عمومیمعرفی کسب و کار

معرفی رول آپ نمایشگاهی و انواع آن

اولین و مهمترین قدم در برگزاری نمایشگاه تبلیغات است، این تبلیغات باید به گونه‌ای جذاب و چشمگیر باشد که مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند.

با گذشت زمان دامنه تبلیغات بی نهایت و وسیع شده است، اما هنوز هم با وجود تکنولوژی و این گستردگی تبلیغات بیشترین تاثیر را تبلیغات چاپی روی مخاطب دارند. رول آپ نمایشگاهی یکی از انواع تبلیغات است، این وسیله با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد برای تبلیغات نمایشگاهی گزینه مناسبی هستند.

رول آپ نمایشگاهی چیست؟

رول آپ نمایشگاهی یکی از پرمخاطب‌ترین ابزار تبلیغات است، که در غرفه نمایشگاه‌ها برای جذب مشتری از آن استفاده می شود. رول اپ دارای پایه آلومینیومی و ستون به صورت عمودی است، این وسیله به دو صورت ثابت و گردان در بازارموجود و نگهداری و نصب آن آسان بوده و فضای کمی را اشغال می‌کند.

انواع رول اپ

رول اپ دارای انواع مختلفی به شرح زیر هستند:

  • رول پایه پهن
  • رول آپ پایه پهن دو طرفه
  • رول آپ پایه آلومینیوم

رول آپ‌ها دارای چاپ‌های مختلفی هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

  • چاپ رول آپ یک طرفه:

در این وسیله چاپ فقط روی یک طرف متریال چاپ و روی ساز نصب ‌می‌شود.

  • چاپ رول آپ دو طرفه:

در این مدل چاپ روی هر دو طرف سازه نصب می‌شود.

رول آپ گردان:

این وسیله دارای یک موتور کوچک که به طور پیوسته در حال گردش است، چرخش این استند باعث می‌شود که یک متن طولانی یا تعداد عکس بیشتری در یک پوستر تبلیغاتی قرار بگیرد و همین موضوع باعث جلب توجه بیشتر مشتری می‌شود.

از مزیت‌های مهم رول آپ‌ها قابل حمل بودن و قیمت مناسب و استفاده چند باره از این وسیله است. این وسیله به دلیل وزن سبکی که دارد به آسانی قابل هم است و به عنوان یک پرتال نمایشگاهی شیک و محبوب به شمار می‌رود.

 تفاوت این وسیله با بنر این است که، تصویر چاپی آن قابلیت لوله شدن دارد و به وسیله فنری که در آن تعبیه شده، بدون آسیب به داخل پایه آلومینیومی جمع می‌شود.

با استفاده از رول آپ نمایشگاهی می‌توانید با مخاطب خود تعامل کنید و ‌ان‌ها را متقاعد کنید که کسب و کار شما ارزش زیادی دارد.

نکات مهم طراحی یک بنر تاثیر گذار رول آپ نمایشگاهی

چند نکته مهم در طراحی یک بنر تاثیر گذار رول آپ نمایشگاهی به شرح زیر است:

  • لوگوی برند خود را در بالای بنر بزنید.

در قسمت بالای پایه نام برند خود و پیام اصلی را نمایش دهید، به طوری که توجه بینندگان را به خود جلب کند.

  • از چپ به راست بنویسید.

از آنجایی که مخاطبان عادت به خواندن از چپ به راست و از بالا به پایین دارند، هنگام پر کردن بنر این نکته را فراموش نکنید و از اطلاعات اضافی در بنر پرهیز کنید و اطلاعات مهم را وارد نمایید.

  • تصاویر با کیفیت

اگر می‌خواهید بنر شما دارای تصویر باشد باید از کیفیت بالای آن مطمئن شوید.

  • وضوح پیام

در تبلیغات باید طوری عمل کنید که فروشنده به طور حضوری قادر به متقاعد کردن مشتری باشددارند‌.

  • رنگ‌ها

با استفاده از رنگ‌های جذاب متناسب با نوع لوگو و برندتان می‌توانید در جلب مشتری موفق‌تر باشید.

از آنجایی که چاپ رول آپ هزینه زیادی ندارد می‌توان گزینه مناسبی برای تبلیغات باشد‌. شرکت‌ها برای معرفی محصول خود مجبورند در نمایشگاه‌های مختلف حضور داشته باشند، متخصصان بازاریابی معتقدند استفاده از رول آپ می‌تواند اثربخشی و کارایی بیشتری در تبلیغات شرکت‌ها داشته باشد.

کیفیت چاپ دیجیتال تاثیر بسزایی در جلب مخاطب دارد هرچه کیفیت چاپ بیشتر باشد جذاب تر و پربازدیدتر است وبالعکس اگر چاپ روی رول آپ کیفیت مطلوبی نداشته باشد از میزان تاثیرگذاری و جذب مخاطبان کم می‌شود.

مدل دیگری از رول آپ وجود دارد که رومیزی است و برای چاپ‌های کوچک کاربرد دارد.

همانطور که قبلاً گفتیم از رول آپ‌ها به عنوان یک تبلیغات حرفه ای و پربازدید استفاده می شود و افراد می‌توانند برای معرفی تجارت و کسب و کار خود در نمایشگاه‌ها محل کار و…. از آنها استفاده کنند، از این وسیله برای معرفی و نمایش محصولات و خدمات و شناخت بهتر به مخاطب می‌توان استفاده کرد.

این وسیله به دلیل وزن کم و قابلیت حمل و نقل راحت می‌توان در ساخت غرفه‌ها و به عنوان یک بک گراند و فضاسازی حرفه ای مورد استفاده کرد.

رول آپ‌ها قابلیت تفکیک و جداسازی فضاهای داخلی نمایشگاه و غرفه‌ها را دارند و به دلیل فضاگیر نبودن آن‌ها در فضاهای کوچک بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

از رول آپ گردان برای جلب توجه مخاطب از فاصله دور و برای نمایش همزمان چند محصول در فروشگاه استفاده می شود.

تفاوت بسیار مهم رول آپ عالی و باکیفیت با دیگر سازه‌های موجود در بازار بدنه ضد خش آن است، که از آلومینیوم ساخته شده است‌. این محصول دارای کیف دوجداره و محکم و پایه بسیار ظریف و زیبا از جنس استیل است.

رول آپ‌ها دارای مقاومت بالایی هستند، مزیت بسیار مهم آنها ایستادگی خوب و نصب آسان ‌ان‌ها است. اگر این وسیله زمانی مثل دچار مشکل شد به آسانی می‌توان سازه را پایه‌ها جدا کرد و دوباره آن را تنظیم کنید.

 از آنجایی که نمایشگاه‌ها دارای تنوع نوری زیادی هستند، سازندگان این وسیله پرمخاطب آن را طوری طراحی کردند که با نور فضا هماهنگی داشته باشد و در بیننده کجی بینی و تاری ایجاد نکند.

برای معرفی کسب و کارتان به مخاطبان ابتدا باید بررسی کنید که کدام رول آپ نمایشگاهی برای شما مناسب است، در درجه بعد باید یک بنر تبلیغاتی قوی و باکیفیت روی آن نصب کنید. اگر در فضاهای باز از این وسیله استفاده می‌کنید نوع دو طرفه آن را به شما پیشنهاد ‌می‌کنیم این مدل علاوه بر جذابیتی که دارد مخاطبان زیادی را هم به سمت خود می‌کشد و شما می‌توانید از این طریق ارزش تجارت خود را به همه مخاطبان نشان دهید.

در صورت نیاز به رول اپ نمایشگاهی به وب سایت چاپ آنلاین همچاپ مراجعه کنید.

منبع : همچاپ

دکمه بازگشت به بالا