جامعه

گول نخورید؛ سرماخوردگی یعنی کرونا

دکتر محمدمهدی زرگران عصر امروز (یکشنبه 18 مردادماه) در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: متأسفانه تعداد بیمارستان ها به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در گلستان افزایش یافته و 344 نفر جان خود را از دست داده اند و 48 نفر نیز در بیمارستان های گلستان بستری شده اند. بخش مراقبت‌های ویژه و 24 نفر در گلستان بستری شدند، دستگاه‌های تنفس مصنوعی وصل شدند، تعداد شهرهای قرمز نیز نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است و در حال حاضر 10 شهر در استان گلستان در وضعیت کرونا قرار دارند.

وی با بیان اینکه روز گذشته جلسه اضطراری ستاد تاج و تخت استان گلستان تشکیل شد، افزود: در این جلسه جزئیات برگزاری مراسم عزاداری حسینی در شهرهای سرخ، زرد و نارنجی که بر اساس آن مراسم عزاداری حسینی برگزار شد. حضرت سید اعلام شد. الشهدا(ع) در شهرهای سرخ اعلام شد 30 درصد ظرفیت در شهرهای نارنجی با 50 درصد ظرفیت و در شهرهای زرد با 70 درصد ظرفیت برگزار می شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد کرونا حداکثر زمان برگزاری مراسم ترحیم حسینی 60 دقیقه است، گفت: به عزاداران حسینی توصیه می کنم هنگام حضور در مراسم، فاصله اجتماعی را رعایت کنند. ماسک

زرگران خاطرنشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا، هیئات مذهبی و مساجد بیشترین حمایت و همکاری را از کادر درمانی داشته اند.

وی با بیان اینکه افراد باید هرگونه علائم سرماخوردگی را نشانه عفونت عروق کرونا بدانند، یادآور شد: فصل سردی نیست که سرماخوردگی های پاییز و تابستان را شاهد باشیم، خوشبختانه کمتر و بیشتر می شود که ریه ها را با عروق کرونا جدید درگیر می کند. فشار. مربوط به دستگاه تنفس فوقانی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان از کسانی که 6 ماه از آخرین نوبت واکسن می گذرد خواست تا دوز یادآوری دریافت کنند و تاکید کرد: بستر جدید کرونایی ممکن است به صورت علائم سرماخوردگی ظاهر شود و همراه با آن باشد. با علائم گوارشی اما در حال حاضر هرگونه علائم سرماخوردگی در این بیماری همه گیر به معنای ابتلا به ویروس کرونا است.

زرگران کرونا را نوعی ویروس فرار ایمنی دانست و گفت: از آنجایی که تزریق واکسن کرونا مصونیت دائمی ایجاد نمی کند، بر دوز تقویت کننده هر 6 ماه یکبار تاکید می کنم. او ایمنی را پس از مصرف ویروس کرونا تعیین کرد.

من باید بگویم؛ در حال حاضر شهرستان های آق قلا، بندرگز، بندرترکمن، علی آبادکتول، کردکوی، کلاله، گالیکش، گرگان، گمیشان و مینودشت در حالت قرمز تاج و شهرستان های آزادشهر، گنبدکاووس و مراوه تپه در استان قرار دارند. تاج. نارنجی و رامیان در حالت تاج زرد قرار دارد.

4747

دکمه بازگشت به بالا