اقتصادی

کیفیت اینترنت بهتر شد – امروزنگار

معاون مشاغل، ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات از ارتقای کیفیت شاخص های کیفی اینترنت کشور خبر داد.

به گزارش امروزنگار، مجید حقی با اشاره به تشکیل کمیته ویژه ای با حضور مدیران رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ثابت و همراه به دستور وزیر ارتباطات برای بررسی و رفع کندی اینترنت در برخی نقاط کشور. ، افزود: افزایش زیرساخت ها و ظرفیت ارتباطات داخلی به ویژه در لایه مخابراتی در اپراتورها. امروزه کیفیت شبکه اینترنت عادی شده است.

حقی افزایش استفاده از سیستم های آموزشی همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی را دلیل اصلی افزایش کندی ترافیک شبکه و اینترنت در کشور دانست. کیفیت اینترنت به خصوص در شاخص جیب گمشده کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: در کنار اقدامات نظارتی، شرکت زیرساخت ارتباطی و اپراتورهای ارتباطی برای افزایش ظرفیت داخلی و پهنای باند بین‌المللی، با توجه به تغییر برنامه زمان‌بندی کلاس‌های درسی مدارس و مراکز آموزش عالی و پراکندگی آن در صبح و عصر، ساعات اوج مصرف در روز و شب “و در نتیجه کیفیت شبکه نیز بهبود یافته است.

معاون رگولاتوری در امور فناوری، مشاغل، ارتباطات و اطلاعات گفت: فرآیند پایش کیفی در شبکه دیتای کشور موضوعی مستمر است و مرتباً در دستور کار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دارد تا مردم بتوانند به خدمات با کیفیت در کشور دسترسی داشته باشند. این وسعت حوزه.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا