فرهنگ و هنر

۱۲ میلیون تومان برای یک شب خواب در چادرهای جام‌ جهانی!

اقامت در چادرهای مجلل در قطر برای مسافران جام جهانی فوتبال 2022 شبی 350 پوند (بیش از 12 میلیون تومان) هزینه دارد.

به گزارش امروزنگار، فیفا به تازگی از شهرک چادری در منطقه الخور قطر رونمایی کرده است که قصد دارد به عنوان بخشی از تجربه دهکده هواداران در این مسابقات میزبان هواداران جام جهانی در قطر باشد.

با توجه به ظرفیت محدود هتل ها و اقامتگاه ها در قطر که از نوامبر میزبان جام جهانی فوتبال است، استفاده از چادرهای بادیه نشین احتمالا ارزان ترین نوع اقامت برای هر هواداری است. هزینه اقامت در چادرهای معمولی و ساده قبلاً بیش از 200 دلار اعلام شده است، اما چادرهای مجلل به عنوان یک تجربه خاص که فراتر از اقامت در چادرهای مسافرتی است و چیزی کمتر از یک هتل 5 ستاره ندارد، ویژه علاقمندان به فوتبال است. اگر علاقه مند به اقامت در این چادرها باشند، شبی 350 پوند (به نرخ پوند روزانه بین 12 تا 13 میلیون تومان) هزینه خواهد داشت.

عمر الجابر – رئیس اسکان سازمان قطری که بر برنامه ریزی این رویداد یک ماهه نظارت دارد – حدود سه ماه پیش گفته بود که قصد دارند هزار چادر بادیه نشین برای هواداران فوتبال جام جهانی بسازند البته حدود 20. درصد از این سازه‌ها دارای امکانات رفاهی بیشتری در چادرهای لوکس خواهند بود که هدف آن طرفدارانی است که بودجه کمی برای خوابیدن ندارند و می‌خواهند بمانند و زندگی در بیابان را تجربه کنند.

12 میلیون تومان یک شب خواب در چادرهای جام جهانی!
نمایی از داخل چادرهایی که برای هواداران فوتبال و مسافران جام جهانی قطر آماده شده است

12 میلیون تومان یک شب خواب در چادرهای جام جهانی!
نمایی از چادرهای آماده شده برای اسکان در جام جهانی قطر

این چادرهای لوکس دارای تهویه مطبوع، اینترنت وای فای، حمام و سرویس بهداشتی و قهوه ساز و چای ساز هستند. فیفا امیدوار است با تجربه فرهنگی قطر، هواداران فوتبال را از سراسر جهان آشنا کند و اقامت در این چادرها را تجربه ای خاص توصیف کرد.

چادرهای آماده شده برای اسکان در جام جهانی اگرچه به سبک چادرهای سنتی قطری طراحی شده اند، اما مبله و مجهز به امکانات مدرن هستند.

12 میلیون تومان یک شب خواب در چادرهای جام جهانی!
نمایی از چادرهای آماده شده برای اسکان در جام جهانی

شهر چادری در الخور یکی از شهرهای میزبان رقابت های تیمی فوتبال جام جهانی است که در گروه B انگلیس و آمریکا در 25 نوامبر و همچنین یکی از نیمه نهایی ها در 14 دسامبر حضور دارند و 40 دقیقه فاصله دارد. دور از دوحه پایتخت قطر قرارداد .

جام جهانی فوتبال 2022 از 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 (30 نوامبر تا 27 دسامبر 1401) در 8 ورزشگاه قطر برگزار می شود. این کشور امیدوار است که 1.2 میلیون بازدید کننده که تقریباً نیمی از جمعیت کشور است، برای این مسابقات وارد قطر شوند.

قطر کمتر از 30000 اتاق هتل دارد و بر اساس برآوردهای ماه ژوئن، 80 درصد از این اتاق ها به مهمانان فیفا اختصاص داده شده است. فیفا همچنین از مردم محلی خواسته است که ویلاها و آپارتمان های خود را برای هواداران در طول جام جهانی فراهم کنند. قیمت یک آپارتمان دو خوابه در حومه شهر دوحه برای هر شب 390 دلار است. همچنین هزینه یک شب اقامت در سوئیت کشتی کروز 1650 دلار است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا