عمومیمعرفی کسب و کار

5 مورد از برترین المان های محوطه سازی

امروزه  و در دنیای امروز طراحی و اجرای محوطه سازی جزو ضروری ترین و لازم ترین فرایند ها در طراحی دکوراسیون محسوب می شود. محوطه سازی دارای المان های متفاوتی است که اجرای هر یک از این المان ها متنوع باعث زیباتر شدن بیشتر فضا می شود. اجرای صحیح و رعایت اصول ایمنی و طراحی و ساخت می تواند سبب شود تا تجربه بهتری از محوطه خود داشته باشید. به صورت کلی اجرای مراحل محوطه سازی در جهت زیبا سازی و طبیعی تر شدن فضای شما می شود.

محوطه سازی از سبک های بسیار زیادی بهره می برد که محبوب ترین و برترین سبکهای محوطه سازی را می توان به سبک انگلیسی، سبک فرانسوی، سبک رسمی، سبک غیر رسمی، سبک ژاپنی، سبک مدرن، سبک بیابانی، سبک مدیترانه ای و… اشاره کرد. علاوه بر آن اجرای محوطه سازی از مزایای ویژه و فوق العاده ای برخورد دار است. بالا رفتن ارزش ملک، تنظیم دمای محیط، تجربه جدید در دورهمی ها و مهمانی ها، ساخت نمای زیبا و جذاب و… جزو مزایای اجرای محوطه سازی است. اما در این مقاله به بررسی محبوب ترین و برترین المان های محوطه سازی می پردازیم، پس تا آخر مقاله مارا همراهی کنید.

محبوب ترین المان ها در اجرای محوطه سازی

آلاچیق در اجرای محوطه سازی

آلاچیق جزو معروف ترین و پایه ثابت المان های محوطه سازی است. شما می توانید از آلاچیق در محوطه حیاط، ویلا، باغ و روف گاردن استفاده کنید. این سازه به دلیل تنوع در طراحی و مدل ها بسیار محبوب شده که از محبوب ترین سبک های آلاچیق می توان به آلاچیق چوبی، آلاچیق فلزی، آلاچیق حصیری و آلاچیق مدرن اشاره کرد. به صورت کلی آلاچیق متشکل از ستون ها و سقف و تیرچه ها می باشد. شما می توانید با اجرای آلاچیق از تجربه جدیدی در برگذاری مهمانی ها و دورهمی های خود تجربه کنید.

آبنما در اجرای محوطه سازی

آبنما یکی  از تاثیر گذار ترین و محبوب ترین سازه ها و عناصر محوطه سازی است. آبنما ها به دلیل طراحی ها و سبک های متنوع خود در چند سال اخیر بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. اکثرا در محوطه سازی از آبنما های صخره ای، سنگی و موزیکال استفاده می شود. در اجرای آبنما ابتدا نیاز به عایق کاری محیط مورد نظر دارید. این کار سبب می شود تا رطوبت به کف سازه آسیبی وارد نکند. البته می توانید از انواع آبنما ها در طرح ها و ابعاد مختلف در هر محیطی استفاده کنید.

دیوار سبز در اجرای محوطه سازی

دیوار سبز یکی از جذاب ترین و زیبا ترین المان های محوطه سازی است که در 2 دسته طبیعی و مصنوعی اجرا می شود. شما می توانید از دیوار سبز در فضا های داخلی ساختمان و خارجی ساختمان به صورت مستقل استفاده کنید. به طور کل دیوار سبز یک باغ عمودی و سرسبز است که بر روی سطح دیوار اجرا می شود. دیوار سبز مزایای بی شماری دارد که از مهم ترین این ویژگی ها می توان به عایق صدا، عایق گرما و حرارت، تاثیر رنگ سبز بر روی افراد، کاهش استرس و اضظراب، ایجاد اکسیژن و هوای خنک و… اشاره کرد.

فلاور باکس در اجرای محوطه سازی

برای جذابیت هرچه بیشتر محوطه خود می توانید از فلاور باکس استفاده کنید. فلاور باکس ها در سبک های چوبی، بتنی، پلاستیک، فایبر گلاس و فلزی وجود دارند که هریک از این سبکها را می توانید در ابعاد متفاوت طراحی و استفاده کنید. داخل این جعبه های گل می توانید درختچه های کوچک، گیاهان دارویی و خوراکی و گیاهان تزئینی استفاده کنید. شما می توانید از فلاور باکس ها هم در داخل خانه هم در فضای بیرونی منزل استفاده کنید.

نورپردازی در اجرای محوطه سازی

یکی از تاثییر گذار ترین عوامل در اجرا محوطه سازی را می توان به نوپردازی اشاره کرد. لذت بردن از فضای سبز خود به تنهایی در شب ممکن نیست و شما می توانید با استفاده از نورپردازی در طراحی محوطه سازی خود، فضایی بی نظیر و جذابی را ایجاد کنید. علاوه بر آن اجرای نور پردازی در المان های محوطه سازی می تواند جلوه ای خاص در شب به فضای شما القا کند.

مراحل اصلی اجرای محوطه سازی در فضا

نقشه و طراحی محوطه سازی

برای طراحی و اجرای یک محوطه ایده آل و استاندارد ابتدا به یک نقشه و طراحی نیاز دارید. این طراحی حتما باید به دست کارشناسان و طراحان متخصص و مجرب انجام شود تا بتوانید بهترین تجربه را از محوطه خود کسب کنید.

مشخص شدن محل ساختمان

یکی از مهم ترین مراحل محوطه سازی باغ و ویلا، مشخص شدن محل قرار گرفتن ساختمان است. قبل از شروع هر چیزی ابتدا باید موقعیت مکانی ساختمان مشخص شود. با انجام درست این مرحله می توانید از بروز دغدغه ها و مشکلات جلوگیری کنید.

مشخص کردن محل و نوع درختان و گل کاری

پس از مشخص شدن محل قرار گیری ساختمان، حال به مرحله انتخاب پوشش گیاهی و گیاهان و درختان را در محوطه سازی می رسید. ابتدا باید نوع پوشش گیاهی محوطه شما انتخاب شود و سپس به انتخاب درختان و گیاهان می پردازید.

مشخص کردن سبک کف پوش و حصارکشی

پس از انتخاب سبک درختان و گیاهان می توان به سمت طراحی نقشه فضای سبز و قسمت های پیاده روی محوطه باغ بپردازید. در این مرحله باید قسمت های پیاده روی مشخص شود و سپس مصالح و کفپوش های مورد استفاده انتخاب شود.

نتیجه گیری

محوطه سازی جزو یکی از امر های مهم و حیاتی در افزایش قیمت و یا حتی جذابیت نمای ساختمان است. با پیشرفت و توسعه معماری و هنر در چند سال اخیر محوطه سازی به یکی از اصلی ترین و پایه ترین کار ها برای زیبایی و تجربه بهتر از فضا برای افراد بوده است. اگر مراحل طراحی و اجرا را به درستی انجام دهید می توانید یک تجربه بسیار فوق العاده از محوطه خود کسب کنید.

شرکت سورن بام

شرکت خدماتی سورن بام با بیش از 13 سال سابقه فعال و حرفه ای در حوزه طراحی و اجرای محوطه سازی به برترین و محبوب ترین شرکت محوطه سازی و فضای سبز تبدیل شده است. مجموعه سورن بام با مشاورین و کارشناسان خود همواره می کوشد تا بهترین تجربه را برای افراد ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجب به محوطه سازی و شرایط اجرایی آن می توانید با شماره (021) 44277178 تماس گرفته و از مشاوره رایگان شرکت سورن بام بهره ببرید.

دکمه بازگشت به بالا