فرهنگ و هنرمعرفی کسب و کار

چاپ شیشه و چاپ مش بهترین راه تبلیغات

چاپ مش

هیچگونه تفاوت و فرقی از لحاظ کیفیت و نوع خدمات بین چاپ روی استیکر مش و سایر استیکرها وجود ندارد. این نوع از استکیرها همانند استیکرهای شیشه‌ای روی شیشه قابل نصب هستند. سوراخ‌های متعددی که روی این استیکرها وجود دارد باعث میشود که فضاهای خالی موجد از نوری که از بیرون میتابد محروم نشوند و تا حد قابل توجهی دید را از بیرون میگیرد، پس میتوانید همراه با تبلیغات پشت شیشه مغازه یا فروشگاه از نور بیرون هم استفاده کنید.

باتوجه به پیشرفته شدن تکنولوژی و تولید دستگاه‌های جدید و پیشرفته میتوان گفت که روش‌های جدیدی برای تبلیغات بوجود آمده اند که کاملا به صرفه و اقتصادی هستند. این روش‌ها دارای نصبی راحت هستند که افراد زیادی میتوانند از آنها استفاده کنند و در عین صرفه جویی در زمان و هزینه آنها از سودمندی آن بهره ببرند. یکی از روش‌هایی که در تبلیغات میتوان از آن استفاده کرد، چاپ مش است که کاربردی فراوان در این عرصه دارد. این نوع چاپ دارای انواع مختلفی است که میتوانید با استفاده از آن یک تبلیغات هدفمند را تجربه کنید و اگر میخواهید که روشنایی محیط حفظ شود بهترین گزینه برای چاپ بنر تبلیغاتی چاپ مش است. در  این مقاله شما را بیشتر با چاپ مش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

چاپ مش چیست؟

چاپ مش بعنوان یکی از روش‌های تبلیغاتی محسوب میشود که برای مکان‌های مختلف کاربرد دارد. این چاپ در عین حال که میتواند یک ویژگی مثبت در تبلیغات باشد با سوراخ‌های ریزی که در خود دارد باعث میشود که نور محیط حفظ شود. چاپ مش به دو دسته مش پشت چسب دار و مش بدون چسب تقسیم میشود که هر کدام از این دسته‌ها دارای کیفیت متفاوت است که باتوجه به نیاز شما میتوانند تغییر کنند. کیفیت این چاپ بستگی به نوع کاغذ مش دارد که بهتر است برای انجام این خدمات و چاپ حتما از یک مجموعه حرفه‌ای کمک بگیرید. در ادامه مطلب با انواع چاپ مش آشنا میشویم:

چاپ مش پشت چسب‌دار

در این مدل از مش سوراخ‌های ریز چسب داری وجود دارد که در پشت آن قرار دارند و میتوانند به راحتی به روی شیشه چسبانده شوند. جنس این مش‌ها از پی وی سی است که کاربردهای زیادی دارد. قطعا شما در طول روز انواع و طرح‌های مختلف این چاپ را برروی پوسترهای بزرگ فروشگاه‌ها یا مغازه‌ها مشاهده کرده اید این نوع از چاپ طرفداران خاص خود را دارند که دلیل آن چسباندن آسان آن برروی شیشه است و علاوه بر این باعث عدم ورود نور به داخل محیط نمیشود.

چاپ مش بدون چسب

ایم مدل از مش‌ها از نوع بدون چسب هستند که ضخامت بیشتری نیز نسبت به مش‌های چسب‌دار دارند. از ویژگی مش‌های بدون چسب میتوان به مقاومت بالا آنها نسبت به ضربه و پاره شدن اشاره کرد. کاربرد این مش‌ها نصب به روی استند‌های تبلیغاتی است.

موارد مصرف چاپ مش

همانگونه که در مطالب قبلی گفتیم چاپ مش از پرکاربرد ترین روش‌های تبلیغاتی امروزه است که کاملا به صرفه نیز شناخته میشوند. تمامی افرادی که دارای کسب‌و کارهای مختلف هستند میتوانند برای تبلیغات کار خود از این نوع چاپ استفاده کنند. علاوه براین یکی دیگر از راه‌های استفاده از این چاپ‌ها استفاده از بنرهای تبلیغاتی برروی اتوبوس‌ها و وسیله‌های حمل و نقل عمومی است که مدل چسب‌دار آن به آسانی برروی محیط‌های بیرونی و شیشه قابل نصب است و از مدل بدون چسب آن برای نصب روی استندهای مختلف استاده میشود.

حتی شما میتوانید از مش‌های خام با کیفیت بعنوان سایه‌بان استفاده کنید تا از تابیدن آزاردهنده نور خورشید جلوگیری کنید. همانطور که گفتیم مش‌ها کاربردهای متفاوت دارند که امروزه بعنوان پرکاربرد ترین نوع تبلیغات شناخته شده اند و بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی نیز هستند.

شیوه نصب چاپ مش چگونه است ؟

از نکات مثبت و مهم در نصب مش‌های چسب‌دار این است که شما میتوانید بدون ایجاد حباب آنرا روی محیطی که میخواهید بچسبانید. با وجود سوراخ‌های ریز روی این مش‌ها اینکار برای شما بسیار راحت بوده ولی برای اینکه بتوانید در صورت نیاز مش چسب‌دار را کمی جابجا کنید بهتر است قبل از نصب محل مورد نظر با آب یا شیشه پاک‌کن تمیز کنید. برای نصب مش‌هایی که در سایز بزرگ طراحی شده اند بهتر است که دو نفری آنرا انجام دهید.

نکات مهم در هنگام نصب مش:

قبل از نصب کردن مش باید سطحی که قرار است مش روی آن قرار بگیرد را به‌ خوبی از هرگونه آلودگی پاک کرد.

بعد از شستن و تمیزکردن محل نصب مش باید به‌ آرامی برچسب را روی شیشه چسباند و مراقب بود تا هوا زیر مش نماند، اگر احساس کردید که در زیر کار هوا مانده می‌ توانید با کمک کاردک مخصوص حباب‌ها را به‌ آرامی از بین ببرید تا یک چاپ صاف و بدون هیچ‌ گونه حبابی را در معرض دید مخاطبین خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که نصب استیکر و مش روی سطح صاف بسیار راحت‌ تر انجام می‌ شود.

تفاوت چاپ مش و چاپ استیکر

یکی از تفاوت‌های مهمی که در چاپ استیکر مش وجود دارد این است که در چاپ مش سوراخ‌هایی وجود دارد که باعث میشود نور به راحتی از آن عبور کند و نور محیط حفظ شود و شما میتوانید علاوه‌بر زیبایی محیط یک تبلیغات خوب را انجام دهید

اهمیت چاپ مش

یکی از نکاتی که در استفاده ابزار تبلیغاتی مانند چاپ روی شیشه میتوانید از آن بهره ببرید میتوانید یک مجموعه مناسب داشته باشید. کیفیت چاپ مش از نوع کاغذ و دستگاه‌های مورد استفاده از آن مشخص میشود و میتواند با یکدیگر متفاوت باشد.

انواع دیگر استیکر و مش

در صورتی‌که میخواهید عبور نور بطورکامل از بین رود و یا استیکر را روی سطحی غیر از شیشه یا سطحی شفاف  نصب کنید، بهتر است از استیکر شیری یا استیکر با لمینت استفاده کنید. و در صورتی که میخواهید دید شیشه‌ها از بین نرود و همینطور نور به آسانی انتقال پیدا کند بهتر است از استیکر شیشه ای استفاده کنید. و در صورتی که امکان نصب روی شیشه را ندارید و یا بنر شما باید از داخل بر روی شیشه چسبانده شود،از استیکر داخل چسب‌دار استفاده کنید که گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

مش تبلیغاتی چیست؟

امروزه به دلیل بالارفتن تنوع در صنعت چاپ و دیگر محصولات چاپی برای این که بخواهیم از یکی از محصولات چاپی را برای تبلیغاتمان در این زمینه بهره ببریم باید تحقیقات لازم را انجام دهیم تا بتوانیم  یک محصول باکیفیت را در میان محصولات چاپی انتخاب کنیم. یکی از محصولات چاپی که بسیار پرطرفدار است مش می‌باشد که در دسته استیکر ها قرار گرفته‌ اند و مانند آن‌ها در قسمت پشت مش‌ها چسب کار شده است تا بتوان به‌ راحتی آن را روی سطح موردنظر چسباند.

کاربرد مش کدام‌اند؟!

مش یک محصولی با جنس خام می‌باشد و می‌تواند تاحدامکان مانع ورود اشعه خورشید به فضای داخل می‌شود اما نمی‌تواند به‌طور کامل از ورود اشعه خورشید جلوگیری کند. با استفاده کردن از مش‌ ها می‌توان نور ورودی به داخل محیط موردنظر را نیز بسیار کاهش داد اما به دلیل دارابودن سوراخ‌هایی روی مش ورود نور به‌ طور کامل قطع نمی‌شود.

محل نصب مش کجا می‌باشد؟

بیش‌تر از مش‌ها برای پوشاندن شیشه و یا کم‌کردن نور ورودی از شیشه‌ ها استفاده می‌ کنند. اما می‌ توان از مش‌ ها برای ایجاد شکل ظاهری خاص روی دیگر اجسام که جنس شیشه نیز ندارند استفاده کرد. در چند سال اخیر برای این که دید داخلی را از بین نبرند از استیکر‌ های شفاف بهره می‌ بردند اما امروزه از مش‌ ها استفاده می‌ کنند که کارایی آن‌ها از استیکر‌ها بیش‌تر و بهتر می‌باشند و طول عمر بالا‌تری نسبت به سایر محصولات چاپی دارند. از محصولات چاپی مش روی شیشه‌ های اتوبوس‌ های شرکت واحد، مینی‌ بوس‌ ها و مترو ها استفاده می‌ کنند.

چاپ استیکر و چاپ مش چه کاربرد‌هایی دارند؟

از چاپ روی مش و استیکر می‌ توانید برای فضای داخلی و خارجی محل موردنظرتان بکار ببرید. اگر از مش‌ هایی استفاده کنید که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند می‌ توانید نصبی آسان و بدون دردسر داشته باشید. یکی از کاربرد‌های رایج چاپ مش استفاده کردن از آن به‌عنوان روشی برای تبلیغ روی شیشه‌ های فروشگاه‌ ها، مراکز خرید، مغازه‌ها و کف پاساژ‌ ها می‌ باشد. استفاده از چاپ مش برای جلب‌ توجه مشتریان و افرادی که قصد تردد از مکان موردنظر شما را دارند بسیار کاربردی و خلاقانه می‌باشد.

مزایای استیکر و مش کدام‌اند؟

  • در هر شرایط محیطی دارای دوام بسیار بالا می‌ باشد و به‌راحتی پاره یا فرسوده نمی‌ شود.
  • به‌ راحتی می‌توان چاپ مش را نصب و یا از محل نصب شده جدا کرد.
  • استیکر‌ها و مش‌ ها ضد آب می‌ باشند.
  • به‌ راحتی می‌ توان استیکر و مش را با آب شست و از هرگونه آلودگی پاک کرد.

چاپ استیکر و چاپ مش را برای برند شدن انتخاب کنید

چاپ مش و چاپ استیکر از روش های تبلیغاتی مرسوم محسوب شده که در تبلیغات و برند شدن شما نقش مهمی را می توانند بازی کنند. تبلیغات عمومی و جمعی با چاپ استیکر و مش امکان پذیر است. در تبلیغات همواره دیده شدن امری ضروری است،  چاپ استیکر  و چاپ مش برای تبلیغات بسیار مناسب هستند. شما بارها چاپ استیکر و مش را بر روی شیشه مغازه ها، مراکز خرید، شیشه اتوبوس ها و وسایل نقلیه دیده اید. اثری که این نوع تبلیغات در مشتریان می گذارد، بی همتا بوده و باعث رشد و رونق کسب و کار و برند شدن شما می شود.

چاپ استیکر و مش برای فضای داخلی و خارجی قابل استفاده هستند. کیفیت بالای متریال چاپی در کنار زیبایی فراوان اثر چاپی امکان استفاده از مش و استیکر را برای فضای مختلف امکان پذیر کرده است. جنس مورد استفاده برای چاپ استیکر و چاپ مش پی وی سی(pvc) است، این جنس مناسب سبب افزایش مقاومت چاپ و زیبایی بیشتر اثر می شود. جنس پی وی سی باعث افزایش مقاومت چاپ در برابر عوامل محیطی نظیر باد و باران و … می شود.

چاپ مش و چاپ استیکر چه تفاوتی دارند

چاپ مش  برخلاف استیکر دارای سوراخ هایی می باشد که برای عبور نور تعبیه شده اند. در واقع چاپ مش برای محیط هایی که نیاز به حفظ نور محیط است، بسیار مناسب و کاربردی است. مش بر روی شیشه بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و در جلب توجه آن ها بسیار تاثیرگذار است. این در حالی است که چاپ استیکر چنین ساختار سوراخ داری را ندارد. چاپ استیکر در دو نوع شیری و شیشه ای انجام می شود. چاپ استیکر شیری دارای زمینه سفید بوده و از یک طرف دید دارد، ولی چاپ استیکر شیشه ای دارای دید از دو طرف می باشد. چاپ مش و استیکر را می توان بصورت های براق و مات نیز انجام داد که بسته به محیط و میزان روشنایی و سلیقه مشتری انتخاب می شود.

چاپ استیکر و مش روی شیشه مغازه ها

یکی از مناسب ترین مکان ها برای تبلیغات و معرفی کالا و خدمات شیشه مغازه ها می باشد. در این مکان ها مشتری هدف را می توان با تبلیغات موثر به خرید کالا و خدمات شما ترغیب کرد، چاپ مش و چاپ استیکر ابزاری مناسب جهت این امر می باشد. نکته مهم در این مورد این است که جنس ویژه استیکر و مش باعث ایجاد قابلیت شستشو و تمیز کردن بدون کاهش کیفیت مش و استیکر شده است و همواره می توان طرحی زیبا و مناسب را در معرض دید مخاطبان قرار داد.

چاپ استیکر و چاپ مش روی ماشین و وسایل نقلیه

ماشین ها و وسایل نقلیه از آنجایی که در معرض دید بسیاری از افراد هستند، ابزاری مناسب برای تبلیغات محسوب می شوند. کسانی که درون اتوبوس می نشینند را می توان با چاپ استیکر و یا چاپ مش به یک برند و یا خدمتی خاص متمایل کرد. شما بارها ماشین های یخچال دار را مشاهده کرده اید. چاپ استیکر روی ماشین از تبلیغات مهم برای معرفی برندهای مطرح است. ماشین ها از آنجایی که متحرک بوده و در معرض دید بسیاری از افراد قرار می گیرند در برند شدن بسیار مناسب می باشند. چاپ استیکر روی ماشین بایستی متناسب با ابعاد ماشین بوده و طرح مناسب و تاثیرگذار برای مخاطبان انتخاب شود.

کیفیت چاپی در چاپ استیکر و مش بایستی بالا باشد و هر واحد چاپی قادر به چاپ مناسب نمی باشد. این نوع چاپ ها هم در دید از نزدیک و هم دید از دور مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین بایستی چاپ استیکر و مش دارای رزولیشن چاپی بالا باشد تا دید از نزدیک مناسب داشته باشد و همچنین دارای کیفیت و جنس مناسب باشد تا مقاومت در برابر عوامل محیطی را داشته باشد. عملیات تکمیلی نیز می تواند در افزایش کیفیت تاثیرگذار باشد. عملیاتی نظیر لمینت کردن می تواند مقاومت اثر چاپی را افزایش دهد. لمینت کردن باعث کنتراست رنگی و براقیت در زیبایی اثر چاپی هم تاثیرگذار است.

برای چاپ استیکر و مش بایستی واحدی معتبر را انتخاب کنید که هم کیفیت و زیبایی را برای اثر شما فراهم نماید و هم با قیمت مناسب چاپ را انجام دهد. انتخاب طرح و پیام تبلیغاتی و اثر بخشی در مخاطبان نیازمند تجربه بوده و تنها واحدهای با تجربه قادر به انجام این امر می باشند. توانایی چاپ در ابعاد بالا از مزیت های یک واحد چاپی محسوب می شود. پیشنهاد می شود قبل از چاپ در این زمینه یک واحد چاپی معتبر را پیدا کنید. هزینه چاپ استیکر و مش در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی بسیار پایین بوده و براحتی می توانید با چاپ مش و استیکر به برند شدن خود کمک فراوانی بکنید.

دکمه بازگشت به بالا