معنوی صورت گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری یادآور شد: در دیدار با استاندار استان دو موضوع اشتغال و مسکن مورد تاکید قرار گرفت، در روستاها 50 تا 60 متر زمین برای مددجویان تلاش می شود. برای ساخت آنها تفاهم نامه هایی را با مسکن و شهرسازی امضا می کنند.

وی در خصوص ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: مدیران کل فرآیند اشتغال زایی را بر عهده دارند، به این معنی که مدیران باید متعهد به ایجاد اشتغال و در نتیجه درآمدزایی باشند، در صورتی که محصول تولیدی برای مددجویان به توزیع پوشش و همچنین تسهیلات کمک کند. کارفرمایان، به طوری که 100 میلیون رگولاتوری تسهیلات قرض الحسنه یا مددجویان بیمه تامین اجتماعی دو ساله حق بیمه برای همه پرداخت می کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در راستای ایجاد اشتغال اولویت ارائه تسهیلات به محروم ترین مناطق استان مانند شهرستان های لردگان و کوهرنگ است.

محمدی گفت: سهمیه اشتغالزایی تا پایان سال 5000 نفر برآورد شد و تا امروز برای 1800 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی گفت: هدف کمیته امداد از ایجاد اشتغال ایجاد شغل برای همه نیازمندان است تا این افراد از پوشش کمیته امداد خارج شوند و به خود و افرادی که بتوانند جایگزین آنها شوند تکیه کنند. امسال حدود 800 خانوار از چرخه خارج شده اند.» حمایت کمیته امداد استان برداشته شده است.

محمدی با اشاره به کمک های خیران گفت: این افراد کمک های خود را در قالب های مختلف از جمله صدقه، ایتام و طرح های خیریه، زکات، کمک های اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی در اختیار کمیته امداد قرار می دهند که تا پایان ماه پرداخت می شود. آبان ماه امسال «94 میلیارد و 200 میلیون تن به حساب کمیته امداد استان واریز شد.

وی ادامه داد: بخشی از این کمک به مبلغ 37 میلیارد تومان از طریق 124 هزار خیر در استان انجام شده است.

محمدی به بیان سیاست های کمیته امداد پرداخت و ادامه داد: شفافیت، اطلاع رسانی، کارآمدی و بازنگری چهار سیاست کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته ریمینگ چهارمحال و بختیاری با اشاره به سامانه هوشمند این نهاد گفت: در حال حاضر این سامانه در استان راه‌اندازی نشده است، اما فرآیند آن با وارد کردن کد ملی، کد مشاغل و شماره انجام می‌شود. با حضور سرپرست خانوار در این سامانه، تمامی خدمات ضروری برای خانوار در یک مکان جمع آوری شده است.

وی گفت: در چهارمحال و بختیاری 5250 یتیم و محسنی وجود دارد که از این تعداد حدود 2200 نفر یتیم هستند. محسنین به فرزندانی اطلاق می شود که سرپرست پدری دارند، اما پدر به هر دلیلی نمی تواند هزینه خانواده خود را تامین کند.

محمدی ادامه داد: بدحجابی های محسنین در چهارمحال و بختیاری محدود است، محسنین 16 هزار حامی در استان دارد و از ابتدای امسال تاکنون حدود 43 میلیارد تومان به این افراد کمک شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در پایان گفت: کد دستوری * 8877 * 038 # آماده کمک مالی به ایتام و مالباختگان است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا