ورزشی

۱۰ عکس‌ برگزیده تاریخ المپیک را تماشا کنید

عکس ها همیشه گواه خوبی برای اتفاقاتی است که در گذشته رخ داده است و اگر بخواهیم یکی از مهمترین وقایع تاریخ را با استناد به عکس بررسی کنیم ، المپیک یکی از آنها خواهد بود.

به گزارش امروزنگار ، بازی های المپیک باستان که هر چهار سال یک بار به میزبانی ورزشکاران حرفه ای از سراسر جهان برگزار می شود ، یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی در طول سالهای مختلف در جهان است و هر ساله طرفداران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

به دنبال این ، برخی از عکسهای تاریخ المپیک قرن 20 را که از سایت “Squire” انتخاب کرده ایم ، بررسی خواهیم کرد.

المپیک تابستانی 1900 در پاریس

پس از سال ها ممنوعیت حضور زنان در مسابقات المپیک ، بازی های المپیک 1900 پاریس زنان را در پنج رشته شامل تنیس ، سوارکاری ، کروکت ، قایقرانی و گلف قرار داد. عکس زیر تصویری از شارلوت کوپر استر ، تنیسور بریتانیایی را نشان می دهد. این ورزشکار پس از پیروزی در دو ضرب و انفرادی ترکیبی به عنوان اولین قهرمان زن تنیس المپیک تبدیل شد

شارلوت کوپر استر در المپیک پاریس 1900

بازی های المپیک 1936 در برلین

چندین دونده سیاه پوست آمریکایی در بازی های المپیک تابستانی برلین مدال های المپیک را از آن خود کردند. روزنامه های آمریکایی شاهد کسب مدال توسط دونده های سیاه پوست و مدال اعطا شده توسط مقامات عالی رتبه آلمانی و همچنین تشویق حضار آلمانی به عنوان رد فرضیه نژادی نازی ها بودند. البته ، س importantال مهم دیگر در مورد سیاه پوستان ، داستان دست ندادن هیتلر با دونده سیاه پوست آمریکایی جسی اوونز است. جسی اونز در المپیک 1936 با کسب چهار مدال طلا ، او را به یک ورزشکار خارق العاده تبدیل کرد.

مخالفت با دولت هیتلر به طور گسترده تبلیغ شد. اما در حقیقت ، در آن روز ، هیتلر هرگونه ورزشکار آلمانی یا غیر آلمانی را از دست دادن به دستور کمیته المپیک و تشدید مراسم اهدای جوایز منع کرد. اونز گفت که او و هیتلر با هم دست دادند. با این حال ، طبق برخی منابع انگلیسی ، هیتلر از پیشنهاد عکس گرفتن با اوونس عصبانی بود و استفاده آمریکایی ها از سیاه پوستان در المپیک را خجالت زده کرد. اونز گفت هیتلر به او احترام می گذارد و با او دست می دهد. اگرچه رئیس جمهور آمریکا حتی برای او تلگرافی نفرستاد.

تصویر اونز

بازی های المپیک 1960 در رم

Abbe Bikila با ثبت زمان 2:15:16 رکورد ماراتن المپیک را ثبت کرد و اولین ورزشکار آفریقایی شد که مدال طلا را از آن خود کرد. او همانطور که در اتیوپی آموخته بود با پای برهنه این رکورد را ثبت کرد.

تصویری از بیکیلا آببه با پاهای برهنه

بازی های المپیک 1968 در مکزیک

برای اعتراض به نژادپرستی در ایالات متحده ، دونده های سرعت تامی اسمیت و جان کارلوس جمجمه و مهره هایی را به عنوان نماد شکنجه پوشیدند و کفش های خود را به عنوان نماد فقر برداشته اند. همانطور که به احترام قدرت مردم به سرود ملی تعظیم کردند ، سر خود را خم کردند و مشتهای خود را بالا بردند. اعتراض آنها یکی از نمادین ترین لحظات ورزشی تاکنون است.

تامی اسمیت و جان کارلوس به نژادپرستی اعتراض می کنند

ورزشکاری که برای ورود به المپیک تلاش می کرد

باب بیمون بازیکن پرش طول آمریکا به سختی توانست به المپیک راه یابد. با این وجود سرانجام او راهی المپیک شد تا رکورد جدیدی را در این رشته به ثبت برساند و وقتی پرید ، قد او چنان بالا بود که داوران نتوانستند آن را اندازه بگیرند. سوابق او هنوز هم وجود دارد.

پرش تاریخی باب بیمون

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا