عمومیمعرفی کسب و کار

چه مقدار زغال می توان در روز تولید کرد؟

نحوه تولید زغال فشرده و درآمد آن

بعد از اینکه مکان لازم برای راه اندازی خط تولید زغال فراهم شد، لازم است اطلاعاتی در رابطه با نحوه تولید زغال داشته باشید.

  • مواد اولیه شما خاک اره است که با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌هایی که تهیه کرده‌اید باید به بریکت زغال تبدیل شوند. ابتدا خاک اره با سایر مواد ترکیب شده تا به شکل فشرده در بیاید و به بریکت تبدیل شود.
  • برای فشرده سازی معمولاً خاک اره را درون قالب‌هایی مخصوص قرار می‌دهند که به شکل مکعب هستند.
  • در مرحله بعد این قالب فشرده وارد کوره صنعتی می‌شود.
  • بعد از ورود بریکت به کوره، برخی از خواص فیزیکی و شیمیایی آن تغییر کرده و به هموژن تبدیل می‌شود. یعنی به یک محصول کاملاً یکدست و کربن خالص تبدیل می‌شود.
  • در مرحله بعد به راحتی می‌توان محصول نهایی را بسته بندی کرد و به بازار انتقال داد.

تجهیزات لازم برای راه اندازی خط تولید زغال

بیشترین سرمایه گذاری شما بر روی تجهیزات لازم برای راه اندازی خط تولید زغال خواهد بود. در ادامه برخی از دستگاه‌های لازم برای این خط تولید را بیان خواهیم کرد:

کوره زغال

یکی از دستگاه‌های مهم در راه اندازی خط تولید زغال فشرده، کوره صنعتی زغال است. کوره زغال وظیفه حرارت دادن و خالص سازی بریکت را برعهده دارد. مواد اولیه بعد از ورود به کوره زغال تا حد لازم گرم شده و مواد ناخالص از آنها جدا می‌شود. در نتیجه این مواد به یک زغال مناسب و با کیفیت تبدیل می‌شوند. به همین دلیل خرید یک کوره مناسب با کارایی بالا، اهمیت بسیار زیادی در نتایج کیفیت محصول شما دارد.

اکسترودر

دستگاه اکسترودر نیز یکی دیگر از دستگاه‌های مهم در راه اندازی خط تولید زغال است. این دستگاه وظیفه مرغوب سازی بریکت را برعهده دارد. یعنی ابتدا بریکت وارد دستگاه اکسترودر شده و بعد وارد کوره زغال می‌شود. در صورتی که دستگاه اکسترودر وجود نداشته باشد، ذغالی که در نهایت تولید می‌شود بسیار ناخالص و بی‌کیفیت خواهد بود. بنابراین هنگام خرید این دستگاه، توجه بسیار زیادی به کارایی و عملکرد آن داشته باشید.

خشک کن و سرند

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، وظیفه خشک کردن مواد اولیه را بر عهده دارد. خاک اره و بریکتی که تولید ذغال مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای درصد مشخصی از رطوبت است. این رطوبت می‌تواند کیفیت زغال را تغییر دهد. بنابراین باید با استفاده از دستگاه خشک کن و سرند رطوبت بریکت‌ها را از بین برد. این دستگاه‌ها مواد اولیه را گرم کرده و با ایجاد حرارت، رطوبت را از بین می‌برند.

درآمد خط تولید زغال فشرده

برای پیش‌بینی درآمد تولید زغال فشرده، ابتدا شما باید سود و زیان کسب و کار خود را مشخص کنید. تمامی هزینه‌ها باید در نظر گرفته شوند. همچنین در حین انجام کار ممکن است کارگاه نیاز به مخارج اضافی داشته باشد. مثلاً هزینه تعمیر دستگاه ها و هزینه صنایع بالادست باید به عنوان هزینه‌های اضافی پرداخت شود.

در نهایت بعد از بررسی و ارزیابی تمامی هزینه‌ها، می‌توان سوددهی کسب و کار را مشخص کرد. در صورتی که یک خط تولید را برای تولید زغال فشرده انتخاب کنید، به صورت ماهانه، بین 20 تا 120 میلیون تومان درآمد خواهید داشت. البته قیمت زغال همواره در حال تغییر است. تاکنون قیمت این محصول نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. بنابراین احتمال ورشکستگی در این کسب و کار بسیار پایین خواهد بود.

اقدامات اولیه برای رسیدن به درآمد تولید زغال فشرده

البته لازم به ذکر است که برای رسیدن به درآمد و سود مناسب 2 مورد باید رعایت شود:

اگر می خواهید راجع به خط تولید زغال فشرده را بدانید کلیک کنید و بخوانید.

1) محصول با کیفیت و مرغوبی تولید کنید.

2) لوازم و دستگاه های تولید زغال فشرده باید در حد ایده آل باشد.

منظور ما این نیست که چوب یا درختی را آتش زده بعد از خاموش کردن چوب ها،زغال تولید کرده اید.

منظور ما از تولید زغال و درآمد تولید زغال، این است که شما با استفاده از دستگاه های مخصوص زغال فشرده، زغال درجه یک و تخصصی تولید کنید.

درآمد ماهانه تولید زغال 1403

تهیه مواد اولیه چندان هزینه بر نیست و با سرمایه کم شما میتوانید تولید زغال فشرده را با مواد اولیه مرغوب با فقط 8 ساعت کار در روز به درآمد ماهیانه 51 میلیون تومان سود خالص برسانید. شاید سوال این باشد که از کجا مواد اولیه مرغوب با قیمت مناسب پیدا کنیم؟ پیشنهاد میکنیم مواد اولیه مورد نیاز زغال فشرده را مطالعه کنید

خاک زغال و خاک اره در کشور ما بسیار یافت میشود و در اختیار همگان قرار دارد، ولی پیشنهاد میکنیم برای اینکه به سود و درآمد مناسب برسید میتوانید از خاک اره های تولید شده در کارگاه های نجاری استفاده کنید زیرا اکثر نجاری ها این خاک اره ها را دورریز میکنند چون برای آنها به درد بخور نمیباشد. همچنین با توجه به اینکه مصرف دخانیات در کشور ما بسیار افزایش پیدا کرده، مصرف زغال برای این جمله مصارف نیز افزایش چشمگیری دارد.

آیا درآمد تولید زغال فشرده فصل خاصی دارد؟

تولید زغال به فصل خاصی مرتبط نمی باشد. یعنی تولید کننده در هر فصلی میتواند تولید زغال کرده و درآمد کسب کند. تولید کنندگان میتوانند با توجه به شرایط بد و نامناسب اقتصادی کشور، تا زمانی که مصرف کننده ای است تولید زغال کنند. نه تنها کشور ایران، بلکه اینگونه مصرف ها در کشورهای عربی نیز مورد توجه قرار گرفته است شما میتوانید زغال تولید شده را به کشورهای دیگر همچون عربستان نیز صادر کنید و درآمد کسب کنید. لازم‌ به ذکر است از زغال در مصارف دیگر همچون مصرف خانگی و کبابی ها و ….مورد استفاده میباشد. به همین علت تولید زغال یکی از بهترین کارهای پردرآمد محسوب میشود.

3 راهکار کلیدی افزایش درآمد تولید زغال فشرده

1) پیشنهاد ما برای افزایش سود و درامد شما از تولید زغال فشرده این می باشد که در هر زمان کاری حداقل 4 واگن تولید و 4 واگن بسته بندی داشته باشید تا سود تولید زغال فشرده شما افزایش داشته باشد.

2) بسته بندی مناسب باشد چون جذابیت در بسته بندی شما میتواند توجه افراد  بیشتری را جذب کند پس این روش به نفع خودتان می باشد.

3) داشتن برند مخصوص برای خودتان، البته این مورد باید زمانی به کار گرفته شود که شما در کار خود حرفه ای می باشید و محصول مرغوبی تولید می کنید، اگر از همان ابتدا محصولتان را برند کنید ممکن است به دلیل تازه کار بودنتان مصرف کننده را نسبت به محصول و برند خودتان بدبین کنید.

با رعایت این 3 مورد میتوانید فروش زغال فشرده را چند برابر افزایش دهید و درآمد و سود بیشتری داشته باشید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا