سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

روکش دندان با جنس و طراحی شگفت‌انگیز برای لبخندی بی‌نظیر

دندان‌ها بخشی از زیبایی فرد هستند که اگر تمیز و مرتب باشند روی اعتماد به نفس فرد تاثیر می‌گذارند. لبخند زیبا منوط به داشتن دندان‌هایی مرتب بوده که ردیفی منظم از دندان‌ها با رنگی طبیعی در کنار یکدیگر در فک بالا و پایین قرار گرفته‌اند. روکش دندان یکی از ایده‌آل‌ترین تکنیک‌های شناخته شده برای اصلاح طرح لبخند در دندان‌های آسیب دیده و شکسته است که مورد تایید دندانپزشکان واقع شده و نمایی طبیعی و جذاب به وجود می‌آورد.

روکش دندان چیست؟

روکش نوعی پروتز ثابت بوده که توسط لایه فلزی، سرامیکی یا ترکیبی از هر دوی آن یا سایر موارد باعث پوشانده شدن تاج دندان‌ها می‌شود. روکش برای دندان‌هایی استفاده می‌شود که به دلایل مختلف دچار پوسیدگی شده‌اند، آسیب دیده‌اند، مشکی پیدا کرده‌اند و قابلیت پر کردن را ندارند یا نمی‌توان آن‌ها را ترمیم کرد. همچنین می‌توان از روکش برای دندان‌هایی استفاده کرد که تغییر رنگ داده‌اند که موجب اصلاح طرح لبخند خواهد شد بنابراین به هیچ عنوان برای دندان‌های سالم کاربرد ندارد.

نام دیگر روکش دندان، کراون دندان (Dental Crown) یا Dental cap  است که از آن به عنوان روشی برای زیبایی و درمان استفاده می‌شود. برای روکش کردن دندان نیاز است که پس از معاینات پزشکی کمی از مینای دندان تراش داده شده تا روکش کاملا روی آن فیکس شود. روکش دندان با توجه به دندان پایه قالب گرفته شده سپس روی دندان توسط چسب‌های مخصوص با فشار چسبانده می‌شود تا بتواند مدتی طولانی در دهان دوام بیاورد و فرد استفاده کننده از بابت آن خیالی آسوده و ذهنی آرام داشته باشد.

کلینیک دکتر صنفی مفتخر است بهترین روکش دندان با جنس و طراحی شگفت‌انگیز برای لبخندی بی‌نظیر را به زیباجویان عزیز ارائه دهد.

انواع روکش دندان

دندان‌هایی که توسط روکش پوشانده می‌شوند نمایی بهتر پیدا کرده و منجر به حفظ سلامت دندان می‌شوند به همین دلیل جزو یکی از بهترین روش‌ها برای لبخند زیبا شناخته شده است. روکش دندان در اصلاح طرح لبخند برای افرادی که دندان‌های آن‌ها سالم است استفاده نمی‌شود بلکه برای دندان‌های آسیب دیده، عصب کشی شده و یا دارای شکستگی‌های وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد که تشخیص آن با پزشک معالج است.

روکش دندان با توجه به جنس متریال به کار رفته در ساخت آن انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره شده است:

روکش تمام سرامیک

روکش دندان تمام سرامیک یکی از محبوب‌ترین انواع روکش‌های دندان است زیرا قابلیت انتخاب سایه رنگ را داشته و در کنار سایر دندان‌ها جلوه‌ای کاملا طبیعی ایجاد می‌کند بنابراین از آن ترجیحا در دندان‌های جلویی که بیشتر در معرض دید هستند استفاده می‌شود. روکش تمام سرامیک دندان گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که به فلز حساسیت دارند.

روکش دندان فلزی

روکش دندان فلزی یکی از محکم‌ترین انواع روکش‌ها بوده که در برابر فشار، جویدن، گاز گرفتن و ساییدگی مقاومت بالایی دارد. روکش‌های فلزی معمولا در قسمت عقب دهان و دندان‌های آسیاب مورد استفاده قرار می‌گیرند که فشار بیشتری را تحمل می‌کنند. طلا، پلاتین، نیکل و کروم از آلیاژهای به کار رفته در ساخت روکش دندان مدل فلزی هستند.

روکش دندان سرامیکی- فلزی

روکش‌های سرامیکی- فلزی یا روکش پی اف ام (PFM) بدنه فلزی با پوشش سرامیکی داشته که شبیه دندان‌های معمولی به نظر رسیده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند. از روکش دندان سرامیکی- فلزی در دندان‌های جلو، عقب و بریج های بلند می‌توان استفاده کرد.

ادامه مطلب در:

روکش دندان با جنس و طراحی شگفت‌انگیز برای لبخندی بی‌نظیر

دکمه بازگشت به بالا