فرهنگ و هنر

کمی فضای تلویزیون را باز بگذارید/خودتان را آپدیت کنید

لاله اسکندری در گفتگو با مدیران جدید سازمان صدا و سیما می گوید: فاصله ایجاد شده بین تلویزیون و بسیاری از هنرمندان را کم کنید و در روزهای اوج آن به تلویزیون بازگردید.

این بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگو با امروزنگار، به عنوان یک هنرمند چه پیشنهادی به رئیس جدید سازمان صدا و سیما داد؟ او گفت: من به عنوان یک بازیگر می‌توانم نظر بدهم و از خودم بپرسم که چرا تلویزیون که زمانی میلیون‌ها بیننده داشت و شهر خالی از تماشای سریال بود، به جایی رسیده که سریال‌های متعددی در طول سال پخش می‌شود؟ “و ما اصلاً متوجه آنها نمی شویم؟! من در زمینه کاری خود اظهار نظر می کنم که مطمئنا صداوسیما در این سال ها مجبور به به روز رسانی خود شده است که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است. تلویزیون باید خود را به روز کند. شرایط امروز ایران و حتی جهان.

تولید تلویزیون نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است

اسکندری همچنین گفت: امروز در رقابت گسترده ای هستیم و تلویزیون باید تلاش خود را نسبت به گذشته مضاعف کند و جایگاه خود را در این بازار رقابتی حفظ کند، اما متأسفانه نه تنها این اتفاق نیفتاده و به روز نشده است، بلکه خودش انجام داد. خود به روز نمی شود، بلکه حتی در مقایسه با محصولات سال های گذشته!

وی گفت: حالا یک صحبت کوتاه و پیشنهاد من و شما دلیل این اتفاق در تلویزیون نیست و باید متخصص باشید و تصمیم درستی بگیرید. به نظر من باید تصمیمات اساسی در زمینه تولید آثار جذاب، تاریخی، جنگی، اتفاقی و طنز گرفته شود.

بازیگر سریال های «خاک سرخ»، «در چشم باد»، «رقص پرواز»، «سال های برف و بنفش» و «مشق عشق» یادآور شد: مثلا سریال 10 سال پیش خیلی جذاب بود و مردم. ادامه یافت. ما خیلی دور نمی رویم بزرگترین معضلی که تلویزیون با آن روبروست این است که چون این تنها رسانه ای است که ما توسط دولت اداره می کنیم ، ممکن است احساس کند مردم آن را می بینند و برنامه های آن را دنبال می کنند. مطمئناً اینطور است، به خصوص در شهرهای کوچک، مردم علاقه ای به فیلم و حتی سریال های سینمای خانگی و تماشای تلویزیون ندارند. ناگفته نماند که شهرها و روستاهای کوچک زیادی را با ماهواره دیده ام و سریال های نمایشی خانگی را هم تماشا می کنم.

تلویزیون با حضور سکوها از رقابت کنار گذاشته شد

وی همچنین به بحث نظارت صداوسیما بر تریبون های اکران فیلم و سریال اشاره کرد و گفت: تولیدات تریبون ها واقعا رقابت شدیدی با تلویزیون دارد و اتفاقا در حوزه های مختلف تاثیرات متفاوتی دارد. این شبکه به دلیل انتخاب موضوعات مختلف، آزادی های بیشتر از نظر پوشش، فضا و داستان بسیار موفق بوده و همین امر باعث استقبال بیشتر مردم از این شبکه شده است. متأسفانه بدترین اتفاقی که در چند ماه اخیر افتاده این است که تلویزیون احساس می کند از رقابت کنار گذاشته شده و مخاطبانش رو به کاهش است و به همین دلیل شبکه نمایش خانگی را پوشش داده است که اگر در عمل هم اتفاق بیفتد در عمل اتفاق می افتد. همچنین جمع آوری شده و دیگر برنده ای ندارد.

من بازیگر خوش شانس بودم

اسکندری در ادامه سخنان خود بر تولید آثار بزرگ جنگی و تاریخی در تلویزیون تاکید کرد و گفت: به عنوان هنرمندی که دو دهه در تلویزیون کار کرده و در زمینه های دفاع مقدس ، تاریخ و جنگ تا کنون همکاری داشته است. من 12 سریال کار کرده ام که همه آنها دیده شده است، خوشبختانه یکی از بازیگران خوش شانسی بودم که در سریال های ارزشمند تلویزیونی حضور داشتم و این فرصت را داشتم، اما مشکل فعلی او این است که دیگر چنین آثاری وجود ندارد. تولید شده و دیگر آن سریال های تاریخی و جنگی را در تلویزیون نمی بینیم که مخاطب با تمام ذوق و شوق پای آنها نشسته است، حداقل هر سال برای تلویزیون کار خوب و تجملاتی انجام شده است، اما الان اینطور نیست.

این بازیگر همچنین به مدیران جدید صداوسیما تاکید کرد: توصیه ما این است که دوستان جدیدی که به ریاست جمهوری آمدند کمی به روز شوند. در حال حاضر عمده نقد رادیو موضوع آثار است. من فکر می کنم ما باید سیاست ها را کمی تغییر دهیم و فضا را باز بگذاریم تا بتوانیم پروژه های متنوع تری تولید کنیم و واقعاً تلاش کنیم فاصله بین بسیاری از هنرمندان و تلویزیون را کم کنیم و تلویزیون را به اوج سال های قبل بازگردانیم. . برگرد.

لاله اسکندری که این روزها مشغول بازی در سریال تاریخی «جشن سربرون» است، در پایان به امروزنگار گفت: هنرمندان سرمایه های این کشور هستند و باید حفظ شوند. به ویژه تلویزیون باید برای هنرمندان ارزش بیشتری قائل شود. بسیاری از هنرمندان دوست دارند شرایط تغییر کند و اتفاق جدیدی بیفتد. امیدوارم در سیاست های جدید صدا و سیما به این دیدگاه ها توجه شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا