سلامت و تندرستی

یک روان‌گردان طبیعی برای مبتلایان به افسردگی

محققان می گویند این یافته ها بر اساس 60 اسکن مغز انسان به این معنی است که این دارو ممکن است افسردگی را به روشی منحصر به فرد درمان کند.

داروهای روانگردان برای درمان طیف وسیعی از اختلالات سلامت روان در حال مطالعه هستند.

به بیماران مبتلا به افسردگی هشدار داده می شود که سیلوسیبین را به تنهایی مصرف نکنند.

در آزمایشات علمی، شکل مصنوعی این دارو در شرایط بسیار شدید پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر این، بیماران در طول مطالعه از مشاوره روانشناسان استفاده کردند.

پروفسور دیوید نات، نویسنده اصلی این مطالعه و رهبر مرکز تحقیقات روانگردان در دانشگاه کالج لندن، گفت: یافته های جدید در مورد سیلوسیبین “مهیج” و “مهم” است.

او می‌گوید که افسردگی می‌تواند باعث شود مغز در افکار خاصی «گرفتار» شود تا نتواند از چارچوب منفی اجتناب کند.

اما به گفته او، با استفاده از سیلوسیبین، مغز بیماران باز شد که تا سه هفته بعد “انعطاف پذیرتر و سیال تر” بود.

این امر در اسکن مغز به عنوان افزایش ارتباط بین نواحی مختلف مغز دیده شده است. این بیماران ماه‌ها بعد به احتمال بیشتری خلق و خوی بهتری داشتند.

تغییرات مشابهی در مغز افرادی که با داروهای ضد افسردگی معمولی درمان شده بودند مشاهده نشد.

پروفسور نات گفت: “این پیش آگهی اولیه ما را تایید می کند و تایید می کند که سیلوزیبین ممکن است جایگزین واقعی برای درمان افسردگی باشد.”

فعالیت نورون مغز

فعالیت مغز

روانگردان ها گروهی از مواد توهم زا هستند که بر تمام حواس اثر می گذارند. آنها نگاه، حس زمان و احساسات را تغییر می دهند.

در حالی که داروهای ضد افسردگی معمولی باید روزانه مصرف شوند، مصرف سیلوسیبین یک یا دو بار ممکن است برای رسیدن به همان اثر کافی باشد. البته برای تایید این موضوع به تحقیقات بیشتری روی بیماران بیشتر در مدت زمان طولانی تری نیاز است.

نتایج این مطالعه که در مجله Nature Medicine منتشر شده است، از دو مطالعه جداگانه اقتباس شده است. در مطالعه اول، همه شرکت کنندگان سیلوسیبین مصرف کردند. در مطالعه دوم، برخی آن را دریافت کردند و برخی دیگر نوع دیگری از داروهای ضد افسردگی را تجویز کردند.

همه شرکت کنندگان در این مطالعه از مشاوره حرفه ای بهره مند شدند. اسکن مغز در سه مورد انجام شد – قبلا، یک روز بعد و سه هفته بعد.

پروفسور رابین کارهارت هریس، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: “ما هنوز نمی دانیم که تغییرات در فعالیت مغز چه مدت پس از اثرات سیلوسیبین ادامه خواهد داشت و برای درک آن باید تحقیقات بیشتری انجام دهیم.”

ما می دانیم که این بیماری در برخی موارد عود می کند و این ممکن است به این دلیل باشد که فعالیت مغز در حال بازگشت به الگوهای خشکی است که در افسردگی می بینیم.

46

دکمه بازگشت به بالا