جامعهمعرفی کسب و کار

قیمت رویه کوبی برای رویه کوبی مبل 7 نفره حدودا چقدر می شود؟

تفاوت تعمیرات مبل و رویه کوبی مبل چیست؟

یکی از مزیت‌های رویه کوبی مبل این است که می‌توانید مبلمانی را که دوست دارید، با طرح و رنگ تازه استفاده کنید. رویه کوبی مبل شامل تعمیر فوم مبل، تعویض فوم مبل، پارچه مبل، اسفنج، لایکو، فنرها و کوسن مبل می‌شود. رویه کوبی انواع مبل (رویه کوبی مبل راحتی، رویه کوبی مبل استیل، رویه کوبی مبل چستر و …)، بهترین راه برای نوسازی مبلمان قدیمی یا صندلی‌های ناهارخوری قدیمی است که نمی‌خواهید، آن‌ها را بلااستفاده بگذارید.

شاید برایتان سوال پیش آید که تفاوت تعمیرات مبل و رویه کوبی مبل چیست؟ آیا رویه کوبی مبل شامل رنگ کاری مبل می‌شود؟ هزینه رویه کوبی مبل چقدر است؟ برای یافتن پاسخ سوال‌های خود درباره رویه کوبی مبل ادامه این متن را بخوانید.

قیمت رویه کوبی مبل چگونه تعیین میشود؟

قیمت رویه کوبی مبل معمولا وابسته به مواردی است که لازم است انجام دهید. نوع پارچه مبل انتخابی، میزان خرابی مبل، تعداد متراژ پارچه مبل مورد نیاز، انواع مبل، میزان کار و … در هزینه رویه کوبی مبل وابسته است. نوع پارچه بر دستمزد رویه کوبی هم اثرگذار است. چرا که میزان دقت و مهارت متخصصی رویه کوبی را تعیین می‌کند. در “مبل کوثر” این امکان فراهم است که خدمات رویه کوبی مبل یا تعمیر مبل را به رایگان از متخصصان قیمت بگیرید.

روکوبی مبل مربوط به کارهای روی کلاف مبل می‌شود (ساخت یا نوسازی مبل)

متراژ پارچه مبل چه تاثیری در هزینه رویه کوبی مبل دارد؟

همان طور که گفتیم؛ هزینه رویه کوبی مبل و قیمت تعویض روکش مبل در درجه اول به اندازه مبلمان و ظرافت پارچه مبل وابسته است. اما متراژ پارچه مبل در هزینه رویه کوبی مبل بسیار تاثیر دارد. برای آن‌که رویه کوبی مبل به صرفه‌تری داشته باشید، پارچه مبل را خودتان تهیه کنید.

چه خدماتی در رویه کوبی مبل ارائه میشود؟

منظور از خدمات رویه کوبی مبل ترکیبی از خدمات زیر است که با جزییات آن‌ها را نام برده ایم:

  • رویه کوبی مبل راحتی، رویه کوبی مبل استیل
  • تعویض پارچه مبل و تعویض رویه مبل در منزل
  • تعویض فوم صندلی و تقویت فوم با اسفنج فشرده

رویه کوبی مبل چیست و چه تفاوتی با تعمیرات مبل دارد؟

رویه کوبی مبل به کارهایی گفته می‌شود که بر روی کلاف مبل انجام می‌شود تا یک مبل ساخته یا تعمیر شود. تعویض فوم و اسفنج، اضافه کردن فوم و لایکو، تعویض و انداختن پارچه مبلی روی کلاف مبل و … . در واقع رویه کوبی مبل به دو صورت انجام می‌شود: رویه کوبی و ساخت مبلمان جدید؛ رویه کوبی و تعمیر مبل قدیمی.

رویه کوبی مبل چستر

مبل چستر، یکی از انواع مبل‌های کلاسیک است که ظاهری بسیار جذاب به حال خانه می‌بخشد. از سویی چرم‌هایی که برای رویه کوبی مبل چستر مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا براق هستند که زیبایی مبل‌های چستر را دو چندان می‌کنند.

رویه کوبی مبل چستر با توجه به ساختار آن، کمی از انواع مبل‌های دیگر، سخت‌تر است؛ اما اگر توسط متخصصی مجرب رویه کوبی مبل چستر صورت بپذیرد، می‌توانید از زیبایی محصور کننده آن در خانه و حتی شرکت‌تان بهره ببرید.

روند ثبت سفارش رویه کوبی مبل در “مبل کوثر” چگونه است؟

ثبت سفارش و تخمین هزینه خدمات رویه کوبی مبلمان در “مبل کوثر” کاملا رایگان است. نیازی نیست برای ثبت سفارش هزینه‌ای بپردازید. شما پس از این‌که سفارش خود را در “مبل کوثر” کامل کردید، می‌توانید از چند متخصص رویه کوبی مبل قیمت بگیرید. برای آن‌که بتوانید قیمت دقیق‌تری از تعمیرکار دریافت کنید، عکس مبلمان یا صندلی خود را ضمیمه سفارش کنید. سپس بر اساس نظرات دیگر کاربران و سوابق متخصص، مناسب‌ترین فرد را برای رویه کوبی مبل خود انتخاب کنید.

در نظر داشته باشیدکه مهم نیست که شما در کدام شهر هستید، بستر “مبل کوثر” برای دسترسی شما به بهترین متخصص جهت ، شیراز، اصفهان، مشهد و سایر شهرهای دیگر آماده است.

نوع پارچه مبل برای رویه کوبی مبل را چگونه انتخاب کنیم؟

معمولا تنها چیزی که در این گونه مواقع یاد افراد می‌ماند توجه به رنگ و طرح و جنس پارچه است. در حالی‌که تعویض رویه کوبی مبلمان از جمله کارهایی است که هر چند سال یک بار در خانه‌ها انجام می‌شود. در نتیجه نگهداری از رویه کوبی در طول سال‌های استفاده اهمیت پیدا می‌کند.

انتخاب پارچه مبل برای رویه کوبی مبل یکی از مهم‌ترین مراحل تصمیم گیری محسوب می‌شود. علاوه بر زیبایی پارچه باید به کاربرد مبلمان و جنس پارچه نیز دقت کنید. مثلا پارچه‌های ظریف بیشتر برای مبلمان مهمان که در روز کمتر از آن استفاده می‌شود، کاربرد دارند.

در کل پارچه‌های با دوام‌تر و ضخیم‌تر برای مبلمان نشیمن خانه‌ و رویه کوبی مبل راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ و پارچه‌هایی که از نظر ظاهری شاید زیباتر باشند، ولی دوام چندان ندارند برای فضاهای کم مصرف‌تر.

راهنمای انتخاب نوع پارچه هنگام رویه کوبی مبل 

راهنمای انتخاب نوع پارچه هنگام رویه کوبی مبل رامی‌توانید در ادامه متن بخوانید.

روکوبی و تعویض رویه مبل با انواع پارچه مبلی

رویه کوبی مبل با پارچه کتان (سانتوک)

این پارچه برای رویه کوبی مبل های راحتی و ال بسیار مناسب است. زیرا قابلیت شستشو و عدم تغییر رنگ دارند. پارچه مبلی کتان طرح‌های منحصر به فردی دارند. این نوع پارچه‌ها در کشور خودمان با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شوند. پارچه کتان کیفیت خود را بعد از شستشو از دست نمی‌دهند، ولی نسبت به پارچه‌های دیگر کمی خشک هستند.

رویه کوبی مبل با پارچه مبلی مخمل

یکی از پراستفاده‌ترین پارچه مبلی برای رویه کوبی مبل، پارچه مخمل است. زیرا هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و  رنگ و طرح متنوعی دارد. همچنین تراکم پارچه مخمل بسیار مهم است. هرچه تراکم و فشردگی پارچه بیشتر باشد، کیفیت پارچه مخمل بیشتر است.

رویه کوبی مبل راحتی با پارچه مبل چرم

پارچه مبل چرم معمولا بهترین انتخاب برای رویه کوبی مبل راحتی پراستفاده است. زیرا لکه‌های مختلف به راحتی از روی آن پاک می‌شود. تنها مشکل پارچه مبل چرم این است که پاک کردن لکه چربی از روی آن مشکل است. نکته دیگری که در رابطه با پارچه مبل چرم وجود دارد این است که رویه کوبی مبل چرم فضا را رسمی‌تر جلوه می‌دهد. در نتیجه معمولا هنگام تعمیر صندلی اداری یا رویه کوبی مبلمان اداری استفاده می‌شود.

رویه کوبی مبل با پارچه مبل مازراتی

پارچه مبل مازراتی رنگ‌های متنوعی دارد. برای کسانی که می‌خواهند رویه کوبی مبل را با یک رنگ خاص و شاد انجام دهند بهترین گزینه برای آن‌ها پارچه مبل مازراتی است. معایب این نوع پارچه مبل: هنگام نشستن و یا استراحت بر روی مبل گرما زیادی ایجاد می‌کند و در فصل تابستان آزار دهنده است. همچنین ریختن آب و یا هرگونه مایعات بر روی این نوع پارچه رومبلی، مایع به تمام بافت پارچه نفوذ می‌کند.

رویه کوبی مبل با پارچه مبل ساتن

کمتر کسی را می‌بینیم که از پارچه‌های ساتن به عنوان پارچه مبلی استفاده کند. تنها مزیتی که پارچه‌های ساتن دارند، تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ آن است. از معایب پارچه ساتن نیز می‌توان به چروک شدن و لک شدن سریع پارچه اشاره کرد. سخت پاک شدن لکه‌ها از روی پارچه‌های ساتن کار دردسر سازی است که در صورت بروز همچین مشکلی حتما پارچه رومبلی خود را تعویض کنید. پس سعی کنید پارچه ساتن را به عنوان آخرین گزینه در انتخاب پارچه رومبلی در نظر بگیرید.

بهترین رویه کوبی مبل

بهترین رویه کوبی مبل یا تعویض رویه مبل ارزان؛ انتخاب با شماست. با ثبت سفارش رایگان رویه کوبی مبل در بازار «مبل کوثر» به بهترین رویه کوبی مبل در شهر خودتان دسترسی دارید. هزینه و قیمت رویه کوبی مبل را بپرسید و از میان پیشنهادهای انتخابی بهترین تعمیرکار و روکوبی مبل را انتخاب کنید.

افرادی که می خواهند تغییر دکوراسیون در منزل انجام دهند و انجام دهند بدون شک نام رویه کوبی را شنیده اند. رویه کوبی اصطلاحی است که در تعمیرات مبل استفاده می شود که در این بخش اطلاعات کافی را در مورد آن کسب می کنیم.

نمونه کار رویه کوبی مبل

تصاویر زیر نمونه ای از رویه کوبی است که توسط مبل کوثر انجام شده است. شما می توانید اطلاعات لازم را در خصوص رویه کوبی مبل از مشاوران ما دریافت کنید.

با پیشرفت مردم به سوی راحت پسندی و توجه بیشتر به سلامتی جسمی امروزه زندگی ها کاملا تغییر یافته است و به شکل دیگری تبدیل شده است برای مثال در هر خانه که بروید شما می توانید مبل های گوناگونی را ببینید که بسته به نوع دکوراسیون و طراحی منزل متفاوت می باشند.

استفاده از مبل ها به دلیل راحتی نشستن آنها و هم به دلیل زیباتر کردن فضای منزل استفاده می شود و نقش مهمی را در زندگی افراد ایفا میکند.مبل ها  از انواع مختلف راحتی , چرمی ,چوبی و … در بازار عرضه می شود که انتخاب آن به سلیقه ی هر فرد برمی گردد.

ساخت مبل دارای مراحل زیادی است که مهمترین مرحله ی آن رویه کوبی مبل به حساب می آید که طی این فرایند بر روی مواد خام مبل را به مرحله تکمیل و آماده سازی برای مراحل دیگر می رسانند. رویه کوبی ها اکثرا چند نوع هستند و بسته به تازه بودن یا نبودن مبل از آنها استفاده می کنند. رویه کوبی مبل یکی از شغل های سخت به حساب می آید که نیازمند دقت و زمان بالایی است در واقع رویه کوبی جزو شاخه های صنعت مبل به حساب می آید.

در بسیاری از مواقع که شما قادر به پرداخت هزینه برای خرید مبل جدید نیستید رویه کاری مبل به کمک شما می آید تا به آسانی و با کمترین هزینه صاحب مبل های جدید با استحکامی بالا شوید. مهمترین گزینه در رویه کوبی پارچه ی مبل است چون ظاهر و زیبایی مبل را تضمین می کند علاوه بر آن میزان مقاومت مبل را در برابر کثیفی و یا پارگی مشخص خواهد کرد و باید به آن توجه ویژه ای شود.

رویه های مبل انواع مختلفی مانند گیاهی , چرم و پشم دارند انتخاب این نوع رویه ها برای رویه کوبی به سلیقه و هزینه ی پرداختی شما بستگی خواهد داشت. نحوه ی رویه کوبی که روی مبل صورت می گیرد کیفیت آن مبل را تضمین می کند پس یکی از کارهای مهم در عرصه مبل می باشد و باید توسط افراد با تجربه و متخصص صورت بگیرد.

رویه کوبی مبل چیست

رویه کوبی جزوه کار های صنعت مبل تلقی می شود و توسط افرادی که در این کار خبره هستند و آموزش دیده اند انجام می شود . در واقع به فرآیند تبدیل مواد خام اولیه به مبل تکمیل و آماده سازی شده رویه کوبی مبل گفته می شود که این افراد را رویه کوب می گویند.رویه کوبی روی دو نوع مبل صورت می گیرد اولی کلاف های خام و دومی مبل های دسته دوم است.

برای همه از ما پیش آمده که بخواهیم طراحی منزلمان را تغییر دهیم اما خریدن تمام وسایل جدید برای خانه کاری پر هزینه خواهد بود پس می توانید با کمک روش هایی مانند رویه کوبی برای مبل ها که وجود دارد از هزینه ها کم کنیم و در مقابل همان رنگ و طرحی که مورد پسندمان است و مناسب با طراحی منزل به مبل های قدیمی مان بدهیم.

اما توجه داشته باشید که قبل از رویه کوبی حتما توسط فرد متخصص از سالم بودن یا نبودن کلاف مبل تان اطمینان حاصل کنید. کلاف مبل نقش استخوان بندی هر مبل را برعهده دارد که در صورت سالم نبودن آن رویه کاری آن مبل فقط هزینه ای اضافی برای شما خواهد بود و شما بعد از مدت کوتاهی باید دوباره هزینه ای برای مبل های جدید پرداخت کنید. رویه کوبی به دو دسته ی فریم رویه مبل جدید و رویه کوبی مبل های قدیمی و فرسوده تقسیم می شود.

انواع رویه کوبی مبل

در واقع می توان گفت که رویه کوبی به دو دسته ی زیر تقسیم می شود:

 در این نوع رویه کوبی , رویه کوب باید از مواد خام و اولیه ای در اختیار دارد با توجه به طراحی و دیزاینی که طراحی شده روی مبل پیاده کند تا به یک مبل قابل استفاده و زیبا تبدیل شود. این نوع رویه کوبی به دلیل وجود مواد تازه آسانتر از سایر رویه کوبی ها تلقی می شود.

  • رویه کوبی مبل دست دوم و فرسوده:

در این نوع رویه کوبی مبل از مبل های فرسوده و قدیمی برای کار استفاده می شود. در این نوع رویه کوبی تمامی محتوی داخل مبل را خارج می کنند تا کلاف اصلی مبل را مشاهده کنند و در صورت آسیب دیدن آن را تعمیر کنند سپس در مرحله ی بعد توسط رویه کوب مواد جدید برای مبل شامل پر کردن محتوا یا فنر بندی مبل انجام می شود و در آخرین مرحله پارچه ی انتخابی شما برای مبل روی آن قرار داده می شود.رویه کوبی روی این نوع مبل ها زمانی انجام می شود که از سالم بودن و محکم بودن کلاف مبل مطمئن باشند چون مهمترین گزینه در مبل ها کلاف آن می باشد و کیفیت هر مبل توسط کلاف مشخص خواهد شد.

هزینه ها برای هر نوع رویه کوبی کاملا متفاوت با دیگری است چون هر نوع رویه کوبی سختی های مخصوص به خود را دارد و از مواد متفاوتی استفاده می شود. عوامل زیادی بر روی هزینه های مبل رویه کاری شده تاثیر دارند که عبارتند از : نوع پارچه ای که در رویه کوبی استفاده می شود که پارچه ها انواع مختلفی دارند که انتخاب جنس خوب و بد آن بر عهده ی شما خواهد بود , ابعاد و اندازه مبل سفارشی شما که باید ساخته شود , رنگ کاری یا تعمیرات سخت افزاری که برای مبل لازم است , نوع و قدمت مبل که هرچه قدیمی تر باشد دقت و ظرافت بیشتری لازم خواهد داشت و میزان کاری که مبل لازم دارد تا رویه کوبی شود که بعضی از مبل ها به دلیل فرسوده بودن و قدیمی بودن کار زیادی لازم است تا به حالت اولیه بازگردد.

همه ی این موارد تاثیر مستقیمی با هزینه ای رویه کوبی مبل دارند و شما بسته به سفارشاتی که به رویه کوب می دهید هزینه ها متفاوت خواهد بود در واقع هرچه کیفیت مواد شما بهتر و ریز کاری بیشتری داشته باشد هزینه ها نیز افزایش خواهند داشت و بعد از تعیین این موارد قیمت نهایی مشخص می گردد.

بهترین رویه کوب مبل

مهارت و تخصص متخصص رویه کوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است در نتیجه سعی کنید در انتخاب متخصص رویه کوبی دقت کافی را داشته باشید. معمولا افرادی که از تخصص بالاتری برخوردار هستند هزینه های بالاتری را دریافت می کنند. سعی کنید نمونه کار های رویه کوبی و تعمیرات مبل را مشاهده کنید و با تحقیق کافی بهترین رویه کوب مبل را انتخاب کنید.

رویه کوبی مبل استیل

در تعمیرات انواع مبل معمولا با توجه به این که مبلمان انواع مختلفی را دارد تعمیرات آن ها نیز با هم متفاوت است و به عملیات انجام شده روی کلاف خام مبل رویه کوبی گفته می شود رویه کوبی مبل استیل به دلیل نوع چوب جنس کلافش با سایر مبلمان تفاوت دارد در رویه کوبی مبل استیل خارج کردن فنر و اسفنج اولین کاری است که با دقت باید صورت بگیرد سپس به تعمیر مبل پرداخته می شود ممکن است که فنر و اسفنج نیز نیاز به تعمیر داشته باشد که بعد از تعمیرات مبل و خشک شدن رنگ آن در مرحله ی بعد فنر یا اسفنج ها حتی بالش های مبل را تعمیر می کنند و نوع و جنس پارچه رویه مبل طبق سلیقه و نظر خود شخص انتخاب می شود پس از اتمام تعمیرات مبل مجدد باز سازی و قابل استفاده می شود.

رویه کوبی مبل راحتی

تصویر زیر نمونه ای از رویه کوبی مبل راحتی است که در مبل کوثر انجام شده است.

سوالات متداول رویه کوبی

آیا امکان ارسال کارشناس برای براورد قیمت دقیق رویه کوبی وجود دارد؟

بله شما می توانید برای براورد قیمت رویه کوبی با کارشناسان مبل کوثر تماس بگیرید.

آیا امکان تعمیر مبل در کنار رویه کوبی وجود دارد؟

بله شما می توانید علاوه بر خدمات رویه کوبی و تعویض رویه مبل مشکلات دیگر مبل را اصلاح کنید.

قیمت رویه کوبی برای رویه کوبی مبل 7 نفره حدودا چقدر می شود؟

500،000 تومان تا 4،000،000 تومان این هزینه برای یک دست مبل 7 نفره است و با توجه به نوع پارچه متغیر است.

براورد هزینه رویه کوبی مبل به چه شکل محاسبه می شود؟

هزینه رویه کوبی مبل با توجه به میزان پارچه و دستمزد تعمیر کار مبل محاسبه می شود.

عناوین این مقاله مخفی کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا