استانی

۱۳۷۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی برق به مردم پرداخت شد

وزیر نیرو:

وزیر نیرو گفت: بر اساس تعهدی که دادیم نزدیک به هزار و 370 میلیارد تومان پاداش پس انداز به خانوار پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در تشریح فعالیت های سال دولت سیزدهم در حوزه برق گفت: در شهریور 1400 عدم تعادل جدی در برق به وجود آمد. صنعت و مفاد برنامه ششم توسعه در حوزه افزایش ظرفیت تولید برق رعایت نشده است. بر این اساس برنامه ای برای جبران بی تعادلی برق به مجلس ارائه شد و جزئیات این برنامه را در کمیسیون اقتصادی بررسی کردیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه عملکرد وزارت نیرو در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی در چارچوب برنامه ارائه شده به مجلس در سال گذشته بررسی شد، گفت: عمده فعالیت ها در حوزه برق به دو بخش تقسیم می شود. بخش ها اولین قسمت برنامه ما افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور بود و اقدامات ما حاکی از افزایش 6000 مگاواتی ظرفیت تولید نیروگاه از جمله نیروگاه های حرارتی و تجدیدپذیر و ارتقای برق است.

وی افزود: دومین اقدام مدیریت مصرف در نظر گرفتن منطق اقتصادی بود.

محرابیان ضمن تشکر از حمایت های مردمی گفت: برای تشکر از مردم پاداش پس انداز در برنامه قرار گرفت و طبق قولی که دادیم نزدیک به ۱۳۷۰ میلیارد تومان پاداش پس انداز به حوزه خانواده پرداخت شد.

وزیر نیرو تاکید کرد: با توجه به ساخت 6 هزار مگاوات نیروگاه و صرفه جویی جانی در بخش خانگی، انرژی بخش های تولیدی و صنعتی به خوبی تامین شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا