جامعه

۶۰ درصد جامعه هدف بنیاد شهید “زنان” هستند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه اکثریت جامعه هدف ما را بانوان تشکیل می دهند، گفت: 60 درصد جامعه هدف ما را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش امروزنگار، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دویست و یکمین جلسه شورای مشاوران وزیران در امور ایثارگران که با موضوع ایثارگری زنان برگزار شد، از بین سه و نیم میلیون نفر تحت پوشش شهید، اظهار کرد: . بنیاد، یک میلیون و 900 هزار نفر زن و بقیه مرد هستند. در واقع تقریبا 60 درصد مخاطبان ما را زنان و شاید کمتر از 40 درصد را مردان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: زنان، همسران و مادران نقش محوری منحصر به فردی دارند و این نقش محوری قابل کتمان نیست. در حال مطالعه آماری از خانواده های تک والدی در کشورهای اروپایی بودم که بر اساس آن تقریباً 20 درصد خانواده های تک والدی در سنتی ترین کشور و 60 درصد در برخی کشورها و 80 درصد خانواده های تک والدی در یک کشور بودند. این نشان می دهد که مشکل خانواده بدتر شده است.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر لزوم توجه به زنان و خانواده تصریح کرد: شاید وظیفه ویژه انقلاب اسلامی ما مسئله خانواده باشد. تشکیل خانواده، تثبیت خانواده، حفظ و ارتقای خانواده برای تربیت نسلی سالم از نظر جسمی و روحی مهم است و این چیزی است که ما را از بقیه دنیا متمایز می کند. مفهوم خانواده در منظر اسلام خاص است زیرا تفاوت ها را می شناسد و ارزش ها، وظایف و احکامی را در خانواده تعریف می کند.

وی با بیان اینکه در این 40 سال برای گفتمان سازی و فرهنگ سازی در حوزه زنان و خانواده بسیار کم کار کرده ایم، افزود: در تمام نهادهای کشور شبکه مشاوران داریم و مشاورانی برای زنان و خانواده وجود دارد. فداکاری ها . در تمامی نهادهای اجرایی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بسیاری از وظایف اجرایی را به مشاوران امور ایثارگران ابلاغ کرده ایم. علاوه بر تفاهم نامه ما با معاونت امور زنان، مشاوران امور زنان و تشکل های زنان باید در کنار ما باشند و با هم همکاری کنند. اگر این ارتباط در دستگاه ها برقرار شود، کار پیش می رود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا