جامعه

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین ساقه مدلی است که ویژگی های آن با نیاز شما سازگار باشد. یک میز گاز یا اجاق گاز خوب برای چندین سال دوام خواهد آورد و کاملاً با آشپزخانه شما مطابقت دارد. با آن می توانید انواع غذاها را بدون دردسر بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای اکثر مردم خرید گاز رومیزی است یا فردا؟ بنابراین ما جنبه های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا در نهایت با این اطلاعات بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به گاز رومیزی نیز معروف است مدتی است که جایگزین مدل های گازی شده است. این موضوع به دلیل ویژگی های مهم آنها از جمله مزایای مهمی است که برای مصرف کنندگان ارائه می کنند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در این پنج نکته کلیدی خلاصه می شود:

 • اشغال فضای کمتر: البته به دلیل داشتن یک صفحه و نصب آن بر روی کابینت، فضای اشغال شده توسط اجاق گاز رومیزی نسبت به اجاق گاز بسیار کمتر است. همچنین کوچک بودن آنها به معنای وزن کمتر است. در نتیجه می توانند انتخاب بسیار خوبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این ابعاد باشند.
 • تنوع بالا در طراحی و سایز: با توجه به افزایش تقاضا و استفاده در اکثر خانه های نوساز، انواع صفحات گاز به طور گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شود. با این اوصاف، بسیاری از مدل های موجود در بازار مدل می توانند برای افراد مختلف با سلیقه های مختلف استفاده کنند. همچنین با توجه به تنوع در اندازه و ابعاد این گازها می توان برای هر آشپزخانه ای با فضای کوچک یا بزرگ مدل مناسبی پیدا کرد.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع میز گاز از یک صفحه شیشه ای یا فولادی با چندین شعله تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز راحت تر است. علاوه بر این، در صورت نداشتن فر و اندازه کوچک آنها، کار تمیز کردن سریعتر انجام می شود.
 • طراحی جدید و به روز : گاز رومیزی توسط برندهای معتبر در این زمینه به صورت مدرن و لوکس طراحی و ساخته شده است و البته تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه خواهد داشت.
 • امکان استفاده از فضای زیر گاز در صورت نیاز: به دلیل اینکه انواع صفحات گاز فقط روی کابینت نصب می شود و فضای زیر اشغال نمی شود می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا اصلی ترین مواردی است که همه کسانی که قصد خرید گاز رومیزی را دارند باید از آن آگاه باشند. اما معایبی نیز وجود دارد که دانستن آنها خوب است.

معایب گاز رومیزی

گاز ورق اگرچه مزایای مفید زیادی برای مصرف کنندگان خود دارد، اما در مقایسه با گاز سنتی دارای معایبی نیز می باشد.

 • نداشتن فر وصل شده: اگر بخواهیم بیشترین تفاوت و مقایسه گاز رومیزی و فردار را بگوییم مهم ترین موضوع نداشتن فر وصل در مدل های رومیزی است. اما علاقه مندان به استفاده از فر می توانند با خرید فر توکار این مشکل را جبران کنند.
 • جابجایی سخت تر یا حتی غیرممکن تر: اتصال و نصب گاز رومیزی کمی دشوارتر از گاز است. همچنین در برخی از مدل ها امکان جابجایی آنها بدون کمک متخصصان وجود نخواهد داشت.
 • قدرت کمتر شعله ها: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز صفحه ای زیاد است، قدرت هر شعله نسبت به گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به گاز داده شده: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با تعداد شعله کمتر مثلاً سه شعله تولید می شدند، اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد، مدل های چهار شعله و پنج شعله نیز وجود دارد. مشترک. .

این مهم ترین معایب بسته به مدل و سازنده محصول در برخی از مدل های گاز رومیزی است. البته اگر گاز رومیزی انتخاب شماست بهتر است مقاله ای را مطالعه کنید که در خرید گاز رومیزی به چه نکاتی باید توجه کرد.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد، انواع گاز فردار وجود دارد که برای ارائه اطلاعات بیشتر به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

در خصوص مزایای گاز فردار می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام موقعیت های بیشتری را پوشش می دهند.

 • داشتن فر: مهمترین مزیتی که در مورد این گازها به ذهن متبادر می شود، داشتن فر متصل است که امکان پخت انواع غذاها را فراهم می کند. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • تحمل وزن بالا: عموما نمونه های گاز فردار در مقایسه با گاز صفحه ای به دلیل ساختار متفاوت وزن بیشتری برای انواع دیگ های سنگین و بزرگ دارند.
 • صرفه جویی در هزینه: در مقایسه با اجاق های برقی توکار، فرهای این محصولات مصرف انرژی پایینی دارند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز فردار دو محصول را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در هزینه های کلی صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر نمونه های گاز فردار از بدنه و مواد مرغوب ساخته شده اند. البته اگر در حین حمل و نقل ضربه بخورند، در مقایسه با گاز صفحه شیشه ای کمتر آسیب می بینند.
 • قابلیت جابجایی راحت تر: در اکثر مدل های گاز فردار به دلیل نیاز به هر کار خاص و خاصی برای نصب، تعویض مکان نسبت به گاز رومیزی راحت تر است. بنابراین برای افرادی که نیاز به جابجایی زیاد دارند می توان آنها را انتخابی مطلوب دانست.

البته باید توجه داشته باشید که این مزایا و ویژگی ها در مورد یک مدل خاص گاز فردار صدق می کند و خرید هر نوع گاز آشپزخانه نیاز به اطلاع از نکات مهم آن دارد.

معایب گاز فردار

اگرچه معایب گاز فردار زیاد نیست، اما همچنان به اطلاعات کلی برای انتخاب بین مدل های فردار و رومیزی کمک می کند.

 • اشغال فضای بیشتر: واضح است که مدل های مختلف این اجاق گاز به دلیل داشتن فر، فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال خواهند کرد. در نتیجه، قبل از تصمیم گیری، فضای موجود در آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • نیاز به زمان بیشتر برای تمیز کردن: اندازه بزرگتر این گازها و وجود فر به این معنی است که زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارند.
 • وزن زیاد: به دلیل وجود فر، انواع گاز فردار در مقایسه با گاز رومیزی سنگین تر است که در برخی موارد می تواند مشکل ساز باشد.
 • تنوع نسبتا کمتر: با مقایسه این دو مدل می توان گفت که گاز آشپزخانه فردار تنوع کمتری نسبت به گاز صفحه ای دارد. بنابراین گاهی اوقات یافتن نمونه مورد نظر دشوار خواهد بود.

در عین حال قابل ذکر است که این معایب در مورد انواع گاز آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مسائل به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز آشپزخانه

حال با توجه به مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده، می توانید شخصاً در مورد انتخاب هر کدام تصمیم بگیرید. اما در پایان هر کدام را که ترجیح می دهید، حتما قبل از خرید به این نکات کلی توجه کنید:

 • اندازه و ابعاد متناسب با فضای آشپزخانه
 • تعرفه های منصفانه داشته باشید
 • سازنده برند
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنس، رنگ و ظاهر بدنه
 • تعداد و قدرت شعله های آتش
 • اعتبار فروشگاه

این موارد به شما کمک می کند تا خرید مناسب تری را تجربه کنید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. معمولاً پرفروش ترین صفحات گاز و یا بهترین گازهای فروخته شده توسط فردار با توجه به اینکه توانسته نظر افراد بیشتری را جلب کند، انتخاب مناسبی محسوب می شود. در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوانب می توانید به انتخاب دلخواه خود برسید.

دکمه بازگشت به بالا