جامعه

۱۲۷ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان منشأ گردوغبار است/ توسعه بیابان‌زدایی و احیای مراتع

امروزنگار/ گویلستان مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت دروازه های استانداری گلستان گفت: 317 هزار هکتار از اراضی شمال استان گلستان در معرض بیابان زایی است که حدود 127 هزار هکتار از این اراضی منشا گرد و غبار است.

عبدالرحیم لطفی با اشاره به نتیجه سفر رئیس جمهور به گلستان به امروزنگار گفت: مسائل در اولویت است.

وی گفت: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور به گلستان این موارد مورد توجه قرار گرفت و حدود 500 میلیارد حجم اعتبار برای مدیریت دروازه، آبخوان داری، توسعه و حمایت از جنگل ها در نظر گرفته شد که طی سه سال آینده محقق می شود.

مدیرکل مدیریت منابع طبیعی و کانسارهای استان گلستان تصریح کرد: تخصیص این اعتبار منجر به عملیات دروازه داری و آبخوان داری در 350 هزار هکتار از اراضی کوهستانی، کوهپایه ای و ملی نیازمند این عملیات می شود. : اگر این اتفاق بیفتد سطح عملیات ما در استان به یک میلیون هکتار می رسد.

لطفی با اشاره به لزوم مدیریت دروازه‌ها و آبخوان‌داری 1.4 میلیون هکتار از اراضی استان گلستان، تاکید کرد: تخصیص اعتبار برای عملیات در سطح میلیون هکتار، شرایط مطلوبی را برای گلستان و استان از نظر ایمنی و ارتقای مسائل آب ایجاد می‌کند.

وی از اختصاص 115 میلیارد تومان اعتبار برای بیابان زدایی و احیای اراضی مرتعی استان گلین طی سه سال خبر داد و یادآور شد: در مورد این مهم هماهنگی و هماهنگی لازم در سفر رئیس جمهور به این استان صورت گرفته است. گویلین.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت دروازه‌های استان گلستان با بیان اینکه برخی از شهرهای استان مستعد بیابان‌زایی، منشأ ریزگردها هستند، گفت: حدود 317 هزار هکتار از اراضی شمالی استان گلستان در معرض بیابان‌زایی و حدود 127 هزار هکتار است. از این اراضی منشا گرد و غبار است این مناطق نیاز به احیا و تثبیت خاک دارند.

لطفی خاطرنشان کرد: همکاران ما در گنبدکاووس و آق قلا در سال های اخیر گام های خوبی برای مقابله با بیابان برداشته اند که این کار در حال توسعه است و گنبدکاووس نیز به این ضد طرح اضافه شده است.

وی گفت: کل درآمد سفر رئیس جمهور به گلستان 616 میلیارد تومان است که امیدوارم این اعتبارات را به درستی و درست هزینه کنیم و بخشی از مشکلات در حوزه منابع طبیعی و مدیریت پورتال باشد. در استان گلستان برطرف كردن.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا