عمومیمعرفی کسب و کار

ویژگی هایی که ۹۰درصد افراد در هنگام خرید سرویس روتختی به آن توجه نمی کنند

در هنگام خرید روتختی به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمانی که شما قصد خرید هر چیزی را دارید، بهتر است که قبل از خرید، آگاهی کامل از آن کالا را داشته و نکات لازم قبل از خرید آن را بدانید. این موضوع برای خرید انواع سرویس روتختی و سرویس لحاف نیز صدق می کند. توجه و آگاهی از نکات مهم در خرید روتختی از مواردی است که قبل از خرید روتختی باید به آن دقت کنید. اگر به این نکات مهم در خرید روتختی توجه کنید می توانید یک خرید عالی و رضایت مندی را تجربه کنید. این نکات شامل رنگ بندی و جنس روتختی تا نحوه ست کردن آن با اتاق خوابتان می باشد.

نکات مهم در خرید روتختی چیست؟

همه ما در پایان روز پس از فعالیت ‌ها و مشغله­ های بسیار، نیاز به استراحت داریم. عوامل متعددی مورد نیاز است تا بتوانیم استراحتی خوب و کافی داشته باشیم. یکی از این عوامل، کالای خواب و سرویس روتختی مرغوب و مناسب می باشد. بنابراین لازم است که به نکات مهم در خرید روتختی تک نفره نخی  دقت کنیم.

اولین نکته مهم در خرید روتختی : در نظر گرفتن سایز تختخواب

اولین نکته از نکات مهم در خرید روتختی که باید به آن توجه نمایید، اندازه تخت یا سایز تختخواب می باشد. بیشتر افراد به این نکته توجه نمی کنند و در خرید روتختی دچار مشکل می شوند. همانطور که می دانید تختخواب ها به صورت یک نفره، دونفره، نوزاد و کودک تولید می شوند که هر کدام دارای اندازه های استانداردی هستند. اندازه تخت و روتختی ها به صورت زیر می باشد:

سایز تخت های نوزاد و کودک

    سایز ۱۴۰۰ * ۶۰۰ به عنوان سایز استاندارد تخت کودک می باشد.

سایز روتختی نوزاد و کودک

    سایز  ۱۳۰ در۷۰ سانتی متر = نوزاد

    سایز ۱۳۵ در ۷۰ سانتی متر = نوزاد

    سایز ۱۰۰*۱۵۰ سانتی متر = کودک

سایز تخت های یک نفره

    سایز ۱۹۰۰ * ۱۰۰۰ : سایز استاندارد تخت یک نفره

    سایز ۲۱۵۰ * ۱۰۰۰ : سایز استاندارد تخت یک نفره بزرگ

    سایز ۱۹۰۰ * ۱۴۰۰ : سایز استاندارد تخت یک نفره کامل

    سایز ۲۱۵۰ * ۱۴۰۰ : سایز استاندارد تخت یک نفره کامل بزرگ

    سایز ۲۱۵۰ * ۱۵۵۰ : سایز استاندارد تخت کویین

    سایز ۲۱۵۰ * ۱۹۵۰ : سایز تخت کینگ

سایز روتختی یک نفره

    سایز ۸۰*۱۸۰ سانتی متر

    سایز ۹۰*۲۰۰ سانتی متر

    سایز ۱۲۰ *۲۰۰ سانتی متر

    سایز استاندارد ۱۶۰*۲۲۰  سانتی متر

سایز تخت های دونفره

    سایز ۲۰۰*۱۴۰ : کوچک ترین سایز تخت به عنوان Double

    سایز ۱۶۰*۲۰۰ : سایز کوبین یا سایز استاندارد (پرطرفدارترین اندازه روتختی  دونفره اسپرت)

    سایز ۱۸۰*۲۰۰ : بزرگترین سایز تخت با نام کینگ (مناسب اتاق های بزرگ)

سایز روتختی دونفره

    سایز ۲۰۰*۱۴۰ سانتی متر

    سایز ۲۰۰*۱۶۰ سانتی متر

    سایز ۲۰۰*۱۸۰ سانتی متر

    سایز ۲۰۰*۲۲۰ سانتی متر

دومین نکته مهم در خرید روتختی : انتخاب رنگ و طرح مناسب

یکی از نکات مهم در خرید روتختی، انتخاب رنگ و طرح مناسب می باشد. معمولا افراد در این موضوع اشتباه بسیار زیادی انجام می دهند و رنگ و طرح نامناسبی را برای اتاق خوابشان انتخاب می کنند. درست است که انتخاب رنگ و طرح بسیار سلیقه ای می باشد، اما انتخاب صحیح آن باعث زیباتر شدن اتاق خواب شما می شود. طراحان دکوراسیون دواج به شما پیشنهاد می کنند که قبل از خرید روتختی، ابتدا طرح مورد نظر خود را از بین طرح های کلاسیک، مدرن یا فانتزی انتخاب کرده و سپس پالت رنگ بسازید.

ساخت پالت رنگی باعث راحت تر شدن انتخاب روتختی می شود. انتخاب رنگ مناسب روتختی، علاوه بر سلیقه به رنگ دیگر کالای خواب و حتی رنگ فرش، کاغذ دیواری و پرده ها نیز مرتبط می شود. مثلا در صورتیکه اتاق خواب شما شلوغ باشد، انتخاب یک روتختی با طرح های ساده تر بهترین گزینه می باشد. یکی دیگر از موارد استفاده از رنگ های مکمل یا رنگ متضاد برای روتختی می باشد.

سومین نکته مهم در خرید روتختی : انتخاب جنس و پارچه مناسب روتختی

جنس های مختلفی در پاچه های روتختی وجود دارد. به طور معمول روتختی های تور و ساتن بیشتر مناسب روتختی عروس می باشند و برای استفاده عمومی کاربردی ندارند. یکی از نکات مهم در خرید روتختی ایت است که روتختی انتخاب نمایید که با آن راحت باشید و حس آرامش به شما بدهد.

یکی از جدید ترین جنس های پارچه روتختی، جنس میکرو می باشد. این جنس به دلیل نرم و لطیف بودن، در بین تولید کنندگان روتختی و خریداران بسیار محبوب می باشد. علاوه بر این موضوع جنس پارچه ای را انتخاب نمایید که ایجاد حساسیت، الکتریسته ساکن، گر گرفتگی و عرق کردن در هنگام خواب نکند. در بین پارچه های روتختی، پارچه نخی به دلیل داشتن تمام این ویژگی ها به عنوان بهترین جنس پاچه به حساب می آید.

شرکت هایی که دارای روتختی های با کیفیت هستند، از چه جنس پارچه ای استفاده می کنند؟

 • پنبه
 • بامبو
 • پلی استر
 • ابریشم ‏
 • کتان ‏

چهارمین نکته مهم در خرید روتختی : توجه به کیفیت روتختی

حتما تا به حال ضرب المثل «هر چقدر پول بدی همانقدر آش می خوری» را شنیده اید. حتما این سوال برایتان پیش می آید که این ضرب المثل چه ربطی به سرویس روتختی دارد؟ ربط این ضرب المثل با روتختی، در میزان وابستگی کیفیت یک محصول با قیمت آن می باشد. به دلیل استقبال زیاد از روتختی، فروش روتختی های بی کیفیت و ارزان زیاد شده است. هر چقدر جنس و کیفیت روتختی بالاتر باشد، قیمت آن گرانتر می باشد. البته فراموش نکنید که از کیفیت روتختی مطمئن شوید و پس از آن روتختی را خریداری کنید.

چطور بفهمم روتختی باکیفیتی را انتخاب نموده ام؟!

 • استفاده از الیاف گرماژ بالا و الیاف موسوم به الیاف توپی که الیاف با کیفیت تولید کشور کره محسوب می شود.
 • خرید روتختی های با کیفیت از پارچه های ترک
 • خرید روتختی با پارچه های ایرانی با کیفیت و پارچه چینی درجه یک

۴ نکته کلیدی در رابطه با کیفیت روتختی

 • وقتی پیشنهادهای ارزان می شنوید، شک کنید.
 • جنس پارچه استفاده شده در روتختی و جنس الیاف استفاده شده در لحاف روتختی بر قیمت آن تأثیر زیادی دارد.
 • استفاده از الیاف بازیافتی و پارچه چینی درجه دو و سه باعث افت شدید قیمت می شود.
 • با شنیدن نام روتختی ترک وسوسه نشوید! با جستجو در اینترنت اطلاعات برند را مشاهده کنید. تنها به خاطر اسم روتختی ترک اقدام به خرید نکنید.

پنجمین نکته مهم در خرید روتختی : انتخاب نوع سرویس روتختی

یکی از نکات مهم در خرید روتختی که باید به آن توجه کنید، انتخاب نوع سرویس روتختی می باشد. سرویس های روتختی طبق اهداف و کاربرد هایی که دارد به ۲ دسته سرویس لحاف و سرویس کاور دسته بندی می شوند. بهترین انتخاب روتختی برای نوزادان و کودکان، سرویس کاور می باشد تا در صورت نیاز، راحت تر شسته شود. سرویس لحاف نیز از یک لحاف بسیار نازک یا ملحفه روانداز تشکیل شده است که در فصول گرم بسیار کاربردی می باشد. این مدل روتختی به صورت روتختی تزئینی و همچنین به عنوان روتختی عروس نیز به حساب می آید.

روتختی های دورو یکی از جذاب ترین مدل های روتختی لحاف دار می باشد. این مدل روتختی ها بیشتر برای افراد تنوع طلب که مدام دوست دارند دکوراسیون اتاق خود را عوض کنند، مناسب می باشد. این مدل روتختی ها معمولا به صورت ۲ رنگ مجزا یا ۲ طرح مختلف تولید می شوند که با توجه به نکات گفته شده در قسمت های قبلی، می توانید مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید.

ششمین نکته مهم در خرید روتختی : شستشوی روتختی

 یکی از نکات مهم در خرید روتختی، نحوه شستشوی روتختی است. برای شستشوی بهتر و حفظ کیفیت روتختی باید به دستور شستشوی همراه با محصول توجه کنید. در صورتیکه می خواهید شستشوی محصول را در خانه انجام دهید، حتما به نکات زبر توجه نمایید. عمل کردن به نکات زیر باعث می شود تا کیفیت روتختی شما حفظ شود.

 • از شستشوی محصول با آب بسیار گرم خودداری نمائید.
 • بهترین درجه حرارت برای شستشو ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد می باشد.
 • از شستشوی روتختی و سایر ملحفه ها با پودر های آنزیم دار خودداری نمائید.
 • از خیساندن محصولات الیافی مانند لحاف و بالش برای مدت طولانی خودداری کنید.
 • از چلاندن و آویزان کردن محصولات الیافی جداً خودداری کنید.

بهتر است این دسته از محصولات در داخل یک سبد قرار دهید و پس از خارج شدن آب اضافی آن، در جای مسطح پهن نمایید.

چه زمانی اقدام به خرید روتختی کنم؟

شاید یکی از موضوعاتی که ذهن یک خریدار را درگیر می کند، زمان خرید روتختی می باشد. یکی از نکات مهم در خرید روتختی، انتخاب زمان مناسب است. بهترین زمان خرید روتختی، پس از تغییر دکوراسیون یا خرید تمام وسایل اتاق خواب می باشد. به طور کلی سرویس روتختی تکمیل کننده دکوراسیون اتاق خواب به حساب می آید که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی اتاق خواب دارد. زمانی که خواستید روتختی بخرید، به نوع روتختی مورد نظر خود فکر نمایید.

خرید روتختی مناسب برای اتاق کودک

یکی از نکات مهم در خرید روتختی کودک و نوزاد که باید به آن اشاره کرد، این است که به دلیل روحیه خاص کودکان، خرید روتختی برای اتاق کودکان بسیار دشوار می باشد. به همین دلیل علاقه بیشتری به روتختی های فانتزی و یا عروسکی دارند. کودکان به دلیل سنی و روحیه ای که دارند، راحت تر با شخصیت های کارتونی، تصاویر فانتری عروسکی و یا اسباب بازی های خود رابطه برقرار می کنند و در کنار آن ها بیشتر آرامش دارند.

فراموش نکنید که رنگ و نوع اسباب بازی و همچنین شخصیت های کارتونی که بر روی وسایل کودک خود قرار می دهید، در شکل گیری شخصیت کودک شما نقش بسیار زیادی ایفا می کند. حتما در زمان خرید روتختی مناسب برای تخت فرزند خود، به رنگ و طرح آن توجه نمایید تا در زمان خواب با آن راحت باشد.

در صورتیکه قصد خرید کالای خواب مناسب همچون روتختی را دارید و به دلیل شرایط زندگی نمی توانید به صورت حضوری خرید کنید، می توانید از طریق فروشگاه کالای خواب دواج انواع روتختی ها، بالش ها و دیگر اقلام کالای خواب را ببینید و مدل های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت خرید کنید.

سخن پایانی

همانطور که در جریان نحوه چیدمان دکوراسیون اتاق خواب هستید، پر نقش ترین جزء در داشتن یک اتاق زیبا و جذاب، داشتن یک سرویس روتختی شیک می باشد. شما با هر سلیقه ای به راحتی می توانید سرویس روتختی مناسب خود را انتخاب کنید. اما لازم است که به نکات مهم در خرید روتختی دقت کنید تا بتوانید یک انتخاب مناسب و درست داشته باشید. هر آنچیز که لازم است تا شما قبل از خرید روتختی بدانید در این مطلب بیان شده است.

دکمه بازگشت به بالا