سلامت و تندرستی

۱۰۷ بیماری صعب‌العلاج تحت پوشش صندوق بیمه سلامت قرار دارند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه ۱۰۷ بیماری صعب العلاج را تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم، گفت: هر ساله تلاش می کنیم علاوه بر افزایش پوشش جمعیتی، پوشش خدمات را نیز بیشتر کنیم.

به گزارش امروزنگار دکتر محمد مهدی ناصحی در نشست مشترک دکتر احمد المنظری – مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت – با معاونان وزارت بهداشت و روسای سازمان‌های تابعه این وزارتخانه اظهارکرد: سازمان بیمه سلامت کشور یکی از مجموعه های وزارت بهداشت است و بر اساس شاخص های احصا شده، پوشش مناسبی را در خدمات دولتی فراهم می‌کند. 

ناصحی خاطرنشان کرد: هر ساله به دنبال این هستیم که علاوه بر افزایش پوشش جمعیتی، پوشش خدمات را نیز بیشتر کنیم.

وی به صندوق‌های مهم بیمه‌ای در سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: ۲۰ میلیون نفر در روستاها تحت پوشش صندوق بیمه سلامت ایرانیان هستند و کارکنان دولت هم تحت پوشش این صندوق بوده  و عمده هزینه ها را دولت پرداخت می کند.

ناصحی با اشاره به حضور اتباع خارجی در ایران و استفاده آنان از خدمات بهداشتی و درمانی گفت: از ۶ میلیون اتباع خارجی فقط دو درصد از آنان تحت پوشش کمیساریای عالی هستند و بخش مهم هزینه‌های بهداشتی و درمانی بر عهده دولت ایران است بنابراین انتظار است حمایت جدی تری از سوی سازمان بهداشت جهانی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: طی۱۰ ماه یعنی از انتهای سال گذشته تاکنون ۱ میلیون و ۲۸۵ هزار نفر را در حاشیه شهرها و مناطق کمتر برخوردار بیمه کردیم.

وی ادامه داد: در حوزه بیمه سلامت علاوه بر پوشش جمعیتی، پوشش خدمات سلامت را افزایش داده ایم، به گونه‌ای که حوزه‌های ناباروری،  توانبخشی و حتی درمان اعتیاد را هم تحت پوشش قرار داده‌ایم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: با موافقت مجلس و با اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان، ۱۰۷ بیماری صعب العلاج را تحت پوشش صندوق بیمه سلامت قرار دادیم و با همکاری دانشگاه ها  و معاونت درمان عمده هزینه های کمر شکن را دولت پرداخت می‌کند.

به گزارش وبدا، ناصحی با تاکید بر اینکه دولت کاهش پرداخت از جیب مردم و رسیدگی به بیماری های صعب العلاج را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: امیدواریم با حمایت های صورت گرفته بتوانیم اکثر خدمات بهداشتی و درمانی در زمینه بیماری های صعب العلاج را پوشش کامل دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا