ورزشیمعرفی کسب و کار

چگونه از تردمیل استفاده کنیم؟

امروزه با توجه به مشکلات زندگی شهری و نبود وقت و عدم وجود شرایط جوی و محیطی مطلوب جهت انجام ورزش های هوازی علی الخصوص پیاده روی و دویدن سرانه انجام ورزش های هوازی افراد جامعه به شدت کاهش یافته است که این خود زنگ خطری برای سلامت جسم و روان افراد محسوب می گردد .

اما کارشناسان و تکنیسین های مرتبط با ورزش با کمک صنعت و تکنولوژی توانسته اند با شبیه سازی این ورزش ها تا حد زیادی به رفع این مشکلات کمک کرده و این امکان را برای انجام ورزش های مورد علاقه در محیط های باشگاهی ، منازل ، اماکن ورزشی ، مراکز درمانی و توانبخشی و …. را فراهم نموده است .

خرید تردمیل که یکی از محبوب ترین وسیله های ورزشی می باشد و امروزه در تمامی فضاها وجود دارد و استفاده می شود اما هنگام استفاده از تردمیل باید نکات بسیار مهمی را رعایت نموده تا تمرینات موثرتر و مفید تر داشته و هم از آسیب های احتمالی در هنگام کار با تردمیل جلو گیری گردد . برای اشنائی بیشتری شما مبنی بر چگونگی استفاده از تردمیل نکاتی به شرح ذیل اعلام می گردد .

انتخاب کفش مناسب برای استفاده از تردمیل

درهنگام استفاده از تردمیل حتما باید از کفش ورزشی مناسب استفاده نمود و در صورت انجام پیاده روی و دویدن با پای برهنه بر روی تردمیل  موجب آسیب دیده گی پا و مفاصل و عضلات شما خواهد شد .

طرز ایستادن در هنگام استفاده از تردمیل

در هنگام تمرین برروی تردمیل نگاه شما باید به سمت جلو متمرکز شود ودر صورت نگاه به اطراف احتمال برهم خوردن تعادل شما وجود دارد داشتن تعادل در زمان استفاده از تردمیل یک اصل و بسیار مهم می باشد .

از مطالعه کردن بر روی تردمیل جدا خود داری گردد در صورت انجام این کار خطر از دست دادن تعادل وزمین خوردن دور از انتظار نیست .

در مراحل اول استفاده از تردمیل وجود سرگیجه برای ورزش کار یک امر طبیعی می باشد و دلیل این موضوع انتقال جسم از  فضای متحرک به فضای ثابت می باشد که در صورت مداومت در استفاده از تردمیل این مشکل بر طرف خواهد شد .

در زمان پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل حرکات دست ها با حرکات پا باید هماهنگ گردد این امر موجب تعادل بیشتر و تحرک و تقویت سایر اعضای بدن خواهد شد .

هنگام استفاده از این وسیله ورزشی از گرفتن دسته های کنار آن جدا خودداری گردد این موضوع باعث عدم تعادل شما خواهد شد .

اهمیت پیاده روی در استفاده از ترمیل

لازم است قبل استفاده از تردمیل به صورت نرم وآرام پیاده روی نموده تا عضلات و مفاصل شما گرم  تا آمادگی لازم برای ادامه تمرینات دیگر داشته باشید .

تاکیدا توصیه می گردد افراد مبتدی وآماتور از سطح شیب دار این وسیله ورزشی استفاده نکنند به دلیل اینکه بدن این افراد آمادگی لازم از لحاظ بدنی ، عضلانی ، مفاصل را نداشته و در صورت استفاده باعث آسیب دیده گی پا خواهد شد .

در صورت استفاده مرتب به مدت  دو الی سه ماهه از تردمیل که عضلات و مفاصل پای شما تقویت شده باشد می توانید از سطح شیب دار آن استفاده نمائید .

قبل از دویدن مفاصل و عضلات پای خود را با راه رفتن گرم کنید و دویدن را بعد از چند دقیقه پیاده روی شروع نمائید .

در زمان استفاده از تردمیل سرعت خود را به تدریج افزایش دهید و رفته رفته به سرعت خود اضافه نمائید . و در زمانهای پایانی تمرین خود لازم است سرعت خود را به صورت پله ای کاهش دهید

سرعت مناسب برای استفاده از تردمیل

در استفاده از تردمیل استفاده از برنامه تمرینی زمان بندی شده می تواند شما را بسیار کمک کند و استفاده از این وسیله را برای شما مفرح سازد .

برای نحوه استفاده ، مقدار زمان  و کیفیت آن لازم است براساس شرایط بدنی خود با مربی و یا کار شناسان مشورت و مشاوره و برنامه دریافت نمائید.

حالت بدن در استفاده از تردمیل

با دستانتان بالای سرتان راه بروید. بالا بردن بازوها بالای سرتان در حین پیاده روی سریع می تواند تمرین شما را بهبود بخشد و تعداد کالری هایی که می سوزانید را به حداکثر برساند و به چربی سوزی با تردمیل به شما کمک میکند . ضربان قلب شما را افزایش می دهد، تمرین شما را چالش برانگیزتر می کند و بالاتنه شما را تقویت می کند. سعی کنید بازوهای خود را با هر گام به سمت بالا و پایین حرکت دهید، علاوه بر این که آنها را برای مدت طولانی بالای سر خود نگه دارید.

تمرینات بالا تنه در استفاده از تردمیل

در زمان خاموش بودن تردمیل شما تمرینات بالا تنه را به سایر تمرین های تردمیل اضافه نمائید با استفاده از دسته های تردمیل می توانید ورزش های مانند پرس های سینه و عضلات سه سر ، یک برنامه روتین بالاتنه را به همراه با تمرین تردمیل در نظر بگیرید .

ریل جلویی را بگیرید، دستان خود را به اندازه طول ریل باز کنید. یک مجموعه پرس سینه ایستاده را با خم کردن بازوها و نزدیک کردن بالاتنه به ریل جلویی و صفحه نمایش انجام دهید، سپس خود را به سمت بالا فشار دهید تا بازوهای شما صاف باشند.

رو به عقب تردمیل قرار بگیرید، دستان خود را دراز کنید و نرده ها را بگیرید. مجموعه دیگری از پرس های قفسه سینه را با استفاده از یک حرکت فشاری انجام دهید.

محل استقرار تردمیل را حتی الامکان از پنجره و دیوار شود و اطراف تردمیل باید بین 180 الی 240 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد .

قبل از خرید تردمیل حتمی فضای مورد نیاز این وسیله ورزشی را مد نظر گرفته و اندازه گیری نمائید

چنانچه می خواهید تردمیل برای منزل خود خریداری نمائید حتما باید این تردمیل به گیره ایمنی و کلید اضطراری مجهز باشد که در زمان نیاز بتوانید از آن استفاده نمائید .

خرید تردمیل مناسب برای استفاده

در زمان خرید تردمیل خانگی وزن خود و اعضای خانواده را در نظر داشته باشید که تردمیل مناسب را خریداری نمائید .

با توجه به اینکه اکثر تردمیل های مجهز به فناوری و تکنولوژی می باشد می توانید برنامه خصوصی و مفید خود را ذخیره واز آن استفاده نمائید .

وجود ابزارهای سمعی وبصری این امکان می دهد در زمان استفاده از تردمیل از موسیقی و موزیک ورزش مفرحی را داشته باشید .

در زمان استفاده از تردمیل باید از لباس مناسب استفاده شود .

استفاده از نوشیدنی ها و آب می تواند اب از دست رفته بدن شما را تامین کند

پس از اتمام ورزش با تردمیل و سرد شدن بدن استحمام یک امر ضروری می باشد .

باید ابتدا و انتها ورزش خود را مدیریت کرده و بر اساس برنامه اصولی وعلمی باشد

 منبع: wikihow.fitness

دکمه بازگشت به بالا