بین المللی

گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه هند با امیرعبداللهیان درباره مسائل دوجانبه و تحولات افغانستان

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین امروزنگار، سوبرامانیام جایشکانکار وزیر امور خارجه هند امشب (شنبه) در توییتی از گفتگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان خبر داد.

وی با بیان اینکه با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، طیف وسیعی از موضوعات را بررسی کرده است، افزود: گفتگوها بر مشکلات کووید-19، چالش‌های افغانستان، چشم‌انداز بندر کابرا و پیچیدگی ایران متمرکز بوده است. موضوع هسته ای

لازم به ذکر است حسین امیرعبداللهیان قرار بود در شهریورماه به دعوت همتای هندی خود به دهلی نو سفر کند که به دلیل سفر همراه رئیس جمهور به تاجیکستان برای شرکت در اجلاس سازمان همکاری شانگهای به تعویق افتاد. در همین راستا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه، ۲۲ شهریورماه اعلام کرد: سفر به هند به دلیل چند موضوع مرتبط از جمله سفر رئیس جمهور به تاجیکستان برای شرکت در اجلاس شانگهای و مقدمات مربوطه در دستور کار قرار گرفت. این سفر به همراه برخی از جلسات مهم و فوری مرتبط با مسائل سیاست خارجی در این هفته میسر نشد و با مشورت دوستان در دهلی نو، این سفر برنامه ریزی جدیدی خواهد داشت.

وزرای امور خارجه ایران و هند در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار کردند و وزیر امور خارجه هند در دیدار با امیر عبداللهیان بار دیگر از همتای ایرانی خود برای سفر به دهلی نو دعوت کرد و آمادگی آن را اعلام کرد. دولت. راه اندازی فوری واکسن ها تعهد به ایران را اعلام می کند. (اینجا بخوانید)

هر دو وزیر امور خارجه پیشتر تلفنی گفتگو کرده بودند. سوبرامانیام جایشکانکار وزیر امور خارجه هند در اواسط سپتامبر در توییتر نوشت: «یک تماس تلفنی (برای) تبریک صمیمانه به حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران. برای تقویت همکاری های دوجانبه توافق شد. موضوعات مهم و جدی منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ما از ایران برای تسهیل پروازهای برگشت ما از افغانستان سپاسگزاریم.»

انتهای پیام/این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا